AMS MEDICAL CONSULTING SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 4, înmatriculată la 30 aprilie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- AMS MEDICAL CONSULTING SRL
- CUI
- 33116622
- Nr. înmatriculare
- J2014005203405
- EUID
- ROONRC.J2014005203405
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 aprilie 2014
Sediu social
- Adresă
- BORCEA, nr. 6, bl. 16, sc. B, et. 2, ap. 45, CAMERA 2, București Sectorul 4, București
- Localitate
- București Sectorul 4, București
- Cod poștal
- 40421
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 21 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 26.08.2026
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CHIRIAC OVIDIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 412 din 604 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4646, municipiul București, peste 32% dintre firmele clasei. Locul 39.144 din 132.982 în tot județul, și locul 27.628 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 66%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 605.075 lei | 31.960 lei | 2 | 1.099.133 lei | 1.066.693 lei | 32.440 lei |
| 2024 | 1.802.239 lei | 505.821 lei | 2 | 1.822.743 lei | 779.168 lei | 1.043.575 lei |
| 2023 | 1.791.823 lei | 331.508 lei | 2 | 1.547.290 lei | 609.536 lei | 937.754 lei |
| 2022 | 1.489.652 lei | 379.885 lei | 1 | 1.376.037 lei | 689.791 lei | 686.246 lei |
| 2021 | 1.512.372 lei | 274.898 lei | 1 | 1.038.580 lei | 89.950 lei | 948.630 lei |
| 2020 | 1.614.179 lei | 430.983 lei | 1 | 1.457.654 lei | 678.658 lei | 778.996 lei |
| 2019 | 1.514.424 lei | 360.706 lei | 1 | 1.607.996 lei | 59.983 lei | 1.548.013 lei |
| 2018 | 1.817.649 lei | 603.133 lei | 1 | 1.472.473 lei | 285.166 lei | 1.187.307 lei |
| 2017 | 1.657.829 lei | 583.734 lei | 1 | 1.468.985 lei | 885.011 lei | 583.974 lei |
| 2016 | 1.049.753 lei | 376.975 lei | 1 | 1.295.334 lei | 731.025 lei | 564.309 lei |
| 2015 | 1.131.177 lei | 341.015 lei | 0 | 1.108.323 lei | 720.989 lei | 387.334 lei |
| 2014 | 114.810 lei | 46.119 lei | — | 198.216 lei | 151.897 lei | 46.319 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 605.075 lei
- Venituri totale
- 605.487 lei
- Cheltuieli totale
- 562.551 lei
- Profit brut
- 42.936 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 31.960 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.982 lei
- Active circulante
- 1.087.151 lei
- Stocuri
- 349.936 lei
- Creanțe
- 203.116 lei
- Casa și conturi la bănci
- 534.099 lei
- Datorii
- 1.066.693 lei
- Capitaluri
- 32.440 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.802.239 lei
- Venituri totale
- 1.802.590 lei
- Cheltuieli totale
- 1.245.397 lei
- Profit brut
- 557.193 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 505.821 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 43.548 lei
- Active circulante
- 1.779.195 lei
- Stocuri
- 307.615 lei
- Creanțe
- 939.952 lei
- Casa și conturi la bănci
- 531.628 lei
- Datorii
- 779.168 lei
- Capitaluri
- 1.043.575 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.791.823 lei
- Venituri totale
- 1.792.058 lei
- Cheltuieli totale
- 1.445.317 lei
- Profit brut
- 346.741 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 331.508 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 65.607 lei
- Active circulante
- 1.481.683 lei
- Stocuri
- 155.759 lei
- Creanțe
- 744.325 lei
- Casa și conturi la bănci
- 581.599 lei
- Datorii
- 609.536 lei
- Capitaluri
- 937.754 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.489.652 lei
- Venituri totale
- 1.489.931 lei
- Cheltuieli totale
- 1.095.147 lei
- Profit brut
- 394.784 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 379.885 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 72.576 lei
- Active circulante
- 1.303.461 lei
- Stocuri
- 123.178 lei
- Creanțe
- 385.179 lei
- Casa și conturi la bănci
- 795.104 lei
- Datorii
- 689.791 lei
- Capitaluri
- 686.246 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.512.372 lei
- Venituri totale
- 1.512.554 lei
- Cheltuieli totale
- 1.222.531 lei
- Profit brut
- 290.023 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 274.898 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 79.843 lei
- Active circulante
- 958.737 lei
- Stocuri
- 122.539 lei
- Creanțe
- 281.528 lei
- Casa și conturi la bănci
- 554.670 lei
- Datorii
- 89.950 lei
- Capitaluri
- 948.630 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.614.179 lei
- Venituri totale
- 1.617.184 lei
- Cheltuieli totale
- 1.170.700 lei
- Profit brut
- 446.484 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 430.983 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 101.986 lei
- Active circulante
- 1.355.668 lei
- Stocuri
- 241.486 lei
- Creanțe
- 213.243 lei
- Casa și conturi la bănci
- 900.939 lei
- Datorii
- 678.658 lei
- Capitaluri
- 778.996 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.514.424 lei
- Venituri totale
- 1.514.808 lei
- Cheltuieli totale
- 1.138.954 lei
- Profit brut
- 375.854 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 360.706 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 108.943 lei
- Active circulante
- 1.499.053 lei
- Stocuri
- 183.456 lei
- Creanțe
- 377.555 lei
- Casa și conturi la bănci
- 938.042 lei
- Datorii
- 59.983 lei
- Capitaluri
- 1.548.013 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.817.649 lei
- Venituri totale
- 1.820.851 lei
- Cheltuieli totale
- 1.190.453 lei
- Profit brut
- 630.398 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 603.133 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 150.463 lei
- Active circulante
- 1.322.010 lei
- Stocuri
- 116.307 lei
- Creanțe
- 562.434 lei
- Casa și conturi la bănci
- 643.269 lei
- Datorii
- 285.166 lei
- Capitaluri
- 1.187.307 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.657.829 lei
- Venituri totale
- 1.658.017 lei
- Cheltuieli totale
- 1.055.939 lei
- Profit brut
- 602.078 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 583.734 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 180.006 lei
- Active circulante
- 1.288.979 lei
- Stocuri
- 42.243 lei
- Creanțe
- 421.637 lei
- Casa și conturi la bănci
- 825.099 lei
- Datorii
- 885.011 lei
- Capitaluri
- 583.974 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.049.753 lei
- Venituri totale
- 1.049.804 lei
- Cheltuieli totale
- 599.888 lei
- Profit brut
- 449.916 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 376.975 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 47.732 lei
- Active circulante
- 1.247.602 lei
- Stocuri
- 4.470 lei
- Creanțe
- 549.627 lei
- Casa și conturi la bănci
- 693.505 lei
- Datorii
- 731.025 lei
- Capitaluri
- 564.309 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.131.177 lei
- Venituri totale
- 1.133.418 lei
- Cheltuieli totale
- 726.068 lei
- Profit brut
- 407.350 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 341.015 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 63.643 lei
- Active circulante
- 1.044.680 lei
- Stocuri
- 1.069 lei
- Creanțe
- 860.324 lei
- Casa și conturi la bănci
- 183.287 lei
- Datorii
- 720.989 lei
- Capitaluri
- 387.334 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 114.810 lei
- Venituri totale
- 114.812 lei
- Cheltuieli totale
- 65.249 lei
- Profit brut
- 49.563 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.119 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 79.554 lei
- Active circulante
- 118.662 lei
- Stocuri
- 16.935 lei
- Creanțe
- 55.425 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.302 lei
- Datorii
- 151.897 lei
- Capitaluri
- 46.319 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 116 cumpărături directe, de la 9 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 1,0 mil. lei
- 59 de contracte atribuite, de la 3 autorități contractante (2019–2025) · valoare însumată de cel mult 34,0 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"62 de atribuiri · cel mult 25,3 mil. lei
- Spitalul Clinic de Urgenta Bucuresti10 atribuiri · cel mult 6,6 mil. lei
- UNITATEA MILITARA 0521 BUCURESTI87 de atribuiri · cel mult 2,9 mil. lei
- Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii Louis Turcanu7 atribuiri · cel mult 164 mii lei
- SPITALUL ORASENESC MIOVENI2 atribuiri · cel mult 21 mii lei
- SPITALUL DE URGENTA AL MAI PROF. DR. DIMITRIE GEROTA BUCURESTIo atribuire · cel mult 7 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
CAPSULA FILTRANTA (FILTRU FINAL) PENTRU DUS/CAPSULA FILTRANTA (FILTRU FINAL ) CHIUVETA
38.400 lei · Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii Louis Turcanu · CPV 42912100-3 Utilaje si aparate de filtrare a lichidelor (Rev.2)
- Cumpărare directă
butelie cu heliu
2.400 lei · UNITATEA MILITARA 0521 BUCURESTI · CPV 44612100-4 Butelii de gaz (Rev.2)
- Cumpărare directă
BUTELIE HELIU PT.CONSOLA ARROW
19.200 lei · UNITATEA MILITARA 0521 BUCURESTI · CPV 44612100-4 Butelii de gaz (Rev.2)
- Cumpărare directă
BUTELIE HELIU IAPB
7.200 lei · UNITATEA MILITARA 0521 BUCURESTI · CPV 44612100-4 Butelii de gaz (Rev.2)
- Contract nr. 1lotul 5 din 2 loturi
Consumabile medicale nechimice de unica folosinta si consumabile hematologice (Rev.2)
44.800 lei · Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila" · CPV 33141000-0 · Licitatie deschisa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 22 august 2019 și 3 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN Rev.3)
- 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN Rev.3)
- 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului