ANGEL CITY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 16 noiembrie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- ANGEL CITY S.R.L.
- CUI
- 38495934
- Nr. înmatriculare
- J2017019221403
- EUID
- ROONRC.J2017019221403
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 noiembrie 2017
Sediu social
- Adresă
- LIREI, nr. 2, et. 2, ap. 7, CAMERA 1, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 21422
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.11.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CHEN JIAHAI — administrator
- YANG CHUNXIAO — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 29 din 158 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4759, municipiul București, peste 82% dintre firmele clasei. Locul 16.457 din 132.982 în tot județul, și locul 8.911 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.588.120 lei | 183.389 lei | 10 | 3.546.566 lei | 2.123.957 lei | 1.422.609 lei |
| 2024 | 2.431.832 lei | 521.403 lei | 14 | 3.041.346 lei | 1.802.126 lei | 1.239.220 lei |
| 2023 | 1.947.320 lei | 322 lei | 15 | 2.795.697 lei | 2.077.880 lei | 717.817 lei |
| 2022 | 1.617.183 lei | -78.764 lei | 15 | 2.190.337 lei | 1.472.842 lei | 717.495 lei |
| 2021 | 1.261.447 lei | 157.014 lei | 13 | 1.231.159 lei | 434.899 lei | 796.260 lei |
| 2020 | 720.104 lei | -138.425 lei | 10 | 795.786 lei | 156.540 lei | 639.246 lei |
| 2019 | 1.676.776 lei | 405.790 lei | 14 | 903.172 lei | 125.501 lei | 777.671 lei |
| 2018 | 1.339.650 lei | 371.481 lei | 12 | 482.563 lei | 110.682 lei | 371.881 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.588.120 lei
- Venituri totale
- 2.588.113 lei
- Cheltuieli totale
- 2.356.395 lei
- Profit brut
- 231.718 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 183.389 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 538.379 lei
- Active circulante
- 3.008.187 lei
- Stocuri
- 2.344.367 lei
- Creanțe
- 106.993 lei
- Casa și conturi la bănci
- 556.827 lei
- Datorii
- 2.123.957 lei
- Capitaluri
- 1.422.609 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.431.832 lei
- Venituri totale
- 2.832.156 lei
- Cheltuieli totale
- 2.231.755 lei
- Profit brut
- 600.401 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 521.403 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 376.130 lei
- Active circulante
- 2.665.216 lei
- Stocuri
- 955.403 lei
- Creanțe
- 1.146.293 lei
- Casa și conturi la bănci
- 563.520 lei
- Datorii
- 1.802.126 lei
- Capitaluri
- 1.239.220 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.947.320 lei
- Venituri totale
- 1.951.613 lei
- Cheltuieli totale
- 1.932.155 lei
- Profit brut
- 19.458 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 322 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 500.449 lei
- Active circulante
- 2.295.248 lei
- Stocuri
- 1.929.674 lei
- Creanțe
- 132.661 lei
- Casa și conturi la bănci
- 232.913 lei
- Datorii
- 2.077.880 lei
- Capitaluri
- 717.817 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.617.183 lei
- Venituri totale
- 1.617.954 lei
- Cheltuieli totale
- 1.682.914 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 64.960 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 78.764 lei
- Active imobilizate
- 399.903 lei
- Active circulante
- 1.790.434 lei
- Stocuri
- 1.699.590 lei
- Creanțe
- 72.029 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.815 lei
- Datorii
- 1.472.842 lei
- Capitaluri
- 717.495 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.261.447 lei
- Venituri totale
- 1.999.645 lei
- Cheltuieli totale
- 1.823.035 lei
- Profit brut
- 176.610 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 157.014 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 39.681 lei
- Active circulante
- 1.191.478 lei
- Stocuri
- 1.114.380 lei
- Creanțe
- 73.255 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.843 lei
- Datorii
- 434.899 lei
- Capitaluri
- 796.260 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 720.104 lei
- Venituri totale
- 731.678 lei
- Cheltuieli totale
- 863.388 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 131.710 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 138.425 lei
- Active imobilizate
- 1.604 lei
- Active circulante
- 794.182 lei
- Stocuri
- 743.614 lei
- Creanțe
- 16.798 lei
- Casa și conturi la bănci
- 33.770 lei
- Datorii
- 156.540 lei
- Capitaluri
- 639.246 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.676.776 lei
- Venituri totale
- 1.676.776 lei
- Cheltuieli totale
- 1.254.218 lei
- Profit brut
- 422.558 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 405.790 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.246 lei
- Active circulante
- 900.926 lei
- Stocuri
- 547.151 lei
- Creanțe
- 13.112 lei
- Casa și conturi la bănci
- 340.663 lei
- Datorii
- 125.501 lei
- Capitaluri
- 777.671 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.339.650 lei
- Venituri totale
- 1.339.650 lei
- Cheltuieli totale
- 954.773 lei
- Profit brut
- 384.877 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 371.481 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 482.563 lei
- Stocuri
- 401.500 lei
- Creanțe
- 17.772 lei
- Casa și conturi la bănci
- 63.291 lei
- Datorii
- 110.682 lei
- Capitaluri
- 371.881 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
Activități autorizate (CAEN)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN Rev.3)
- 4763 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive (CAEN Rev.3)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN Rev.3)
- 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Înmatriculare la registrul comerțului