AMVIA FARM S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dănceu, Comuna Jiana, înmatriculată la 16 iunie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- AMVIA FARM S.R.L.
- CUI
- 42634976
- Nr. înmatriculare
- J25/234/2020
- EUID
- ROONRC.J25/234/2020
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 iunie 2020
Sediu social
- Adresă
- DĂNCEU, nr. 516, Sat Dănceu, Comuna Jiana, Mehedinți
- Localitate
- Sat Dănceu, Comuna Jiana, Mehedinți
- Cod poștal
- 227307
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.06.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- VÎLCEANU VIORICA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 21 din 27 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4773, județul Mehedinți, peste 26% dintre firmele clasei. Locul 708 din 4.098 în tot județul, și locul 1.513 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 32%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.028.619 lei | 90.918 lei | 1 | 692.256 lei | 529.576 lei | 157.541 lei |
| 2024 | 777.738 lei | 48.160 lei | 2 | 485.174 lei | 413.412 lei | 66.623 lei |
| 2023 | 580.785 lei | 27.708 lei | 2 | 332.372 lei | 305.437 lei | 18.463 lei |
| 2022 | 431.360 lei | 2.165 lei | 2 | 143.183 lei | 143.956 lei | -9.245 lei |
| 2020 | — | -3.060 lei | 1 | 71.236 lei | 2.019 lei | -2.860 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.028.619 lei
- Venituri totale
- 1.029.957 lei
- Cheltuieli totale
- 921.721 lei
- Profit brut
- 108.236 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 90.918 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 692.256 lei
- Stocuri
- 166.121 lei
- Creanțe
- 465.652 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.483 lei
- Datorii
- 529.576 lei
- Capitaluri
- 157.541 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 777.738 lei
- Venituri totale
- 796.644 lei
- Cheltuieli totale
- 728.742 lei
- Profit brut
- 67.902 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.160 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 646 lei
- Active circulante
- 484.528 lei
- Stocuri
- 121.135 lei
- Creanțe
- 309.554 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.839 lei
- Datorii
- 413.412 lei
- Capitaluri
- 66.623 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 580.785 lei
- Venituri totale
- 581.055 lei
- Cheltuieli totale
- 547.537 lei
- Profit brut
- 33.518 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.708 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.863 lei
- Active circulante
- 329.509 lei
- Stocuri
- 69.232 lei
- Creanțe
- 236.015 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.262 lei
- Datorii
- 305.437 lei
- Capitaluri
- 18.463 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 431.360 lei
- Venituri totale
- 466.051 lei
- Cheltuieli totale
- 459.245 lei
- Profit brut
- 6.806 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.165 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.079 lei
- Active circulante
- 136.104 lei
- Stocuri
- 46.700 lei
- Creanțe
- 88.297 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.107 lei
- Datorii
- 143.956 lei
- Capitaluri
- -9.245 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 41.543 lei
- Cheltuieli totale
- 44.603 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.060 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.060 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 71.236 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 28.405 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.831 lei
- Datorii
- 2.019 lei
- Capitaluri
- -2.860 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului