Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ANTALEX OIL & GAZ SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 13 martie 2012.

Identitate

Denumire legală
ANTALEX OIL & GAZ SRL
CUI
29902230
Nr. înmatriculare
J2012002803406
EUID
ROONRC.J2012002803406
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
13 martie 2012

Sediu social

Adresă
RÂMNICU SĂRAT, nr. 8, bl. 21-A, sc. A, et. 2, ap. 16, București Sectorul 3, București
Localitate
București Sectorul 3, București

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 7 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 13.03.2012
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • MARINESCU PAUL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
12,5 mil. lei02012: 126 mii lei2013: 1,0 mil. lei2014: 1,5 mil. lei2015: 1,8 mil. lei2016: 1,8 mil. lei2017: 2,5 mil. lei2018: 3,0 mil. lei2019: 3,0 mil. lei2020: 3,8 mil. lei2021: 6,0 mil. lei2022: 7,2 mil. lei2023: 5,8 mil. lei2024: 10,5 mil. lei2025: 12,5 mil. lei2013201520172019202120232025
Rezultat net
337 mii lei0-15 mii lei2012: -15 mii lei2013: 14 mii lei2014: 76 mii lei2015: 4 mii lei2016: -9 mii lei2017: 337 mii lei2018: 304 mii lei2019: 102 mii lei2020: 271 mii lei2021: 195 mii lei2022: 95 mii lei2023: 65 mii lei2024: 97 mii lei2025: 17 mii lei2013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 22 din 62 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4730, municipiul București, peste 66% dintre firmele clasei. Locul 5.659 din 132.982 în tot județul, și locul 6.751 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 19%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202512.452.770 lei16.760 lei143.961.472 lei2.745.133 lei1.216.545 lei
202410.505.796 lei96.557 lei142.724.486 lei1.525.133 lei1.199.785 lei
20235.783.863 lei65.021 lei122.668.631 lei1.565.505 lei1.103.228 lei
20227.179.818 lei94.746 lei122.024.058 lei985.851 lei1.038.207 lei
20216.035.706 lei194.994 lei2.306.808 lei1.019.299 lei1.287.509 lei
20203.775.927 lei270.699 lei121.722.783 lei630.269 lei1.092.514 lei
20193.044.211 lei101.650 lei91.193.710 lei373.046 lei821.815 lei
20183.024.481 lei304.486 lei1.049.027 lei330.012 lei720.166 lei
20172.514.307 lei336.928 lei2690.333 lei279.469 lei415.680 lei
20161.818.781 lei-8.703 lei5329.611 lei250.859 lei78.752 lei
20151.832.508 lei4.149 lei5363.172 lei275.717 lei87.455 lei
20141.474.336 lei76.493 lei5541.609 lei458.302 lei83.307 lei
20131.049.392 lei14.362 lei3560.545 lei561.182 lei-637 lei
2012125.515 lei-15.199 lei3529.149 lei544.148 lei-14.999 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
12.452.770 lei
Venituri totale
12.587.210 lei
Cheltuieli totale
12.464.789 lei
Profit brut
122.421 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
16.760 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.560.869 lei
Active circulante
1.400.603 lei
Stocuri
1.043.719 lei
Creanțe
96.541 lei
Casa și conturi la bănci
260.343 lei
Datorii
2.745.133 lei
Capitaluri
1.216.545 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
14

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
10.505.796 lei
Venituri totale
10.505.817 lei
Cheltuieli totale
10.391.557 lei
Profit brut
114.260 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
96.557 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.656.477 lei
Active circulante
1.068.009 lei
Stocuri
926.216 lei
Creanțe
59.821 lei
Casa și conturi la bănci
81.972 lei
Datorii
1.525.133 lei
Capitaluri
1.199.785 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
14

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
5.783.863 lei
Venituri totale
6.199.560 lei
Cheltuieli totale
6.119.447 lei
Profit brut
80.113 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
65.021 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.731.184 lei
Active circulante
937.447 lei
Stocuri
795.205 lei
Creanțe
116.891 lei
Casa și conturi la bănci
25.351 lei
Datorii
1.565.505 lei
Capitaluri
1.103.228 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
12

2022 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
7.179.818 lei
Venituri totale
7.266.858 lei
Cheltuieli totale
7.154.553 lei
Profit brut
112.305 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
94.746 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
945.806 lei
Active circulante
1.078.252 lei
Stocuri
707.038 lei
Creanțe
169.097 lei
Casa și conturi la bănci
202.117 lei
Datorii
985.851 lei
Capitaluri
1.038.207 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
12

2021 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
6.035.706 lei
Venituri totale
6.276.017 lei
Cheltuieli totale
6.015.232 lei
Profit brut
260.785 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
194.994 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
790.021 lei
Active circulante
1.516.787 lei
Stocuri
1.244.683 lei
Creanțe
223.694 lei
Casa și conturi la bănci
48.410 lei
Datorii
1.019.299 lei
Capitaluri
1.287.509 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2020 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
3.775.927 lei
Venituri totale
4.008.428 lei
Cheltuieli totale
3.697.191 lei
Profit brut
311.237 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
270.699 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
427.537 lei
Active circulante
1.295.246 lei
Stocuri
655.880 lei
Creanțe
574.443 lei
Casa și conturi la bănci
64.923 lei
Datorii
630.269 lei
Capitaluri
1.092.514 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
12

2019 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
3.044.211 lei
Venituri totale
3.250.051 lei
Cheltuieli totale
3.115.385 lei
Profit brut
134.666 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
101.650 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
181.277 lei
Active circulante
1.012.433 lei
Stocuri
567.667 lei
Creanțe
391.365 lei
Casa și conturi la bănci
53.401 lei
Datorii
373.046 lei
Capitaluri
821.815 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
9

2018 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
3.024.481 lei
Venituri totale
3.131.743 lei
Cheltuieli totale
2.795.539 lei
Profit brut
336.204 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
304.486 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
190.907 lei
Active circulante
858.120 lei
Stocuri
523.567 lei
Creanțe
316.456 lei
Casa și conturi la bănci
18.097 lei
Datorii
330.012 lei
Capitaluri
720.166 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2017 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
2.514.307 lei
Venituri totale
2.609.437 lei
Cheltuieli totale
2.247.222 lei
Profit brut
362.215 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
336.928 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
200.536 lei
Active circulante
489.797 lei
Stocuri
352.076 lei
Creanțe
112.595 lei
Casa și conturi la bănci
25.126 lei
Datorii
279.469 lei
Capitaluri
415.680 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2016 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
1.818.781 lei
Venituri totale
1.877.245 lei
Cheltuieli totale
1.885.948 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
8.703 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
8.703 lei
Active imobilizate
155.873 lei
Active circulante
173.738 lei
Stocuri
134.062 lei
Creanțe
38.519 lei
Casa și conturi la bănci
1.157 lei
Datorii
250.859 lei
Capitaluri
78.752 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2015 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
1.832.508 lei
Venituri totale
1.832.513 lei
Cheltuieli totale
1.820.911 lei
Profit brut
11.602 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
4.149 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
115.323 lei
Active circulante
247.849 lei
Stocuri
211.650 lei
Creanțe
4.683 lei
Casa și conturi la bănci
31.516 lei
Datorii
275.717 lei
Capitaluri
87.455 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2014 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
1.474.336 lei
Venituri totale
1.474.364 lei
Cheltuieli totale
1.399.743 lei
Profit brut
74.621 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
76.493 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
319.988 lei
Active circulante
221.621 lei
Stocuri
121.406 lei
Creanțe
86.596 lei
Casa și conturi la bănci
13.619 lei
Datorii
458.302 lei
Capitaluri
83.307 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2013 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
1.049.392 lei
Venituri totale
1.057.428 lei
Cheltuieli totale
1.030.056 lei
Profit brut
27.372 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
14.362 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
328.393 lei
Active circulante
232.152 lei
Stocuri
97.793 lei
Creanțe
71.304 lei
Casa și conturi la bănci
63.055 lei
Datorii
561.182 lei
Capitaluri
-637 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2012 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
125.515 lei
Venituri totale
125.743 lei
Cheltuieli totale
140.942 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
15.199 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
15.199 lei
Active imobilizate
358.973 lei
Active circulante
170.176 lei
Stocuri
64.366 lei
Creanțe
61.879 lei
Casa și conturi la bănci
43.931 lei
Datorii
544.148 lei
Capitaluri
-14.999 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

Contracte publice

  • 50 de cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 483 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    CARBURANTI LUNA IUNIE

    1.528,80 lei · Comuna MIHAESTI (PRIMARIA MIHAESTI) · CPV 09134200-9 Motorina (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    carburanti luna mai

    2.052,30 lei · Comuna MIHAESTI (PRIMARIA MIHAESTI) · CPV 09132100-4 Benzina fara plumb (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    carburanti luna aprilie

    1.540,25 lei · Comuna MIHAESTI (PRIMARIA MIHAESTI) · CPV 09134200-9 Motorina (Rev.2)

  4. Cumpărare directă4 loturi

    Achizitie benzina autoturism primarie +utilitati

    15.620 lei · Comuna Seaca (Primaria Seaca Jud.Olt) · CPV 09132100-4 Benzina fara plumb (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    carburanti luna martie

    2.655,15 lei · Comuna MIHAESTI (PRIMARIA MIHAESTI) · CPV 09134200-9 Motorina (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 21 ianuarie 2021 și 30 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (2)
  1. 2012

    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului