AZAL CORPORATION S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Bacău, înmatriculată la 21 septembrie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- AZAL CORPORATION S.R.L.
- CUI
- 46873283
- Nr. înmatriculare
- J4/1680/2022
- EUID
- ROONRC.J4/1680/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 septembrie 2022
Sediu social
- Adresă
- I. L. CARAGIALE, nr. 5, sc. A, et. 2, ap. 6, Municipiul Bacău, Bacău
- Localitate
- Municipiul Bacău, Bacău
- Cod poștal
- 600064
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 21.09.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- UNGUREANU ALEXANDRA-GEORGETA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 7 din 20 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7430, județul Bacău, peste 70% dintre firmele clasei. Locul 9.337 din 14.112 în tot județul, și locul 5.000 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 40%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 113.163 lei | 68.809 lei | 1 | 506.605 lei | 14.021 lei | 492.584 lei |
| 2024 | 187.775 lei | 133.276 lei | — | 438.854 lei | 15.079 lei | 423.775 lei |
| 2023 | 256.976 lei | 166.417 lei | 1 | 297.180 lei | 6.679 lei | 290.501 lei |
| 2022 | 134.285 lei | 123.885 lei | 1 | 139.232 lei | 15.147 lei | 124.085 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 113.163 lei
- Venituri totale
- 134.700 lei
- Cheltuieli totale
- 64.544 lei
- Profit brut
- 70.156 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 68.809 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.167 lei
- Active circulante
- 505.438 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 50.880 lei
- Casa și conturi la bănci
- 454.558 lei
- Datorii
- 14.021 lei
- Capitaluri
- 492.584 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 187.775 lei
- Venituri totale
- 204.128 lei
- Cheltuieli totale
- 68.811 lei
- Profit brut
- 135.317 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 133.276 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.333 lei
- Active circulante
- 436.521 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 15.245 lei
- Casa și conturi la bănci
- 421.276 lei
- Datorii
- 15.079 lei
- Capitaluri
- 423.775 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 256.976 lei
- Venituri totale
- 260.973 lei
- Cheltuieli totale
- 91.946 lei
- Profit brut
- 169.027 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 166.417 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.500 lei
- Active circulante
- 293.680 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 56.029 lei
- Casa și conturi la bănci
- 237.651 lei
- Datorii
- 6.679 lei
- Capitaluri
- 290.501 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului