ANDREII TEHNOMETAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Vaslui, înmatriculată la 25 martie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- ANDREII TEHNOMETAL S.R.L.
- CUI
- 42429807
- Nr. înmatriculare
- J2020000197375
- EUID
- ROONRC.J2020000197375
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 martie 2020
Sediu social
- Adresă
- LIBERTĂȚII, nr. 18, Municipiul Vaslui, Vaslui
- Localitate
- Municipiul Vaslui, Vaslui
- Cod poștal
- 730197
Contact
- Telefon
- 0757 309 387
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 18 decembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.03.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MAXIM ANDREI-VASILE — administrator
- SPIRIDON IONUȚ-ANDREI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 18 din 23 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2511, județul Vaslui, peste 26% dintre firmele clasei. Locul 4.696 din 6.305 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 78.923 lei | -25.539 lei | — | 92.576 lei | 48.478 lei | 44.098 lei |
| 2024 | 77.710 lei | -33.499 lei | — | 96.482 lei | 26.845 lei | 69.637 lei |
| 2023 | 80.494 lei | -15.576 lei | — | 135.124 lei | 37.039 lei | 98.085 lei |
| 2021 | 219.482 lei | 103.611 lei | — | 189.137 lei | 61.765 lei | 127.372 lei |
| 2020 | 241.028 lei | 147.751 lei | — | 151.334 lei | 3.383 lei | 147.951 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 78.923 lei
- Venituri totale
- 79.241 lei
- Cheltuieli totale
- 104.780 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 25.539 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 25.539 lei
- Active imobilizate
- 4.465 lei
- Active circulante
- 88.111 lei
- Stocuri
- 55.772 lei
- Creanțe
- 10.364 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.975 lei
- Datorii
- 48.478 lei
- Capitaluri
- 44.098 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 77.710 lei
- Venituri totale
- 77.743 lei
- Cheltuieli totale
- 111.242 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 33.499 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 33.499 lei
- Active imobilizate
- 31.779 lei
- Active circulante
- 64.703 lei
- Stocuri
- 55.478 lei
- Creanțe
- 7.710 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.515 lei
- Datorii
- 26.845 lei
- Capitaluri
- 69.637 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 80.494 lei
- Venituri totale
- 80.918 lei
- Cheltuieli totale
- 96.494 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 15.576 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 15.576 lei
- Active imobilizate
- 59.095 lei
- Active circulante
- 76.029 lei
- Stocuri
- 50.818 lei
- Creanțe
- 3.668 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.543 lei
- Datorii
- 37.039 lei
- Capitaluri
- 98.085 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 40 de cumpărături directe, de la 18 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 749 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMUNA OLTENESTI5 atribuiri · cel mult 161 mii lei
- COMUNA PUNGESTI (PRIMARIA PUNGESTI)4 atribuiri · cel mult 137 mii lei
- COMUNA FALCIUo atribuire · cel mult 127 mii lei
- COMUNA PUSCASI (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI PUSCASI)2 atribuiri · cel mult 68 mii lei
- COMUNA FERESTI3 atribuiri · cel mult 59 mii lei
- Comuna Duda Epureni (Primaria Duda Epureni)o atribuire · cel mult 48 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
suport flori ,10 buc ,pentru mobilier stradal Comuna Miclesti
8.500 lei · COMUNA MICLESTI · CPV 71356300-1 Servicii de suport tehnic (Rev.2)
- Cumpărare directă
Echipamente de joaca pentru obiectivul de investitie "Modernizarea parcului public din satul Duda"
48.400 lei · Comuna Duda Epureni (Primaria Duda Epureni) · CPV 43325000-7 Echipament pentru parcuri si terenuri de joaca (Rev.2)
- Cumpărare directă
achizitii placute inmatriculare
1.705 lei · COMUNA POIENESTI · CPV 44423450-0 Placute indicatoare (Rev.2)
- Cumpărare directă
indicatoare rutiere
9.950 lei · MUNICIPIUL HUSI · CPV 34992200-9 Indicatoare rutiere (Rev.2)
- Cumpărare directă
URNE DE VOT
6.300 lei · Comuna Costesti (Consiliul Local Costesti) · CPV 31731100-0 Module (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Vaslui →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 12 februarie 2021 și 29 aprilie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2016 · Fabricarea materialelor plastice în forme primare (CAEN Rev.3)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.3)
- 2551 · Acoperirea metalelor (CAEN Rev.3)
- 2552 · Tratamente termice ale metalelor (CAEN Rev.3)
- 2553 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.3)
- 2591 · Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel (CAEN Rev.3)
- 2592 · Fabricarea ambalajelor metalice ușoare (CAEN Rev.3)
- 2593 · Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri (CAEN Rev.3)
- 2594 · Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe (CAEN Rev.3)
- 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3099 · Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3230 · Fabricarea articolelor pentru sport (CAEN Rev.3)
- 3240 · Fabricarea jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice (CAEN Rev.3)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3311 · Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.3)
- 3312 · Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN Rev.3)
- 3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile (CAEN Rev.3)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.3)
- 3524 · Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare (CAEN Rev.3)
- 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN Rev.3)
- 3812 · Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 101 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului