APA PLUS '97 SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 9 septembrie 1996.
Firma nu este în funcțiune: radiată. Firma a fost radiată din registrul comerțului și nu mai există ca persoană juridică. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- APA PLUS '97 SRL
- CUI
- 8799630
- Nr. înmatriculare
- J35/1161/1996
- EUID
- ROONRC.J35/1161/1996
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 septembrie 1996
Sediu social
- Adresă
- Str. MOS ION ROATA, nr. 48, ap. CAMERA 4, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 1900
Contact
- Telefon
- 0257 213 201
- Fax
- 0256 221 408
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 17 decembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- radiată (cod 1084, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 25.07.2006
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- ROSCA DUMITRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33.289.426 lei | 1.667.520 lei | 59 | 17.642.529 lei | 8.381.733 lei | 9.107.052 lei |
| 2024 | 40.186.221 lei | 4.942.919 lei | 53 | 28.421.382 lei | 17.839.527 lei | 10.428.111 lei |
| 2023 | 18.681.267 lei | 4.551.024 lei | 49 | 13.626.855 lei | 3.797.700 lei | 9.675.411 lei |
| 2022 | 19.238.124 lei | 1.487.042 lei | 46 | 11.147.351 lei | 5.361.692 lei | 5.575.460 lei |
| 2021 | 17.643.994 lei | 1.399.676 lei | 44 | 15.726.271 lei | 10.326.740 lei | 5.245.787 lei |
| 2020 | 10.494.679 lei | 1.644.428 lei | 45 | 7.226.667 lei | 2.321.119 lei | 4.751.804 lei |
| 2019 | 13.475.185 lei | 3.952.684 lei | 51 | 9.227.933 lei | 2.415.061 lei | 6.659.128 lei |
| 2018 | 11.756.479 lei | 1.395.463 lei | 45 | 8.338.782 lei | 3.656.826 lei | 4.528.212 lei |
| 2017 | 11.776.058 lei | 1.215.790 lei | 46 | 6.608.873 lei | 1.624.419 lei | 4.830.710 lei |
| 2016 | 12.144.840 lei | 2.620.933 lei | 49 | 7.285.472 lei | 2.016.865 lei | 5.114.863 lei |
| 2015 | 7.222.269 lei | 581.393 lei | 44 | 8.244.813 lei | 1.836.603 lei | 6.254.466 lei |
| 2014 | 6.437.258 lei | 781.161 lei | 40 | 8.035.135 lei | 1.824.900 lei | 6.056.491 lei |
| 2013 | 7.792.987 lei | 983.701 lei | 37 | 8.792.427 lei | 1.641.944 lei | 6.996.739 lei |
| 2012 | 7.514.276 lei | 1.087.524 lei | 38 | 8.121.667 lei | 1.462.479 lei | 6.505.444 lei |
| 2011 | 6.347.812 lei | 407.104 lei | 34 | 9.531.602 lei | 2.635.361 lei | 6.742.497 lei |
| 2010 | 7.613.887 lei | 1.357.410 lei | 30 | 7.858.145 lei | 1.258.374 lei | 6.446.027 lei |
| 2009 | 6.483.133 lei | 1.209.787 lei | 29 | 7.162.000 lei | 2.041.367 lei | 5.088.617 lei |
| 2008 | 6.164.230 lei | 1.291.812 lei | 36 | 5.420.151 lei | 1.509.305 lei | 3.878.830 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 33.289.426 lei
- Venituri totale
- 34.077.899 lei
- Cheltuieli totale
- 32.126.669 lei
- Profit brut
- 1.951.230 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.667.520 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.873.965 lei
- Active circulante
- 13.768.564 lei
- Stocuri
- 3.976.811 lei
- Creanțe
- 7.935.774 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.855.979 lei
- Datorii
- 8.381.733 lei
- Capitaluri
- 9.107.052 lei
- Capital subscris vărsat
- 15.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 59
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 40.186.221 lei
- Venituri totale
- 40.514.082 lei
- Cheltuieli totale
- 34.817.612 lei
- Profit brut
- 5.696.470 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.942.919 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.380.375 lei
- Active circulante
- 24.041.007 lei
- Stocuri
- 3.700.801 lei
- Creanțe
- 11.844.573 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.495.633 lei
- Datorii
- 17.839.527 lei
- Capitaluri
- 10.428.111 lei
- Capital subscris vărsat
- 15.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 53
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 18.681.267 lei
- Venituri totale
- 19.066.974 lei
- Cheltuieli totale
- 13.781.459 lei
- Profit brut
- 5.285.515 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.551.024 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.024.556 lei
- Active circulante
- 10.602.299 lei
- Stocuri
- 447.643 lei
- Creanțe
- 6.397.421 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.757.235 lei
- Datorii
- 3.797.700 lei
- Capitaluri
- 9.675.411 lei
- Capital subscris vărsat
- 15.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 49
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 86 de cumpărături directe, de la 6 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 1,1 mil. lei
- o atribuire, de la o autoritate contractantă (2020) · valoare însumată de cel mult 881 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- PENITENCIARUL TIMISOARA9 atribuiri · cel mult 904 mii lei
- Universitatea Aurel Vlaicu din Arad64 de atribuiri · cel mult 832 mii lei
- Curtea de Conturi a Romaniei10 atribuiri · cel mult 181 mii lei
- UNIVERSITATEA POLITEHNICA TIMISOARAo atribuire · cel mult 32 mii lei
- DIRECȚIA DE PRESTĂRI SERVICII TIMIȘ2 atribuiri · cel mult 4 mii lei
- Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoarao atribuire · cel mult 3 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Procurare si montare filtre CTA bazin Jimbolia
1.831,50 lei · DIRECȚIA DE PRESTĂRI SERVICII TIMIȘ · CPV 42514310-8 Filtre de aer (Rev.2)
- Cumpărare directă
LUCRARI EXECUTATE CONF.SITUATIEI DE LUCRARI SERV_AP97_26_063_00
2.069,44 lei · DIRECȚIA DE PRESTĂRI SERVICII TIMIȘ · CPV 42512000-8 Instalatii de climatizare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii reparatie conducta apa
3.219,60 lei · Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoara · CPV 45332000-3 Lucrari de instalatii de apa si canalizare si de conducte de evacuare (Rev.2)
- Cumpărare directă
SERVICII DE REPARARE SI DE INTRETINERE LUNARA INSTALATII HVAC SI SANITARE LA SEDIUL CC TM
33.776,48 lei · Curtea de Conturi a Romaniei · CPV 50720000-8 Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)
- Cumpărare directă
SERVICII DE REPARARE SI DE INTRETINERE LUNARA INSTALATII HVAC SI SANITARE LA SEDIUL CC TM
30.157,60 lei · Curtea de Conturi a Romaniei · CPV 45259300-0 Reparare si intretinere a centralelor termice (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Timiș →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 19 mai 2020 și 24 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4511 · Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere (CAEN Rev.1)
- 4512 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.1)
- 4521 · Construcții de clădiri și lucrări de geniu (CAEN Rev.1)
- 4525 · Alte lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.1)
- 4532 · Lucrări de izolații și protecție anticorozivă (CAEN Rev.1)
- 4542 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.1)
- 4543 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.1)
- 4544 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.1)
- 4545 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.1)
- 7420 · Activități de arhitectură, inginerie și servicii de consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.1)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.