ATELIER LILE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Oradea, înmatriculată la 24 martie 2015.
Identitate
- Denumire legală
- ATELIER LILE S.R.L.
- CUI
- 34276508
- Nr. înmatriculare
- J5/474/2015
- EUID
- ROONRC.J5/474/2015
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 martie 2015
Sediu social
- Adresă
- CLUJULUI, nr. 93, Municipiul Oradea, Bihor
- Localitate
- Municipiul Oradea, Bihor
- Cod poștal
- 410522
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.03.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- LILE ADELA-GEORGETA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 186 din 208 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7111, județul Bihor, peste 11% dintre firmele clasei. Locul 18.629 din 22.588 în tot județul, și locul 8.783 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 64%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38.750 lei | -54.287 lei | 1 | 119.357 lei | 99.671 lei | 19.686 lei |
| 2024 | 106.836 lei | 10.426 lei | 1 | 232.530 lei | 146.812 lei | 84.399 lei |
| 2023 | 440.647 lei | 98.254 lei | 1 | 248.990 lei | 145.531 lei | 98.973 lei |
| 2022 | 465.359 lei | 244.009 lei | 1 | 414.397 lei | 141.026 lei | 265.719 lei |
| 2021 | 13.397 lei | 3.109 lei | 1 | 92.203 lei | 70.493 lei | 21.710 lei |
| 2020 | 6.650 lei | 270 lei | — | 82.170 lei | 64.797 lei | 18.601 lei |
| 2019 | 49.000 lei | 3.734 lei | — | 90.254 lei | 71.923 lei | 18.331 lei |
| 2018 | 46.210 lei | -18.716 lei | — | 94.646 lei | 80.049 lei | 14.597 lei |
| 2017 | 66.575 lei | 33.113 lei | — | 61.711 lei | 28.398 lei | 33.313 lei |
| 2016 | 31.759 lei | 7.541 lei | — | 48.332 lei | 40.591 lei | 7.741 lei |
| 2015 | 29.650 lei | 11.937 lei | 0 | 50.520 lei | 38.383 lei | 12.137 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 38.750 lei
- Venituri totale
- 40.080 lei
- Cheltuieli totale
- 93.998 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 53.918 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 54.287 lei
- Active imobilizate
- 81.060 lei
- Active circulante
- 38.297 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 4.469 lei
- Casa și conturi la bănci
- 33.828 lei
- Datorii
- 99.671 lei
- Capitaluri
- 19.686 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 106.836 lei
- Venituri totale
- 110.054 lei
- Cheltuieli totale
- 98.580 lei
- Profit brut
- 11.474 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.426 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 101.333 lei
- Active circulante
- 131.197 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 24.568 lei
- Casa și conturi la bănci
- 106.629 lei
- Datorii
- 146.812 lei
- Capitaluri
- 84.399 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 440.647 lei
- Venituri totale
- 464.882 lei
- Cheltuieli totale
- 362.103 lei
- Profit brut
- 102.779 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 98.254 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 123.189 lei
- Active circulante
- 125.801 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 32.214 lei
- Casa și conturi la bănci
- 93.587 lei
- Datorii
- 145.531 lei
- Capitaluri
- 98.973 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 465.359 lei
- Venituri totale
- 467.433 lei
- Cheltuieli totale
- 217.571 lei
- Profit brut
- 249.862 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 244.009 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 44.760 lei
- Active circulante
- 369.637 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 4.904 lei
- Casa și conturi la bănci
- 364.733 lei
- Datorii
- 141.026 lei
- Capitaluri
- 265.719 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 13.397 lei
- Venituri totale
- 13.420 lei
- Cheltuieli totale
- 9.917 lei
- Profit brut
- 3.503 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.109 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 49.553 lei
- Active circulante
- 42.650 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 42.650 lei
- Datorii
- 70.493 lei
- Capitaluri
- 21.710 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.650 lei
- Venituri totale
- 6.650 lei
- Cheltuieli totale
- 6.188 lei
- Profit brut
- 462 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 270 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 49.552 lei
- Active circulante
- 32.618 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 32.618 lei
- Datorii
- 64.797 lei
- Capitaluri
- 18.601 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 49.000 lei
- Venituri totale
- 49.000 lei
- Cheltuieli totale
- 43.804 lei
- Profit brut
- 5.196 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.734 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 50.214 lei
- Active circulante
- 40.040 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 40.040 lei
- Datorii
- 71.923 lei
- Capitaluri
- 18.331 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 46.210 lei
- Venituri totale
- 46.245 lei
- Cheltuieli totale
- 63.574 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 17.329 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 18.716 lei
- Active imobilizate
- 64.581 lei
- Active circulante
- 30.065 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 30.065 lei
- Datorii
- 80.049 lei
- Capitaluri
- 14.597 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 66.575 lei
- Venituri totale
- 66.575 lei
- Cheltuieli totale
- 31.464 lei
- Profit brut
- 35.111 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 33.113 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.804 lei
- Active circulante
- 35.907 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 35.907 lei
- Datorii
- 28.398 lei
- Capitaluri
- 33.313 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 31.759 lei
- Venituri totale
- 31.759 lei
- Cheltuieli totale
- 23.265 lei
- Profit brut
- 8.494 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.541 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 29.774 lei
- Active circulante
- 18.558 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 6.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.558 lei
- Datorii
- 40.591 lei
- Capitaluri
- 7.741 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 29.650 lei
- Venituri totale
- 29.650 lei
- Cheltuieli totale
- 16.824 lei
- Profit brut
- 12.826 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.937 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.744 lei
- Active circulante
- 16.776 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.776 lei
- Datorii
- 38.383 lei
- Capitaluri
- 12.137 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Contracte publice
- 3 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2022–2025) · valoare însumată de cel mult 110 mii lei
- 5 contracte atribuite, de la 2 autorități contractante (2022) · valoare însumată de cel mult 4,4 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA4 atribuiri · cel mult 4,3 mil. lei
- Municipiul Marghitao atribuire · cel mult 82 mii lei
- COMUNA BORSo atribuire · cel mult 60 mii lei
- COMUNA LAZARENIo atribuire · cel mult 30 mii lei
- COMUNA MADARASo atribuire · cel mult 20 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de estimare pentru lucrari publice
30.000 lei · COMUNA LAZARENI · CPV 71322100-2 Servicii de estimare pentru lucrari publice (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de estimare pentru lucrari publice
20.000 lei · COMUNA MADARAS · CPV 71322100-2 Servicii de estimare pentru lucrari publice (Rev.2)
- Contract nr. 5888
Contract de servicii de proiectare pt elabore Studiu de fezabilitate pentru obiectivul de investitii “Masuri de regenerare urbana in municipiul Marghita
82.000 lei · Municipiul Marghita · CPV 79314000-8 · Licitatie deschisa · fonduri europene
- Contract nr. 369
Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
1.122.313 lei · COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA · CPV 45200000-9 · Procedura simplificata
- Contract nr. 369
Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
1.106.989 lei · COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA · CPV 45200000-9 · Procedura simplificata
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 21 martie 2022 și 16 octombrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1729 · Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7410 · Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înmatriculare la registrul comerțului