AURIS TRANS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Ocna Șugatag, Comuna Ocna Șugatag, înmatriculată la 14 decembrie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- AURIS TRANS S.R.L.
- CUI
- 23047681
- Nr. înmatriculare
- J24/1848/2023
- EUID
- ROONRC.J24/1848/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 decembrie 2023
Sediu social
- Adresă
- ILIE LAZĂR, nr. 22, Sat Ocna Șugatag, Comuna Ocna Șugatag, Maramureș
- Localitate
- Sat Ocna Șugatag, Comuna Ocna Șugatag, Maramureș
- Cod poștal
- 437205
Contact
- Telefon
- 0359 440 601
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 2 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 18 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 13.12.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- TOMOIAGĂ LUCIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 248 din 983 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Maramureș, peste 75% dintre firmele clasei. Locul 2.383 din 13.620 în tot județul, și locul 1.188 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 15%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.310.867 lei | 488.764 lei | 8 | 3.766.341 lei | 2.812.975 lei | 953.366 lei |
| 2024 | 1.141.534 lei | 457.007 lei | 4 | 3.378.611 lei | 2.914.010 lei | 464.601 lei |
| 2023 | 50.000 lei | 13.212 lei | 1 | 2.156.732 lei | 1.522.738 lei | 633.994 lei |
| 2022 | 2.271.300 lei | 619.088 lei | — | 2.344.196 lei | 1.723.414 lei | 620.782 lei |
| 2021 | 85.592 lei | 18.150 lei | 0 | 4.922 lei | 3.228 lei | 1.694 lei |
| 2020 | 254.474 lei | 21.115 lei | 2 | 124.523 lei | 60.959 lei | 63.564 lei |
| 2019 | 320.056 lei | 16.782 lei | 2 | 155.983 lei | 87.534 lei | 68.449 lei |
| 2018 | 310.604 lei | 34.535 lei | 2 | 181.474 lei | 105.807 lei | 75.667 lei |
| 2017 | 219.004 lei | 25.101 lei | 2 | 216.497 lei | 175.365 lei | 41.132 lei |
| 2016 | 220.716 lei | 47.654 lei | 2 | 188.376 lei | 172.344 lei | 16.032 lei |
| 2015 | 219.065 lei | 84.688 lei | 2 | 224.660 lei | 256.282 lei | -31.622 lei |
| 2014 | 207.133 lei | 66.690 lei | 2 | 119.862 lei | 236.172 lei | -116.310 lei |
| 2013 | 133.931 lei | -38.527 lei | 2 | 88.732 lei | 271.731 lei | -182.999 lei |
| 2012 | 200.895 lei | 3.069 lei | 2 | 154.283 lei | 298.755 lei | -144.472 lei |
| 2011 | 164.011 lei | 2.450 lei | 2 | 281.707 lei | 429.248 lei | -147.541 lei |
| 2010 | 102.925 lei | -71.798 lei | 2 | 343.076 lei | 467.267 lei | -149.991 lei |
| 2009 | 173.032 lei | -42.127 lei | 1 | 351.917 lei | 430.110 lei | -78.193 lei |
| 2008 | 341.286 lei | -36.266 lei | 1 | 458.624 lei | 494.690 lei | -36.066 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.310.867 lei
- Venituri totale
- 1.312.547 lei
- Cheltuieli totale
- 705.332 lei
- Profit brut
- 607.215 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 488.764 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.753.152 lei
- Active circulante
- 2.013.189 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.930.478 lei
- Casa și conturi la bănci
- 82.711 lei
- Datorii
- 2.812.975 lei
- Capitaluri
- 953.366 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.141.534 lei
- Venituri totale
- 1.077.541 lei
- Cheltuieli totale
- 587.666 lei
- Profit brut
- 489.875 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 457.007 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.712.294 lei
- Active circulante
- 1.666.317 lei
- Stocuri
- 4.222 lei
- Creanțe
- 1.536.960 lei
- Casa și conturi la bănci
- 125.135 lei
- Datorii
- 2.914.010 lei
- Capitaluri
- 464.601 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 50.000 lei
- Venituri totale
- 125.000 lei
- Cheltuieli totale
- 111.288 lei
- Profit brut
- 13.712 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.212 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.255.764 lei
- Active circulante
- 900.968 lei
- Stocuri
- 141.722 lei
- Creanțe
- 728.035 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.211 lei
- Datorii
- 1.522.738 lei
- Capitaluri
- 633.994 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- o atribuire, de la o autoritate contractantă (2026) · valoare însumată de cel mult 15,7 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Primaria Municipiului Lugojo atribuire · cel mult 15,7 mil. lei
Ultima atribuire
- Contract nr. RU 49302 - 17/49232
Lucrari de constructii de centrale electrice (Rev.2)
15.727.785 lei · Primaria Municipiului Lugoj · CPV 45251100-2 · Procedura simplificata
Clasamentul contractelor publice din Maramureș →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 23 aprilie 2026 și 23 aprilie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.