Sari la conținut
Miercuri, 2 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ARHIVATORUL BY VTM S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 27 februarie 2015.

Identitate

Denumire legală
ARHIVATORUL BY VTM S.R.L.
CUI
34168590
Nr. înmatriculare
J2015002429403
EUID
ROONRC.J2015002429403
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
27 februarie 2015

Sediu social

Adresă
DR. IACOB FELIX, nr. 87, et. 4, FELIX OFFICE BUILDING,BIROUL 4,SECTIUNEA 4.4.12, București Sectorul 1, București
Localitate
București Sectorul 1, București
Cod poștal
11034

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 9 mai)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 27.02.2015
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • CUC DRAGOS FLORIN — administrator
  • VULPOI MARCEL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
2,4 mil. lei02015: 3 mii lei2016: 2 mii lei2017: 5 mii lei2018: 70 mii lei2019: 348 mii lei2020: 1,8 mil. lei2021: 842 mii lei2022: 641 mii lei2023: 1,7 mil. lei2024: 1,8 mil. lei2025: 2,4 mil. lei201520172019202120232025
Rezultat net
575 mii lei0-43 mii lei2015: -5 mii lei2016: -22 mii lei2017: -32 mii lei2018: -43 mii lei2019: 187 mii lei2020: 575 mii lei2021: 225 mii lei2022: 45 mii lei2023: 316 mii lei2024: 27 mii lei2025: 460 mii lei201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 6 din 11 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9112, municipiul București, peste 55% dintre firmele clasei. Locul 17.172 din 132.982 în tot județul, și locul 11.862 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 38%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20252.423.581 lei459.967 lei71.459.384 lei975.669 lei483.967 lei
20241.755.912 lei27.396 lei6802.897 lei389.967 lei411.830 lei
20231.697.876 lei315.636 lei5787.893 lei387.933 lei384.434 lei
2022640.830 lei44.798 lei3400.049 lei280.175 lei68.798 lei
2021841.678 lei224.924 lei1355.138 lei58.072 lei248.924 lei
20201.772.940 lei574.864 lei11.308.062 lei666.920 lei598.864 lei
2019348.127 lei187.421 lei1266.675 lei53.553 lei104.886 lei
201870.307 lei-43.293 lei1119.463 lei115.234 lei-82.535 lei
20174.676 lei-31.868 lei150.129 lei59.070 lei-59.041 lei
20162.404 lei-22.102 lei26.603 lei13.357 lei-27.173 lei
20152.501 lei-5.271 lei41.472 lei4.390 lei-5.071 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.423.581 lei
Venituri totale
2.424.466 lei
Cheltuieli totale
1.865.556 lei
Profit brut
558.910 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
459.967 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
654.597 lei
Active circulante
804.787 lei
Stocuri
Creanțe
731.638 lei
Casa și conturi la bănci
73.149 lei
Datorii
975.669 lei
Capitaluri
483.967 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
7

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.755.912 lei
Venituri totale
1.766.070 lei
Cheltuieli totale
1.730.492 lei
Profit brut
35.578 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
27.396 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
438.027 lei
Active circulante
364.870 lei
Stocuri
Creanțe
266.833 lei
Casa și conturi la bănci
98.037 lei
Datorii
389.967 lei
Capitaluri
411.830 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
6

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.697.876 lei
Venituri totale
1.700.994 lei
Cheltuieli totale
1.370.900 lei
Profit brut
330.094 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
315.636 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
287.926 lei
Active circulante
499.967 lei
Stocuri
Creanțe
418.409 lei
Casa și conturi la bănci
81.558 lei
Datorii
387.933 lei
Capitaluri
384.434 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
5

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
640.830 lei
Venituri totale
640.847 lei
Cheltuieli totale
589.773 lei
Profit brut
51.074 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
44.798 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
135.902 lei
Active circulante
264.147 lei
Stocuri
Creanțe
234.127 lei
Casa și conturi la bănci
30.020 lei
Datorii
280.175 lei
Capitaluri
68.798 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
3

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
841.678 lei
Venituri totale
841.716 lei
Cheltuieli totale
608.168 lei
Profit brut
233.548 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
224.924 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
23.876 lei
Active circulante
331.262 lei
Stocuri
Creanțe
112.045 lei
Casa și conturi la bănci
219.217 lei
Datorii
58.072 lei
Capitaluri
248.924 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
1

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.772.940 lei
Venituri totale
1.772.960 lei
Cheltuieli totale
1.147.200 lei
Profit brut
625.760 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
574.864 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
28.950 lei
Active circulante
1.279.112 lei
Stocuri
Creanțe
230.947 lei
Casa și conturi la bănci
1.048.165 lei
Datorii
666.920 lei
Capitaluri
598.864 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
1

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
348.127 lei
Venituri totale
350.241 lei
Cheltuieli totale
152.313 lei
Profit brut
197.928 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
187.421 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
34.023 lei
Active circulante
232.652 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
103.430 lei
Casa și conturi la bănci
129.222 lei
Datorii
53.553 lei
Capitaluri
104.886 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
1

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
70.307 lei
Venituri totale
70.309 lei
Cheltuieli totale
111.492 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
41.183 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
43.293 lei
Active imobilizate
36.911 lei
Active circulante
82.552 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
62.211 lei
Casa și conturi la bănci
20.341 lei
Datorii
115.234 lei
Capitaluri
-82.535 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
1

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
4.676 lei
Venituri totale
4.996 lei
Cheltuieli totale
36.714 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
31.718 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
31.868 lei
Active imobilizate
48.271 lei
Active circulante
1.858 lei
Stocuri
Creanțe
1.644 lei
Casa și conturi la bănci
214 lei
Datorii
59.070 lei
Capitaluri
-59.041 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.404 lei
Venituri totale
2.404 lei
Cheltuieli totale
24.434 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
22.030 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
22.102 lei
Active imobilizate
7.874 lei
Active circulante
18.729 lei
Stocuri
Creanțe
1.644 lei
Casa și conturi la bănci
17.085 lei
Datorii
13.357 lei
Capitaluri
-27.173 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2015 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.501 lei
Venituri totale
2.501 lei
Cheltuieli totale
7.697 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
5.196 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
5.271 lei
Active imobilizate
3.497 lei
Active circulante
37.975 lei
Stocuri
Creanțe
258 lei
Casa și conturi la bănci
37.717 lei
Datorii
4.390 lei
Capitaluri
-5.071 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Contracte publice

  • 41 de cumpărături directe, de la 11 autorități contractante (2022–2026) · valoare însumată de cel mult 525 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Achizitie servicii arhivare

    1.496,95 lei · TEATRUL STELA POPESCU · CPV 63121100-4 Servicii de depozitare (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Servicii de depozitare documente

    69.654,20 lei · Spitalul Clinic C.F. nr. 2 Bucuresti · CPV 63121100-4 Servicii de depozitare (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Servicii de depozitare

    4.335,84 lei · CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR. 1 · CPV 63121100-4 Servicii de depozitare (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Servicii arhivare

    213,85 lei · TEATRUL STELA POPESCU · CPV 63121100-4 Servicii de depozitare (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Servicii de depozitare documente

    9.950,60 lei · Spitalul Clinic C.F. nr. 2 Bucuresti · CPV 63121100-4 Servicii de depozitare (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 septembrie 2022 și 4 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
    • Înmatriculare la registrul comerțului