Sari la conținut
Miercuri, 2 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ANCORMED INDUSTRIES 2022 S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Bârlad, înmatriculată la 19 ianuarie 2022.

Identitate

Denumire legală
ANCORMED INDUSTRIES 2022 S.R.L.
CUI
45495791
Nr. înmatriculare
J37/41/2022
EUID
ROONRC.J37/41/2022
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
19 ianuarie 2022

Sediu social

Adresă
TECUCIULUI, nr. 10, lot 2(5), Municipiul Bârlad, Vaslui
Localitate
Municipiul Bârlad, Vaslui
Cod poștal
731199

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
  • raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010 (cod 2127, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 19.01.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • DRUȚU ANA-MARIA — administrator
  • MIHAI IONEL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
13,8 mil. lei02022: 151 mii lei2023: 12,0 mil. lei2024: 13,8 mil. lei202220232024
Rezultat net
2,1 mil. lei02022: 74 mii lei2023: 2,1 mil. lei2024: 2,0 mil. lei202220232024

Poziție în sector

Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Vaslui; ultimul an depus este 2024.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202413.767.442 lei1.988.999 lei48.686.939 lei4.440.934 lei4.247.505 lei
202311.962.523 lei2.134.363 lei45.729.389 lei3.470.883 lei2.258.506 lei
2022150.650 lei74.143 lei1498.758 lei377.238 lei124.143 lei
Toți indicatorii

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
13.767.442 lei
Venituri totale
14.237.701 lei
Cheltuieli totale
11.935.619 lei
Profit brut
2.302.082 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.988.999 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
91.774 lei
Active circulante
8.595.165 lei
Stocuri
3.886.629 lei
Creanțe
4.587.113 lei
Casa și conturi la bănci
121.423 lei
Datorii
4.440.934 lei
Capitaluri
4.247.505 lei
Capital subscris vărsat
50.000 lei
Număr mediu de salariați
4

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
11.962.523 lei
Venituri totale
12.392.523 lei
Cheltuieli totale
9.928.935 lei
Profit brut
2.463.588 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
2.134.363 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
295.000 lei
Active circulante
5.434.389 lei
Stocuri
1.109.951 lei
Creanțe
4.324.008 lei
Casa și conturi la bănci
430 lei
Datorii
3.470.883 lei
Capitaluri
2.258.506 lei
Capital subscris vărsat
50.000 lei
Număr mediu de salariați
4

2022 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
150.650 lei
Venituri totale
150.650 lei
Cheltuieli totale
75.000 lei
Profit brut
75.650 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
74.143 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
290.104 lei
Active circulante
208.654 lei
Stocuri
2.918 lei
Creanțe
193.691 lei
Casa și conturi la bănci
12.045 lei
Datorii
377.238 lei
Capitaluri
124.143 lei
Capital subscris vărsat
50.000 lei
Număr mediu de salariați
1

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Stare
  • raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010 (8 iul → prezent)
  • funcțiune (8 iul → prezent)

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2026

    • Stare la registrul comerțului: funcțiune
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului