ARABELLE SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 5, înmatriculată la 29 octombrie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- ARABELLE SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.
- CUI
- 45145362
- Nr. înmatriculare
- J2021018749402
- EUID
- ROONRC.J2021018749402
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 octombrie 2021
Sediu social
- Adresă
- COSTACHE NEGRI, nr. 1-5, et. 7, CLADIREA OPERA CENTER ONE, București Sectorul 5, București
- Localitate
- București Sectorul 5, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 02.09.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- Costea Marian-Cristian — administrator
- Cristea Bogdan — administrator
- MACPHERSON DUNCAN JAMES ALEXANDER — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 3 din 52 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3314, municipiul București, peste 96% dintre firmele clasei. Locul 1.254 din 132.982 în tot județul, și locul 1.956 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 19%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 85.957.841 lei | 2.223.973 lei | 55 | 125.767.235 lei | 78.821.622 lei | 41.781.385 lei |
| 2024 | 106.175.135 lei | 5.183.612 lei | 40 | 187.626.584 lei | 146.585.280 lei | 39.557.412 lei |
| 2023 | 7.437.332 lei | 1.376.876 lei | 7 | 74.064.261 lei | 39.476.160 lei | 34.373.800 lei |
| 2022 | — | -18.076 lei | 0 | 11.624 lei | 14.700 lei | -3.076 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 85.957.841 lei
- Venituri totale
- 90.988.091 lei
- Cheltuieli totale
- 88.083.213 lei
- Profit brut
- 2.904.878 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.223.973 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.165.036 lei
- Active circulante
- 115.602.199 lei
- Stocuri
- 464.297 lei
- Creanțe
- 97.503.466 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.634.436 lei
- Datorii
- 78.821.622 lei
- Capitaluri
- 41.781.385 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.315.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 55
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 106.175.135 lei
- Venituri totale
- 116.980.196 lei
- Cheltuieli totale
- 106.794.520 lei
- Profit brut
- 10.185.676 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.183.612 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.139.843 lei
- Active circulante
- 172.486.741 lei
- Stocuri
- 1.212.750 lei
- Creanțe
- 144.836.727 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.437.264 lei
- Datorii
- 146.585.280 lei
- Capitaluri
- 39.557.412 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.315.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 40
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.437.332 lei
- Venituri totale
- 7.932.179 lei
- Cheltuieli totale
- 6.236.151 lei
- Profit brut
- 1.696.028 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.376.876 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.910.841 lei
- Active circulante
- 55.153.420 lei
- Stocuri
- 243.225 lei
- Creanțe
- 32.596.735 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.313.460 lei
- Datorii
- 39.476.160 lei
- Capitaluri
- 34.373.800 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.315.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 18.076 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 18.076 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 18.076 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 11.624 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 11.624 lei
- Datorii
- 14.700 lei
- Capitaluri
- -3.076 lei
- Capital subscris vărsat
- 15.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Activități autorizate (CAEN)
- 3311 · Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.3)
- 3312 · Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN Rev.3)
- 3313 · Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice (CAEN Rev.3)
- 3314 · Repararea și întreținerea echipamentelor electrice (CAEN Rev.3)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.3)
- 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7820 · Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Înmatriculare la registrul comerțului