AVATEL ENERGY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Popești Leordeni, înmatriculată la 4 iunie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- AVATEL ENERGY S.R.L.
- CUI
- 44034323
- Nr. înmatriculare
- J2024004064231
- EUID
- ROONRC.J2024004064231
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 iunie 2024
Sediu social
- Adresă
- FERMEI, nr. 95C, et. 3, ap. 26, CAM.1, Oraș Popești Leordeni, Ilfov
- Localitate
- Oraș Popești Leordeni, Ilfov
- Cod poștal
- 77160
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 03.06.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- DUMITRACHE DAN-ALEXANDRU — administrator
- MÎRZAN COSMIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 7 din 44 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8020, județul Ilfov, peste 86% dintre firmele clasei. Locul 7.024 din 40.375 în tot județul, și locul 12.636 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 52.484%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.504.948 lei | 739.722 lei | 1 | 1.119.219 lei | 381.151 lei | 738.068 lei |
| 2024 | 2.862 lei | 2.007 lei | — | 2.270 lei | 3.924 lei | -1.654 lei |
| 2023 | 1.674 lei | 898 lei | — | 2.356 lei | 6.017 lei | -3.661 lei |
| 2022 | 13.096 lei | 1.060 lei | — | 11.705 lei | 17.451 lei | -5.746 lei |
| 2021 | 4.927 lei | -7.006 lei | — | 3.006 lei | 9.928 lei | -6.806 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.504.948 lei
- Venituri totale
- 1.504.948 lei
- Cheltuieli totale
- 624.327 lei
- Profit brut
- 880.621 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 739.722 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 23.529 lei
- Active circulante
- 1.095.690 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 976.829 lei
- Casa și conturi la bănci
- 118.861 lei
- Datorii
- 381.151 lei
- Capitaluri
- 738.068 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.862 lei
- Venituri totale
- 5.685 lei
- Cheltuieli totale
- 3.198 lei
- Profit brut
- 2.487 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.007 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 2.270 lei
- Stocuri
- 250 lei
- Creanțe
- 29 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.991 lei
- Datorii
- 3.924 lei
- Capitaluri
- -1.654 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.674 lei
- Venituri totale
- 3.181 lei
- Cheltuieli totale
- 2.112 lei
- Profit brut
- 1.069 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 898 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 2.356 lei
- Stocuri
- 741 lei
- Creanțe
- 129 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.486 lei
- Datorii
- 6.017 lei
- Capitaluri
- -3.661 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.3)
- 4612 · Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.3)
- 4615 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.3)
- 4616 · Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN Rev.3)
- 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.3)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.3)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4635 · Comerț cu ridicata al produselor din tutun (CAEN Rev.3)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.3)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.3)
- 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.3)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.3)
- 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 52 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înmatriculare la registrul comerțului
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA