BALCANIA EST IMOB S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Smeura, Comuna Moșoaia, înmatriculată la 9 februarie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- BALCANIA EST IMOB S.R.L.
- CUI
- 38833440
- Nr. înmatriculare
- J3/301/2018
- EUID
- ROONRC.J3/301/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 februarie 2018
Sediu social
- Adresă
- GAZULUI, nr. 51, Sat Smeura, Comuna Moșoaia, Argeș
- Localitate
- Sat Smeura, Comuna Moșoaia, Argeș
- Cod poștal
- 117512
Contact
- Telefon
- 0760 272 008
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 15 aprilie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 22 sept)
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 09.02.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GLONŢ MARIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 49 din 94 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6831, județul Argeș, peste 49% dintre firmele clasei. Locul 14.522 din 20.151 în tot județul, și locul 7.620 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 78.812 lei | 11.960 lei | 1 | 151.891 lei | 75.630 lei | 76.261 lei |
| 2024 | 72.087 lei | 14.643 lei | 1 | 149.852 lei | 85.552 lei | 64.300 lei |
| 2023 | 83.152 lei | 3.224 lei | 1 | 120.838 lei | 71.181 lei | 49.657 lei |
| 2022 | 55.409 lei | 44.485 lei | 1 | 49.664 lei | 3.231 lei | 46.433 lei |
| 2021 | 2.722 lei | 1.748 lei | — | 6.446 lei | 4.498 lei | 1.948 lei |
| 2018 | — | -698 lei | — | 202 lei | 700 lei | -498 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 78.812 lei
- Venituri totale
- 78.812 lei
- Cheltuieli totale
- 64.892 lei
- Profit brut
- 13.920 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.960 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 151.891 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 3.883 lei
- Casa și conturi la bănci
- 148.008 lei
- Datorii
- 75.630 lei
- Capitaluri
- 76.261 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 72.087 lei
- Venituri totale
- 83.361 lei
- Cheltuieli totale
- 65.929 lei
- Profit brut
- 17.432 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.643 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 149.852 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 933 lei
- Casa și conturi la bănci
- 148.919 lei
- Datorii
- 85.552 lei
- Capitaluri
- 64.300 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 83.152 lei
- Venituri totale
- 95.534 lei
- Cheltuieli totale
- 91.470 lei
- Profit brut
- 4.064 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.224 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.642 lei
- Active circulante
- 119.196 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.524 lei
- Casa și conturi la bănci
- 113.672 lei
- Datorii
- 71.181 lei
- Capitaluri
- 49.657 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 6831 · Agenții imobiliare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Reactivată fiscal de ANAF
2020
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului