ASIAN VEHICLES TRADING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 19 iunie 2003.
Identitate
- Denumire legală
- ASIAN VEHICLES TRADING S.R.L.
- CUI
- 15525610
- Nr. înmatriculare
- J2003008294406
- EUID
- ROONRC.J2003008294406
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 iunie 2003
Sediu social
- Adresă
- EMANOIL PORUMBARU, nr. 85-87, et. 3, CAMERA 1, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 12103
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 19 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.06.2003
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ITH MANAGEMENT OFFICE SRL — administrator
- IVAN ANDREEA — administrator
- NICOLAE ANDREI — administrator
- BRUSALIS TEODOR — reprezentant al persoanei juridice
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 9 din 122 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4671, municipiul București, peste 93% dintre firmele clasei. Locul 1.459 din 132.176 în tot județul, și locul 6.724 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 39%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 70.347.328 lei | 125.157 lei | 14 | 34.851.996 lei | 25.440.958 lei | 9.370.673 lei |
| 2024 | 50.679.373 lei | -2.008.600 lei | 14 | 25.249.591 lei | 15.921.021 lei | 9.245.516 lei |
| 2023 | 59.628.417 lei | 1.240.252 lei | 14 | 40.952.073 lei | 22.133.515 lei | 18.719.566 lei |
| 2022 | 54.152.274 lei | 3.882.161 lei | 13 | 21.956.213 lei | 1.778.579 lei | 19.963.164 lei |
| 2021 | 58.643.735 lei | 2.165.979 lei | 16 | 23.483.158 lei | 2.344.145 lei | 20.981.003 lei |
| 2020 | 82.860.230 lei | 3.739.324 lei | 18 | 32.818.360 lei | 8.925.296 lei | 23.763.725 lei |
| 2019 | 103.514.313 lei | 5.860.651 lei | 19 | 37.337.409 lei | 17.150.923 lei | 20.024.401 lei |
| 2018 | 80.304.617 lei | 2.602.693 lei | 21 | 33.303.937 lei | 18.923.530 lei | 14.163.750 lei |
| 2017 | 64.567.702 lei | 827.479 lei | 24 | 35.200.080 lei | 23.471.749 lei | 11.561.057 lei |
| 2016 | 82.873.486 lei | 2.614.038 lei | 23 | 33.915.622 lei | 24.202.026 lei | 9.454.737 lei |
| 2015 | 77.360.327 lei | 1.282.323 lei | 23 | 40.904.640 lei | 26.334.764 lei | 14.290.445 lei |
| 2014 | 75.127.252 lei | 1.018.946 lei | 23 | 34.966.992 lei | 21.597.223 lei | 13.008.122 lei |
| 2013 | 72.847.270 lei | -155.358 lei | 31 | 31.260.269 lei | 18.891.899 lei | 11.989.176 lei |
| 2012 | 105.710.730 lei | -733.891 lei | 39 | 46.392.352 lei | 33.871.300 lei | 12.144.534 lei |
| 2011 | 122.014.764 lei | 909.929 lei | 41 | 56.869.495 lei | 42.946.111 lei | 12.878.425 lei |
| 2010 | 112.671.204 lei | 115.522 lei | 42 | 43.615.372 lei | 31.140.760 lei | 11.968.496 lei |
| 2009 | 127.246.119 lei | -2.278.328 lei | 50 | 39.719.529 lei | 27.230.543 lei | 11.852.974 lei |
| 2008 | 286.844.912 lei | -2.028.119 lei | 57 | 195.384.792 lei | 181.201.496 lei | 14.131.303 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 70.347.328 lei
- Venituri totale
- 70.827.093 lei
- Cheltuieli totale
- 70.701.936 lei
- Profit brut
- 125.157 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 125.157 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 769.496 lei
- Active circulante
- 34.082.500 lei
- Stocuri
- 31.299.735 lei
- Creanțe
- 2.195.412 lei
- Casa și conturi la bănci
- 587.353 lei
- Datorii
- 25.440.958 lei
- Capitaluri
- 9.370.673 lei
- Capital subscris vărsat
- 11.100 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 50.679.373 lei
- Venituri totale
- 51.469.046 lei
- Cheltuieli totale
- 53.477.646 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.008.600 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.008.600 lei
- Active imobilizate
- 1.245.473 lei
- Active circulante
- 24.004.118 lei
- Stocuri
- 20.579.626 lei
- Creanțe
- 3.036.642 lei
- Casa și conturi la bănci
- 387.850 lei
- Datorii
- 15.921.021 lei
- Capitaluri
- 9.245.516 lei
- Capital subscris vărsat
- 11.100 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 59.628.417 lei
- Venituri totale
- 60.388.552 lei
- Cheltuieli totale
- 58.964.984 lei
- Profit brut
- 1.423.568 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.240.252 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 942.874 lei
- Active circulante
- 40.009.199 lei
- Stocuri
- 36.582.775 lei
- Creanțe
- 2.659.891 lei
- Casa și conturi la bănci
- 766.533 lei
- Datorii
- 22.133.515 lei
- Capitaluri
- 18.719.566 lei
- Capital subscris vărsat
- 11.100 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2830 · Fabricarea masinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere (CAEN Rev.3)
- 2892 · Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții (CAEN Rev.3)
- 2910 · Fabricarea autovehiculelor de transport rutier (CAEN Rev.3)
- 2920 · Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci (CAEN Rev.3)
- 2932 · Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule (CAEN Rev.3)
- 3091 · Fabricarea de motociclete (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4673 · Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN Rev.3)
- 4932 · Transporturi terestre de pasageri, ocazionale (CAEN Rev.3)
- 4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5225 · Activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 50 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.