ANTREPRIZA IDEAL CASA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Iași, înmatriculată la 22 decembrie 1994.
Identitate
- Denumire legală
- ANTREPRIZA IDEAL CASA SRL
- CUI
- 6789001
- Nr. înmatriculare
- J1994003256227
- EUID
- ROONRC.J1994003256227
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 decembrie 1994
Sediu social
- Adresă
- Str. AVIATIEI, nr. 13, Municipiul Iași, Iași
- Localitate
- Municipiul Iași, Iași
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 10 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.01.1995
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- GALL LUMINIŢA PETRONELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Iași; ultimul an depus este 2023.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 741.023 lei | 12.552 lei | 8 | 5.362.707 lei | 2.341.748 lei | 3.033.459 lei |
| 2022 | 117.193 lei | 50.059 lei | 11 | 5.272.204 lei | 2.251.297 lei | 3.020.907 lei |
| 2021 | 3.278.550 lei | 517.513 lei | 11 | 5.066.055 lei | 2.095.207 lei | 2.970.848 lei |
| 2020 | 1.262.431 lei | 209.547 lei | 12 | 4.605.522 lei | 1.799.554 lei | 2.805.968 lei |
| 2019 | 8.236.576 lei | 2.308.225 lei | 12 | 5.938.918 lei | 1.608.704 lei | 4.330.214 lei |
| 2018 | 3.382.838 lei | 479.308 lei | 23 | 10.950.414 lei | 2.508.656 lei | 8.724.530 lei |
| 2017 | 5.161.484 lei | 485.403 lei | 36 | 3.733.712 lei | 2.343.106 lei | 1.390.666 lei |
| 2016 | 6.028.649 lei | 807.050 lei | 40 | 4.566.074 lei | 2.853.761 lei | 1.712.313 lei |
| 2015 | 5.732.515 lei | 407.965 lei | 43 | 5.738.799 lei | 3.290.861 lei | 2.447.938 lei |
| 2014 | 3.389.171 lei | 183.804 lei | 30 | 5.675.146 lei | 3.530.173 lei | 2.144.973 lei |
| 2013 | 1.182.954 lei | 93.517 lei | 29 | 4.418.679 lei | 2.376.435 lei | 2.098.073 lei |
| 2012 | 7.897.872 lei | 954.357 lei | — | 3.513.653 lei | 1.532.311 lei | 2.004.556 lei |
| 2011 | 4.013.353 lei | 144.322 lei | 24 | 3.086.936 lei | 1.792.996 lei | 1.293.940 lei |
| 2010 | 2.610.391 lei | 59.324 lei | 24 | 3.715.894 lei | 2.431.876 lei | 1.349.617 lei |
| 2009 | 3.365.301 lei | 94.277 lei | 20 | 4.363.943 lei | 3.073.650 lei | 1.290.293 lei |
| 2008 | 2.102.869 lei | 41.009 lei | 30 | 3.387.335 lei | 2.197.061 lei | 1.190.274 lei |
Toți indicatorii
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 741.023 lei
- Venituri totale
- 888.251 lei
- Cheltuieli totale
- 872.938 lei
- Profit brut
- 15.313 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.552 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.132.274 lei
- Active circulante
- 2.230.433 lei
- Stocuri
- 1.937.417 lei
- Creanțe
- 283.729 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.287 lei
- Datorii
- 2.341.748 lei
- Capitaluri
- 3.033.459 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 117.193 lei
- Venituri totale
- 1.745.612 lei
- Cheltuieli totale
- 1.687.211 lei
- Profit brut
- 58.401 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 50.059 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.132.275 lei
- Active circulante
- 2.139.929 lei
- Stocuri
- 1.858.215 lei
- Creanțe
- 210.275 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.439 lei
- Datorii
- 2.251.297 lei
- Capitaluri
- 3.020.907 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.278.550 lei
- Venituri totale
- 4.594.554 lei
- Cheltuieli totale
- 3.997.779 lei
- Profit brut
- 596.775 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 517.513 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.995.070 lei
- Active circulante
- 2.070.985 lei
- Stocuri
- 382.409 lei
- Creanțe
- 627.760 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.060.816 lei
- Datorii
- 2.095.207 lei
- Capitaluri
- 2.970.848 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.262.431 lei
- Venituri totale
- 2.762.323 lei
- Cheltuieli totale
- 2.497.660 lei
- Profit brut
- 264.663 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 209.547 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.680.515 lei
- Active circulante
- 925.007 lei
- Stocuri
- 322.435 lei
- Creanțe
- 361.811 lei
- Casa și conturi la bănci
- 240.761 lei
- Datorii
- 1.799.554 lei
- Capitaluri
- 2.805.968 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 8.236.576 lei
- Venituri totale
- 8.048.933 lei
- Cheltuieli totale
- 5.249.591 lei
- Profit brut
- 2.799.342 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.308.225 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.630.577 lei
- Active circulante
- 1.308.341 lei
- Stocuri
- 88.849 lei
- Creanțe
- 967.121 lei
- Casa și conturi la bănci
- 252.371 lei
- Datorii
- 1.608.704 lei
- Capitaluri
- 4.330.214 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.382.838 lei
- Venituri totale
- 2.989.652 lei
- Cheltuieli totale
- 2.405.955 lei
- Profit brut
- 583.697 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 479.308 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.111.636 lei
- Active circulante
- 838.778 lei
- Stocuri
- 669.857 lei
- Creanțe
- 154.873 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.048 lei
- Datorii
- 2.508.656 lei
- Capitaluri
- 8.724.530 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 23
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.161.484 lei
- Venituri totale
- 4.777.160 lei
- Cheltuieli totale
- 4.183.450 lei
- Profit brut
- 593.710 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 485.403 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.418.079 lei
- Active circulante
- 2.315.633 lei
- Stocuri
- 1.387.084 lei
- Creanțe
- 758.249 lei
- Casa și conturi la bănci
- 170.300 lei
- Datorii
- 2.343.106 lei
- Capitaluri
- 1.390.666 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 36
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.028.649 lei
- Venituri totale
- 6.421.433 lei
- Cheltuieli totale
- 5.450.811 lei
- Profit brut
- 970.622 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 807.050 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.932.005 lei
- Active circulante
- 2.634.069 lei
- Stocuri
- 1.802.959 lei
- Creanțe
- 781.811 lei
- Casa și conturi la bănci
- 49.299 lei
- Datorii
- 2.853.761 lei
- Capitaluri
- 1.712.313 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 40
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.732.515 lei
- Venituri totale
- 6.109.442 lei
- Cheltuieli totale
- 5.615.552 lei
- Profit brut
- 493.890 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 407.965 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.173.673 lei
- Active circulante
- 3.565.126 lei
- Stocuri
- 2.185.782 lei
- Creanțe
- 123.049 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.256.295 lei
- Datorii
- 3.290.861 lei
- Capitaluri
- 2.447.938 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 43
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.389.171 lei
- Venituri totale
- 4.255.557 lei
- Cheltuieli totale
- 4.033.206 lei
- Profit brut
- 222.351 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 183.804 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.924.579 lei
- Active circulante
- 2.750.567 lei
- Stocuri
- 1.897.217 lei
- Creanțe
- 227.541 lei
- Casa și conturi la bănci
- 625.809 lei
- Datorii
- 3.530.173 lei
- Capitaluri
- 2.144.973 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 30
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.182.954 lei
- Venituri totale
- 1.874.229 lei
- Cheltuieli totale
- 1.755.705 lei
- Profit brut
- 118.524 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 93.517 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.180.625 lei
- Active circulante
- 1.238.054 lei
- Stocuri
- 1.079.308 lei
- Creanțe
- 113.012 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.734 lei
- Datorii
- 2.376.435 lei
- Capitaluri
- 2.098.073 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 29
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.897.872 lei
- Venituri totale
- 8.164.232 lei
- Cheltuieli totale
- 7.030.547 lei
- Profit brut
- 1.133.685 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 954.357 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.279.865 lei
- Active circulante
- 2.233.788 lei
- Stocuri
- 1.655.057 lei
- Creanțe
- 321.537 lei
- Casa și conturi la bănci
- 257.194 lei
- Datorii
- 1.532.311 lei
- Capitaluri
- 2.004.556 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.013.353 lei
- Venituri totale
- 3.910.039 lei
- Cheltuieli totale
- 3.739.143 lei
- Profit brut
- 170.896 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 144.322 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.224.397 lei
- Active circulante
- 1.862.539 lei
- Stocuri
- 389.338 lei
- Creanțe
- 1.450.072 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.129 lei
- Datorii
- 1.792.996 lei
- Capitaluri
- 1.293.940 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 24
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.610.391 lei
- Venituri totale
- 2.350.592 lei
- Cheltuieli totale
- 2.272.702 lei
- Profit brut
- 77.890 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 59.324 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 1.283.382 lei
- Active circulante
- 2.432.512 lei
- Stocuri
- 1.277.905 lei
- Creanțe
- 1.081.014 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.321 lei
- Datorii
- 2.431.876 lei
- Capitaluri
- 1.349.617 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 24
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.365.301 lei
- Venituri totale
- 2.719.802 lei
- Cheltuieli totale
- 2.605.379 lei
- Profit brut
- 114.423 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 94.277 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 1.544.543 lei
- Active circulante
- 2.819.400 lei
- Stocuri
- 1.176.875 lei
- Creanțe
- 1.457.375 lei
- Casa și conturi la bănci
- 178.878 lei
- Datorii
- 3.073.650 lei
- Capitaluri
- 1.290.293 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.102.869 lei
- Venituri totale
- 2.906.833 lei
- Cheltuieli totale
- 2.854.985 lei
- Profit brut
- 51.848 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 41.009 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 1.298.672 lei
- Active circulante
- 2.088.663 lei
- Stocuri
- 1.713.057 lei
- Creanțe
- 325.003 lei
- Casa și conturi la bănci
- 50.603 lei
- Datorii
- 2.197.061 lei
- Capitaluri
- 1.190.274 lei
- Capital subscris vărsat
- 39.520 lei
- Număr mediu de salariați
- 30
Contracte publice
- un contract atribuit, de la o autoritate contractantă (2021) · valoare însumată de cel mult 928 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- UNIVERSITATEA PENTRU STIINTELE VIETII " ION IONESCU DE LA BRAD" DIN IASIo atribuire · cel mult 928 mii lei
Ultima atribuire
- Contract nr. 30
Contract Furnizare huse scaune tip sala spectacol, piele naturala ignifugata sezut + spatar
928.200 lei · UNIVERSITATEA PENTRU STIINTELE VIETII " ION IONESCU DE LA BRAD" DIN IASI · CPV 19000000-6 · Licitatie deschisa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 20 septembrie 2021 și 20 septembrie 2021. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2223 · Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
- 3101 · Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine (CAEN Rev.2)
- 3102 · Fabricarea de mobilă pentru bucătării (CAEN Rev.2)
- 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.2)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.2)
- 4665 · Comerț cu ridicata al mobilei de birou (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
Înregistrări mai vechi (4)
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
1995
- Înregistrare în scopuri de TVA
1994
- Înmatriculare la registrul comerțului