B MARIA & CO SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, înmatriculată la 12 noiembrie 1992.
Identitate
- Denumire legală
- B MARIA & CO SRL
- CUI
- 2796294
- Nr. înmatriculare
- J35/4220/1992
- EUID
- ROONRC.J35/4220/1992
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 noiembrie 1992
Sediu social
- Adresă
- TEILOR, nr. 58, ap. 1, CAM. 2, Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiș
- Localitate
- Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiș
- Cod poștal
- 307201
Contact
- Telefon
- 0256 292 638
- Fax
- 0256 292 638
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 28 noiembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 23 nov)
- Inactiv fiscal
- da (din 28 aug)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 22.12.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DATCU FRANCISC IOAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Timiș; ultimul an depus este 2023.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | — | 3.680 lei | — | 41.695 lei | 876.773 lei | -275.397 lei |
| 2021 | 53.124 lei | -50.726 lei | 1 | 2.023 lei | 862.791 lei | -301.087 lei |
| 2020 | 216.148 lei | -143.006 lei | 2 | 305.285 lei | 967.532 lei | -250.362 lei |
| 2019 | 517.040 lei | 26.281 lei | 3 | 356.694 lei | 905.694 lei | -122.262 lei |
| 2018 | 521.518 lei | 28.433 lei | 4 | 387.762 lei | 948.136 lei | -133.636 lei |
| 2017 | 691.600 lei | -40.673 lei | 5 | 382.475 lei | 971.282 lei | -162.069 lei |
| 2016 | 605.638 lei | -783 lei | 4 | 436.362 lei | 985.279 lei | -122.179 lei |
| 2015 | 489.000 lei | -99.640 lei | 8 | 479.651 lei | 1.005.037 lei | -121.396 lei |
| 2014 | 1.425.650 lei | -372.317 lei | 20 | 866.872 lei | 1.286.239 lei | -21.756 lei |
| 2013 | 1.103.095 lei | 2.232 lei | 23 | 543.652 lei | 487.840 lei | 350.561 lei |
| 2012 | 1.130.152 lei | -136.115 lei | 17 | 786.658 lei | 1.748.298 lei | -951.671 lei |
| 2011 | 1.162.606 lei | -178.080 lei | 21 | 612.951 lei | 1.446.352 lei | -814.497 lei |
| 2010 | 943.300 lei | -214.284 lei | 22 | 534.798 lei | 1.190.070 lei | -636.417 lei |
| 2009 | 1.393.058 lei | -85.451 lei | 13 | 564.849 lei | 998.600 lei | -422.133 lei |
| 2008 | 1.375.415 lei | -25.151 lei | 12 | 548.342 lei | 896.642 lei | -336.682 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- -3.680 lei
- Profit brut
- 3.680 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.680 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 41.695 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 39.940 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.755 lei
- Datorii
- 876.773 lei
- Capitaluri
- -275.397 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.300.200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 53.124 lei
- Venituri totale
- 81.329 lei
- Cheltuieli totale
- 131.352 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 50.023 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 50.726 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 2.023 lei
- Stocuri
- -40.799 lei
- Creanțe
- 39.255 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.567 lei
- Datorii
- 862.791 lei
- Capitaluri
- -301.087 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.300.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 216.148 lei
- Venituri totale
- 270.107 lei
- Cheltuieli totale
- 410.540 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 140.433 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 143.006 lei
- Active imobilizate
- 174.015 lei
- Active circulante
- 131.270 lei
- Stocuri
- 24.525 lei
- Creanțe
- 104.854 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.891 lei
- Datorii
- 967.532 lei
- Capitaluri
- -250.362 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.300.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 15 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 16 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă · valoare însumată de cel mult 7 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- S.N. AEROPORTUL INTERNATIONAL TIMISOARA TRAIAN VUIA S.A.16 atribuiri · cel mult 7 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- T1 2020Cumpărare directă nr. DA24809348
MENIU
1.700 lei · S.N. AEROPORTUL INTERNATIONAL TIMISOARA TRAIAN VUIA S.A. · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
- T1 2020Cumpărare directă nr. DA25044894
MENIU
250 lei · S.N. AEROPORTUL INTERNATIONAL TIMISOARA TRAIAN VUIA S.A. · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
- T1 2020Cumpărare directă nr. DA25165164
MENIU
250 lei · S.N. AEROPORTUL INTERNATIONAL TIMISOARA TRAIAN VUIA S.A. · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
- T4 2019Cumpărare directă nr. DA24062062
MENIU
150 lei · S.N. AEROPORTUL INTERNATIONAL TIMISOARA TRAIAN VUIA S.A. · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
- T4 2019Cumpărare directă nr. DA24355761
MENIU
250 lei · S.N. AEROPORTUL INTERNATIONAL TIMISOARA TRAIAN VUIA S.A. · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
Clasamentul contractelor publice din Timiș →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.