AUTO GOLD STOP EXIM S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Alexandria, înmatriculată la 11 martie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- AUTO GOLD STOP EXIM S.R.L.
- CUI
- 40764317
- Nr. înmatriculare
- J2019000312349
- EUID
- ROONRC.J2019000312349
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 11 martie 2019
Sediu social
- Adresă
- DUNĂRII, bl. L31, sc. A, et. 4, ap. 14, Municipiul Alexandria, Teleorman
- Localitate
- Municipiul Alexandria, Teleorman
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.03.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CROITORU FLOREA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 17 din 52 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4532, județul Teleorman, peste 69% dintre firmele clasei. Locul 1.428 din 6.141 în tot județul, și locul 1.480 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 843.347 lei | 22.891 lei | 2 | 505.941 lei | 166.338 lei | 339.603 lei |
| 2024 | 862.052 lei | 43.335 lei | 2 | 467.724 lei | 151.012 lei | 316.712 lei |
| 2023 | 734.737 lei | 46.018 lei | 2 | 414.065 lei | 140.688 lei | 273.377 lei |
| 2022 | 663.873 lei | 46.544 lei | 2 | 345.982 lei | 118.623 lei | 227.359 lei |
| 2021 | 636.090 lei | 91.911 lei | 2 | 274.010 lei | 93.195 lei | 180.815 lei |
| 2020 | 548.501 lei | 61.092 lei | 2 | 143.003 lei | 54.099 lei | 88.904 lei |
| 2019 | 226.660 lei | 27.612 lei | 2 | 73.320 lei | 45.508 lei | 27.812 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 843.347 lei
- Venituri totale
- 843.349 lei
- Cheltuieli totale
- 802.485 lei
- Profit brut
- 40.864 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.891 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 64.627 lei
- Active circulante
- 441.314 lei
- Stocuri
- 371.623 lei
- Creanțe
- 54.516 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.175 lei
- Datorii
- 166.338 lei
- Capitaluri
- 339.603 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 862.052 lei
- Venituri totale
- 862.052 lei
- Cheltuieli totale
- 797.776 lei
- Profit brut
- 64.276 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.335 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 64.759 lei
- Active circulante
- 402.965 lei
- Stocuri
- 321.693 lei
- Creanțe
- 41.431 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39.841 lei
- Datorii
- 151.012 lei
- Capitaluri
- 316.712 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 734.737 lei
- Venituri totale
- 734.739 lei
- Cheltuieli totale
- 681.725 lei
- Profit brut
- 53.014 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.018 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 64.165 lei
- Active circulante
- 349.900 lei
- Stocuri
- 295.189 lei
- Creanțe
- 28.962 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.749 lei
- Datorii
- 140.688 lei
- Capitaluri
- 273.377 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 663.873 lei
- Venituri totale
- 663.876 lei
- Cheltuieli totale
- 611.008 lei
- Profit brut
- 52.868 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.544 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 64.165 lei
- Active circulante
- 281.817 lei
- Stocuri
- 246.844 lei
- Creanțe
- 15.507 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.466 lei
- Datorii
- 118.623 lei
- Capitaluri
- 227.359 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 636.090 lei
- Venituri totale
- 681.094 lei
- Cheltuieli totale
- 582.949 lei
- Profit brut
- 98.145 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 91.911 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 64.165 lei
- Active circulante
- 209.845 lei
- Stocuri
- 172.132 lei
- Creanțe
- 18.254 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.459 lei
- Datorii
- 93.195 lei
- Capitaluri
- 180.815 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 548.501 lei
- Venituri totale
- 548.503 lei
- Cheltuieli totale
- 483.011 lei
- Profit brut
- 65.492 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 61.092 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 143.003 lei
- Stocuri
- 120.516 lei
- Creanțe
- 2.958 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.529 lei
- Datorii
- 54.099 lei
- Capitaluri
- 88.904 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 226.660 lei
- Venituri totale
- 226.660 lei
- Cheltuieli totale
- 194.072 lei
- Profit brut
- 32.588 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.612 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 73.320 lei
- Stocuri
- 69.164 lei
- Creanțe
- 610 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.546 lei
- Datorii
- 45.508 lei
- Capitaluri
- 27.812 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Contracte publice
- 14 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2025–2026) · valoare însumată de cel mult 66 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN TELEORMAN14 atribuiri · cel mult 66 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
Piese auto
5.136,33 lei · SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN TELEORMAN · CPV 34300000-0 Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Piese auto
1.429,75 lei · SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN TELEORMAN · CPV 34300000-0 Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)
- Cumpărare directă
Piese auto
5.904,91 lei · SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN TELEORMAN · CPV 34300000-0 Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)
- Cumpărare directă
Piese auto
931,11 lei · SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN TELEORMAN · CPV 34300000-0 Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)
- Cumpărare directă
Piese auto
2.549,54 lei · SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN TELEORMAN · CPV 44521110-2 Broaste de usa (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 20 octombrie 2025 și 21 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 9532 · Repararea și întreținerea motocicletelor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului