Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ASERTIV EXPERT S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Baciu, Comuna Baciu, înmatriculată la 14 septembrie 2020.

Identitate

Denumire legală
ASERTIV EXPERT S.R.L.
CUI
43040866
Nr. înmatriculare
J2020002830124
EUID
ROONRC.J2020002830124
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
14 septembrie 2020

Sediu social

Adresă
Jupiter, nr. 2, bl. A, sc. 1, ap. 29, Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj
Localitate
Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj
Cod poștal
407055

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 14.09.2020
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • GORCEA AMELIA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
189 mii lei02020: 26 mii lei2021: 55 mii lei2022: 21 mii lei2023: 126 mii lei2024: 66 mii lei2025: 189 mii lei202020212022202320242025
Rezultat net
82 mii lei0-21 mii lei2020: 21 mii lei2021: 41 mii lei2022: -21 mii lei2023: 82 mii lei2024: 1.155 lei2025: 73 mii lei202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 286 din 706 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7022, județul Cluj, peste 60% dintre firmele clasei. Locul 22.480 din 42.438 în tot județul, și locul 13.034 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 189%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025189.050 lei72.748 lei1174.863 lei104.338 lei72.988 lei
202465.500 lei1.155 lei169.354 lei11.175 lei60.529 lei
2023125.500 lei82.124 lei1107.188 lei29.181 lei80.025 lei
202221.079 lei-21.042 lei120.626 lei22.725 lei-2.099 lei
202154.743 lei41.203 lei41.875 lei432 lei41.443 lei
202026.020 lei21.262 lei26.242 lei4.780 lei21.462 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
189.050 lei
Venituri totale
189.293 lei
Cheltuieli totale
104.224 lei
Profit brut
85.069 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
72.748 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
7.128 lei
Active circulante
167.735 lei
Stocuri
Creanțe
48.571 lei
Casa și conturi la bănci
119.164 lei
Datorii
104.338 lei
Capitaluri
72.988 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
65.500 lei
Venituri totale
65.501 lei
Cheltuieli totale
64.103 lei
Profit brut
1.398 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.155 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.575 lei
Active circulante
66.779 lei
Stocuri
Creanțe
16.624 lei
Casa și conturi la bănci
50.155 lei
Datorii
11.175 lei
Capitaluri
60.529 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
125.500 lei
Venituri totale
125.500 lei
Cheltuieli totale
27.733 lei
Profit brut
97.767 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
82.124 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
107.188 lei
Stocuri
Creanțe
82.000 lei
Casa și conturi la bănci
25.188 lei
Datorii
29.181 lei
Capitaluri
80.025 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 4 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2024–2025) · valoare însumată de cel mult 70 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 4 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Servicii de elaborare a Ghidului Solicitantului pentru cererile de fișe de proiecte

    20.000 lei · GRUPUL DE ACTIUNE LOCALA ZALAU PENTRU TOTI · CPV 79311100-8 Servicii de elaborare de studii (Rev.2) · fonduri europene

  2. Cumpărare directă

    Servicii pentru elaborarea Ghidului Solicitantului pentru cererile de fișe de proiecte

    20.000 lei · ASOCIATIA "GAL SATU MARE PENTRU DEZVOLTARE SOCIALA" · CPV 79311100-8 Servicii de elaborare de studii (Rev.2) · fonduri europene

  3. Cumpărare directă

    Servicii de elaborare document Metodologia de selecție a operațiunilor (fișelor de proiecte)

    15.000 lei · ASOCIATIA "GAL SATU MARE PENTRU DEZVOLTARE SOCIALA" · CPV 79311100-8 Servicii de elaborare de studii (Rev.2) · fonduri europene

  4. Cumpărare directă

    Servicii de elaborare Metodologie/Procedură de selecție a operațiunilor (fișelor de proiecte)

    15.000 lei · GRUPUL DE ACTIUNE LOCALA ZALAU PENTRU TOTI · CPV 79311100-8 Servicii de elaborare de studii (Rev.2) · fonduri europene

Clasamentul contractelor publice din Cluj

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 30 decembrie 2024 și 14 februarie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑