Sari la conținut
Miercuri, 2 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ANAROS INOVA S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Beiuș, înmatriculată la 9 mai 2018.

Identitate

Denumire legală
ANAROS INOVA S.R.L.
CUI
39311274
Nr. înmatriculare
J5/1076/2018
EUID
ROONRC.J5/1076/2018
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
9 mai 2018

Sediu social

Adresă
ROMÂNĂ, nr. 24, bl. R1, ap. 13, Municipiul Beiuș, Bihor
Localitate
Municipiul Beiuș, Bihor
Cod poștal
415200

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 26 martie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 09.05.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • IUHAS SORANA-GEORGIANA-STEFANIA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,7 mil. lei02019: 299 mii lei2020: 180 mii lei2021: 422 mii lei2022: 708 mii lei2023: 950 mii lei2024: 1,6 mil. lei2025: 1,7 mil. lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
184 mii lei0-65 mii lei2019: 128 mii lei2020: -15 mii lei2021: -65 mii lei2022: 26 mii lei2023: 90 mii lei2024: 184 mii lei2025: 155 mii lei2019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 42 din 278 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5610, județul Bihor, peste 85% dintre firmele clasei. Locul 3.452 din 22.588 în tot județul, și locul 2.172 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 11%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.733.369 lei155.156 lei7786.007 lei614.117 lei171.890 lei
20241.566.536 lei184.272 lei6644.375 lei323.142 lei321.233 lei
2023949.652 lei90.131 lei6297.498 lei160.537 lei136.961 lei
2022707.514 lei25.543 lei6302.121 lei200.805 lei47.316 lei
2021421.723 lei-64.581 lei3235.767 lei211.130 lei24.637 lei
2020179.773 lei-15.157 lei3228.494 lei139.276 lei89.218 lei
2019298.990 lei127.559 lei3251.720 lei147.345 lei104.375 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.733.369 lei
Venituri totale
1.735.210 lei
Cheltuieli totale
1.546.113 lei
Profit brut
189.097 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
155.156 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
233.611 lei
Active circulante
552.396 lei
Stocuri
15.745 lei
Creanțe
113.345 lei
Casa și conturi la bănci
423.306 lei
Datorii
614.117 lei
Capitaluri
171.890 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
7

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.566.536 lei
Venituri totale
1.566.805 lei
Cheltuieli totale
1.342.580 lei
Profit brut
224.225 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
184.272 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
241.963 lei
Active circulante
402.412 lei
Stocuri
20.899 lei
Creanțe
95.368 lei
Casa și conturi la bănci
286.145 lei
Datorii
323.142 lei
Capitaluri
321.233 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
949.652 lei
Venituri totale
994.033 lei
Cheltuieli totale
895.541 lei
Profit brut
98.492 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
90.131 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
13.659 lei
Active circulante
283.839 lei
Stocuri
21.557 lei
Creanțe
81.857 lei
Casa și conturi la bănci
180.425 lei
Datorii
160.537 lei
Capitaluri
136.961 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
707.514 lei
Venituri totale
793.907 lei
Cheltuieli totale
760.833 lei
Profit brut
33.074 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
25.543 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
9.465 lei
Active circulante
292.656 lei
Stocuri
22.450 lei
Creanțe
101.229 lei
Casa și conturi la bănci
168.977 lei
Datorii
200.805 lei
Capitaluri
47.316 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
421.723 lei
Venituri totale
421.780 lei
Cheltuieli totale
482.643 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
60.863 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
64.581 lei
Active imobilizate
15.646 lei
Active circulante
220.121 lei
Stocuri
8.899 lei
Creanțe
112.372 lei
Casa și conturi la bănci
98.850 lei
Datorii
211.130 lei
Capitaluri
24.637 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
179.773 lei
Venituri totale
223.198 lei
Cheltuieli totale
237.226 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
14.028 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
15.157 lei
Active imobilizate
18.155 lei
Active circulante
210.339 lei
Stocuri
35.373 lei
Creanțe
83.151 lei
Casa și conturi la bănci
91.815 lei
Datorii
139.276 lei
Capitaluri
89.218 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
298.990 lei
Venituri totale
309.756 lei
Cheltuieli totale
176.968 lei
Profit brut
132.788 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
127.559 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
17.448 lei
Active circulante
234.272 lei
Stocuri
43.224 lei
Creanțe
100.259 lei
Casa și conturi la bănci
90.789 lei
Datorii
147.345 lei
Capitaluri
104.375 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

Contracte publice

  • 44 de cumpărături directe, de la 12 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 1,5 mil. lei
  • un contract atribuit, de la o autoritate contractantă (2022) · valoare însumată de cel mult 281 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Servicii de preparare și distribuire hrană (Catering)

    2.774,64 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BUDUREASA · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2) · fonduri europene

  2. Cumpărare directă

    Meniu complet prescolari ianuarie - iulie

    99.619 lei · Gradinita cu Program Prelungit Nr. 1 Beius · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Masa calda

    31.746 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 REMETEA · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2) · fonduri europene

  4. Cumpărare directă

    Masa calda

    16.302 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 REMETEA · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2) · fonduri europene

  5. Cumpărare directă

    Meniu complet prescolari

    63.050 lei · Gradinita cu Program Prelungit Nr. 1 Beius · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 februarie 2021 și 21 aprilie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Înmatriculare la registrul comerțului