BÂLEA FISH SA
societate pe acțiuni, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 8 iunie 2010.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- BÂLEA FISH SA
- CUI
- 27031467
- Nr. înmatriculare
- J08/642/2010
- EUID
- ROONRC.J08/642/2010
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Data înmatriculării
- 8 iunie 2010
Sediu social
- Adresă
- VERII, nr. 1, bl. 1G, ap. M4, Municipiul Brașov, Brașov
- Localitate
- Municipiul Brașov, Brașov
- Cod poștal
- 500223
Contact
- Telefon
- 0722 654 943
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- sediu expirat (cod 2069, din 8 iul)
- mandat cenzori expirat (cod 2070, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 5.977.465 lei.
- Obligații principale
- 5.267.805 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 709.660 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 5.241.743 lei | 707.167 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 17.567 lei | 1.700 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | 840 lei | 81 lei | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 7.655 lei | 712 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Brașov →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- CENŢU SPRL — lichidator provizoriu
- CENŢU AUREL — reprezentant al persoanei juridice
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 47.600 lei | -412.454 lei | 0 | 25.773.353 lei | 11.144.074 lei | 1.961.458 lei |
| 2020 | 3.000 lei | -164.104 lei | 0 | 26.016.477 lei | 10.974.743 lei | 2.373.913 lei |
| 2019 | 45.274 lei | -1.493.112 lei | 0 | 26.187.907 lei | 10.982.070 lei | 2.538.016 lei |
| 2018 | 24.605 lei | -929.189 lei | 0 | 27.670.457 lei | 10.971.507 lei | 4.031.129 lei |
| 2017 | 0 lei | -224.359 lei | 1 | 28.579.722 lei | 10.951.583 lei | 4.960.318 lei |
| 2016 | 90.614 lei | -4.827.036 lei | 2 | 28.788.373 lei | 10.935.876 lei | 5.184.676 lei |
| 2015 | 97.645 lei | 675.549 lei | 2 | 33.571.189 lei | 10.891.656 lei | 10.011.712 lei |
| 2014 | 5.806 lei | -3.338.864 lei | 6 | 32.722.665 lei | 10.718.682 lei | 9.336.162 lei |
| 2013 | 0 lei | 1.119.839 lei | 6 | 35.475.389 lei | 10.186.184 lei | 12.675.026 lei |
| 2012 | 2.830.172 lei | 11.484 lei | 7 | 34.702.275 lei | 8.810.754 lei | 12.612.729 lei |
| 2011 | 417.116 lei | 3.751 lei | 2 | 19.797.765 lei | 4.597.885 lei | 2.430.446 lei |
| 2010 | 178.700 lei | 2.494 lei | 1 | 670.896 lei | 668.202 lei | 2.694 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 47.600 lei
- Venituri totale
- 47.600 lei
- Cheltuieli totale
- 458.626 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 411.026 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 412.454 lei
- Active imobilizate
- 18.671.167 lei
- Active circulante
- 7.102.186 lei
- Stocuri
- 1.474.193 lei
- Creanțe
- 5.452.248 lei
- Casa și conturi la bănci
- 175.745 lei
- Datorii
- 11.144.074 lei
- Capitaluri
- 1.961.458 lei
- Capital subscris vărsat
- 12.595.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.000 lei
- Venituri totale
- -125.482 lei
- Cheltuieli totale
- 38.532 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 164.014 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 164.104 lei
- Active imobilizate
- 18.690.201 lei
- Active circulante
- 7.326.276 lei
- Stocuri
- 1.853.300 lei
- Creanțe
- 5.447.488 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.488 lei
- Datorii
- 10.974.743 lei
- Capitaluri
- 2.373.913 lei
- Capital subscris vărsat
- 12.595.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 45.274 lei
- Venituri totale
- -1.451.202 lei
- Cheltuieli totale
- 40.552 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.491.754 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.493.112 lei
- Active imobilizate
- 18.709.234 lei
- Active circulante
- 7.478.673 lei
- Stocuri
- 1.981.782 lei
- Creanțe
- 5.482.304 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.587 lei
- Datorii
- 10.982.070 lei
- Capitaluri
- 2.538.016 lei
- Capital subscris vărsat
- 12.595.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 12 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0322 · Acvacultura în ape dulci (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- mandat cenzori expirat (8 iul → prezent)
- faliment (8 iul → prezent)
- sediu expirat (8 iul → prezent)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: faliment
- Stare la registrul comerțului: sediu expirat
- Stare la registrul comerțului: este sub incidența Legii nr. 85/2014
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
Sunt afișate cele mai recente 14 din 16 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.