ANTONIU IDEAL CONFORT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Eforie Nord, Oraș Eforie, înmatriculată la 6 iulie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- ANTONIU IDEAL CONFORT S.R.L.
- CUI
- 44549168
- Nr. înmatriculare
- J13/2280/2021
- EUID
- ROONRC.J13/2280/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 6 iulie 2021
Sediu social
- Adresă
- POET ANDREI MUREȘANU, nr. 5, Loc. Eforie Nord, Oraș Eforie, Constanța
- Localitate
- Loc. Eforie Nord, Oraș Eforie, Constanța
- Cod poștal
- 905350
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 06.07.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 268.113 lei.
- Obligații principale
- 245.280 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 22.833 lei
- Din care contestate
- 0 lei
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 208.747 lei | 21.270 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 27.144 lei | 1.132 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 9.389 lei | 431 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Constanța →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- ANTONIU GIGEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 100 din 525 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5610, județul Constanța, peste 81% dintre firmele clasei. Locul 3.652 din 26.023 în tot județul, și locul 4.921 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 58%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.780.260 lei | 568.904 lei | 3 | 1.748.064 lei | 952.554 lei | 795.510 lei |
| 2024 | 1.127.832 lei | 506.366 lei | 2 | 1.002.301 lei | 495.695 lei | 506.606 lei |
| 2023 | 252.429 lei | 188.249 lei | 3 | 337.413 lei | 40.849 lei | 296.564 lei |
| 2022 | 124.287 lei | -17.436 lei | 1 | 119.359 lei | 11.044 lei | 108.315 lei |
| 2021 | 292.480 lei | 125.551 lei | 3 | 148.019 lei | 22.268 lei | 125.751 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.780.260 lei
- Venituri totale
- 1.788.124 lei
- Cheltuieli totale
- 1.181.696 lei
- Profit brut
- 606.428 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 568.904 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 77.485 lei
- Active circulante
- 1.670.579 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 1.659.608 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.971 lei
- Datorii
- 952.554 lei
- Capitaluri
- 795.510 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.127.832 lei
- Venituri totale
- 1.127.832 lei
- Cheltuieli totale
- 593.172 lei
- Profit brut
- 534.660 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 506.366 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 1.002.301 lei
- Stocuri
- 88.439 lei
- Creanțe
- 852.814 lei
- Casa și conturi la bănci
- 61.048 lei
- Datorii
- 495.695 lei
- Capitaluri
- 506.606 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 252.429 lei
- Venituri totale
- 252.429 lei
- Cheltuieli totale
- 61.656 lei
- Profit brut
- 190.773 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 188.249 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 337.413 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 286.650 lei
- Casa și conturi la bănci
- 50.763 lei
- Datorii
- 40.849 lei
- Capitaluri
- 296.564 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
- 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN Rev.2)
- 1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate (CAEN Rev.2)
- 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.2)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne (CAEN Rev.2)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.2)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.2)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.2)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.2)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 27 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului