ASUN FASHION STORE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 12 iunie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- ASUN FASHION STORE SRL
- CUI
- 37732064
- Nr. înmatriculare
- J2017008851400
- EUID
- ROONRC.J2017008851400
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 iunie 2017
Sediu social
- Adresă
- ILIA, nr. 3, bl. 56, sc. 1, et. 10, ap. 53, cam. 1, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 21824
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 4 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 12.06.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- HE MINGSONG — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 5 din 183 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4789, municipiul București, peste 98% dintre firmele clasei. Locul 23.712 din 132.982 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.450.613 lei | -217.351 lei | — | 2.181.672 lei | 753.177 lei | 1.428.495 lei |
| 2024 | 1.549.516 lei | -27.374 lei | — | 2.155.097 lei | 509.251 lei | 1.645.846 lei |
| 2023 | 1.127.744 lei | -182.048 lei | — | 2.039.016 lei | 365.796 lei | 1.673.220 lei |
| 2022 | 1.086.107 lei | -146.637 lei | — | 2.067.439 lei | 212.172 lei | 1.855.267 lei |
| 2021 | 1.103.643 lei | -74.543 lei | — | 2.183.276 lei | 181.371 lei | 2.001.905 lei |
| 2020 | 1.088.074 lei | -8.073 lei | — | 2.262.690 lei | 174.443 lei | 2.088.247 lei |
| 2019 | 1.996.273 lei | 406.158 lei | 1 | 2.254.011 lei | 157.691 lei | 2.096.320 lei |
| 2018 | 3.557.461 lei | 1.682.518 lei | 9 | 2.329.957 lei | 651.795 lei | 1.678.162 lei |
| 2017 | — | -103.935 lei | 1 | 431.846 lei | 535.581 lei | -103.735 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.450.613 lei
- Venituri totale
- 1.460.949 lei
- Cheltuieli totale
- 1.639.131 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 178.182 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 217.351 lei
- Active imobilizate
- 23.330 lei
- Active circulante
- 2.158.342 lei
- Stocuri
- 1.845.881 lei
- Creanțe
- 191.888 lei
- Casa și conturi la bănci
- 120.573 lei
- Datorii
- 753.177 lei
- Capitaluri
- 1.428.495 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.549.516 lei
- Venituri totale
- 1.608.325 lei
- Cheltuieli totale
- 1.593.402 lei
- Profit brut
- 14.923 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 27.374 lei
- Active imobilizate
- 72.607 lei
- Active circulante
- 2.082.490 lei
- Stocuri
- 1.782.076 lei
- Creanțe
- 172.919 lei
- Casa și conturi la bănci
- 127.495 lei
- Datorii
- 509.251 lei
- Capitaluri
- 1.645.846 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.127.744 lei
- Venituri totale
- 1.132.726 lei
- Cheltuieli totale
- 1.303.447 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 170.721 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 182.048 lei
- Active imobilizate
- 124.364 lei
- Active circulante
- 1.914.652 lei
- Stocuri
- 1.659.482 lei
- Creanțe
- 133.517 lei
- Casa și conturi la bănci
- 121.653 lei
- Datorii
- 365.796 lei
- Capitaluri
- 1.673.220 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.086.107 lei
- Venituri totale
- 1.087.232 lei
- Cheltuieli totale
- 1.222.996 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 135.764 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 146.637 lei
- Active imobilizate
- 152.092 lei
- Active circulante
- 1.915.347 lei
- Stocuri
- 1.603.893 lei
- Creanțe
- 193.421 lei
- Casa și conturi la bănci
- 118.033 lei
- Datorii
- 212.172 lei
- Capitaluri
- 1.855.267 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.103.643 lei
- Venituri totale
- 1.105.767 lei
- Cheltuieli totale
- 1.169.253 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 63.486 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 74.543 lei
- Active imobilizate
- 211.337 lei
- Active circulante
- 1.971.939 lei
- Stocuri
- 1.679.203 lei
- Creanțe
- 160.819 lei
- Casa și conturi la bănci
- 131.917 lei
- Datorii
- 181.371 lei
- Capitaluri
- 2.001.905 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.088.074 lei
- Venituri totale
- 1.088.783 lei
- Cheltuieli totale
- 1.085.968 lei
- Profit brut
- 2.815 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.073 lei
- Active imobilizate
- 103.569 lei
- Active circulante
- 2.159.121 lei
- Stocuri
- 1.532.305 lei
- Creanțe
- 460.909 lei
- Casa și conturi la bănci
- 165.907 lei
- Datorii
- 174.443 lei
- Capitaluri
- 2.088.247 lei
- Capital subscris vărsat
- 12.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.996.273 lei
- Venituri totale
- 1.996.273 lei
- Cheltuieli totale
- 1.570.152 lei
- Profit brut
- 426.121 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 406.158 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 48.505 lei
- Active circulante
- 2.205.506 lei
- Stocuri
- 1.539.759 lei
- Creanțe
- 36.939 lei
- Casa și conturi la bănci
- 628.808 lei
- Datorii
- 157.691 lei
- Capitaluri
- 2.096.320 lei
- Capital subscris vărsat
- 12.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.557.461 lei
- Venituri totale
- 3.557.496 lei
- Cheltuieli totale
- 1.839.403 lei
- Profit brut
- 1.718.093 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.682.518 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.741 lei
- Active circulante
- 2.327.216 lei
- Stocuri
- 1.170.069 lei
- Creanțe
- 12.457 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.144.690 lei
- Datorii
- 651.795 lei
- Capitaluri
- 1.678.162 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 9
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 103.935 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 103.935 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 103.935 lei
- Active imobilizate
- 3.172 lei
- Active circulante
- 428.674 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 52.784 lei
- Casa și conturi la bănci
- 375.890 lei
- Datorii
- 535.581 lei
- Capitaluri
- -103.735 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN Rev.3)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului