AMETIST FIT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Unirea, Municipiul Bistrița, înmatriculată la 12 decembrie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- AMETIST FIT S.R.L.
- CUI
- 38591206
- Nr. înmatriculare
- J6/1316/2017
- EUID
- ROONRC.J6/1316/2017
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 decembrie 2017
Sediu social
- Adresă
- ARENEI, nr. 3C, Loc. Unirea, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
- Localitate
- Loc. Unirea, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
- Cod poștal
- 420005
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 5 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 12.12.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- RITI MIRELA-COSMINA — administrator si reprezentant
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 19 din 22 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9604, județul Bistrița-Năsăud, peste 18% dintre firmele clasei. Locul 8.839 din 9.250 în tot județul, și locul 7.160 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 68%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.981 lei | -6.058 lei | 0 | 250.648 lei | 142.004 lei | 108.644 lei |
| 2024 | 6.237 lei | -9.864 lei | 0 | 255.934 lei | 141.232 lei | 114.702 lei |
| 2023 | 40.954 lei | 19.154 lei | 1 | 209.745 lei | 85.178 lei | 124.567 lei |
| 2022 | 49.691 lei | 18.467 lei | 1 | 214.476 lei | 109.063 lei | 105.413 lei |
| 2021 | 41.029 lei | 14.179 lei | — | 222.189 lei | 135.243 lei | 86.946 lei |
| 2020 | 296.585 lei | 79.164 lei | — | 247.983 lei | 175.216 lei | 72.767 lei |
| 2019 | 19.625 lei | -502 lei | 0 | 223.272 lei | 229.669 lei | -6.397 lei |
| 2018 | 13.084 lei | -6.095 lei | 1 | 222.453 lei | 228.348 lei | -5.895 lei |
| 2017 | — | 0 lei | — | — | 0 lei | 0 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.981 lei
- Venituri totale
- 1.981 lei
- Cheltuieli totale
- 8.039 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.058 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.058 lei
- Active imobilizate
- 198.526 lei
- Active circulante
- 52.122 lei
- Stocuri
- 50.356 lei
- Creanțe
- 470 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.296 lei
- Datorii
- 142.004 lei
- Capitaluri
- 108.644 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.237 lei
- Venituri totale
- 9.817 lei
- Cheltuieli totale
- 19.681 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 9.864 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 9.864 lei
- Active imobilizate
- 202.943 lei
- Active circulante
- 52.991 lei
- Stocuri
- 50.082 lei
- Creanțe
- 911 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.998 lei
- Datorii
- 141.232 lei
- Capitaluri
- 114.702 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 40.954 lei
- Venituri totale
- 61.204 lei
- Cheltuieli totale
- 41.192 lei
- Profit brut
- 20.012 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.154 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 207.360 lei
- Active circulante
- 2.385 lei
- Stocuri
- 1.321 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 1.064 lei
- Datorii
- 85.178 lei
- Capitaluri
- 124.567 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 49.691 lei
- Venituri totale
- 52.861 lei
- Cheltuieli totale
- 33.330 lei
- Profit brut
- 19.531 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.467 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 212.267 lei
- Active circulante
- 2.209 lei
- Stocuri
- 2.043 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 166 lei
- Datorii
- 109.063 lei
- Capitaluri
- 105.413 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 41.029 lei
- Venituri totale
- 41.029 lei
- Cheltuieli totale
- 25.620 lei
- Profit brut
- 15.409 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.179 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 218.207 lei
- Active circulante
- 3.982 lei
- Stocuri
- 2.386 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 1.596 lei
- Datorii
- 135.243 lei
- Capitaluri
- 86.946 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 296.585 lei
- Venituri totale
- 297.047 lei
- Cheltuieli totale
- 209.049 lei
- Profit brut
- 87.998 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 79.164 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 218.717 lei
- Active circulante
- 29.266 lei
- Stocuri
- 2.305 lei
- Creanțe
- 88 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.873 lei
- Datorii
- 175.216 lei
- Capitaluri
- 72.767 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 19.625 lei
- Venituri totale
- 22.609 lei
- Cheltuieli totale
- 22.433 lei
- Profit brut
- 176 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 502 lei
- Active imobilizate
- 217.746 lei
- Active circulante
- 5.526 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 5.526 lei
- Datorii
- 229.669 lei
- Capitaluri
- -6.397 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 13.084 lei
- Venituri totale
- 13.084 lei
- Cheltuieli totale
- 18.952 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.868 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.095 lei
- Active imobilizate
- 221.070 lei
- Active circulante
- 1.383 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 152 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 228.348 lei
- Capitaluri
- -5.895 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 0 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 9604 · Activități de întreținere corporală (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului