Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

AMBULANTA RUTIERA S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 10 mai 2018.

Identitate

Denumire legală
AMBULANTA RUTIERA S.R.L.
CUI
39319740
Nr. înmatriculare
J2018006402401
EUID
ROONRC.J2018006402401
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
10 mai 2018

Sediu social

Adresă
GĂRII CĂȚELU, nr. 174, CORP C24, PARTER, BIROUL NR. 1, București Sectorul 3, București
Localitate
București Sectorul 3, București
Cod poștal
32995

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 23 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
  • este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții (cod 2104, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 oct)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.10.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • NICOLAESCU FILIP-MARIUS — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,4 mil. lei02018: 287 mii lei2019: 842 mii lei2020: 692 mii lei2021: 856 mii lei2022: 1,1 mil. lei2023: 1,4 mil. lei2024: 1,0 mil. lei2025: 394 mii lei20182019202020212022202320242025
Rezultat net
200 mii lei0-218 mii lei2018: -218 mii lei2019: 1.383 lei2020: -135 mii lei2021: 36 mii lei2022: 13 mii lei2023: 200 mii lei2024: 131 mii lei2025: -29 mii lei20182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 66 din 169 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5221, municipiul București, peste 62% dintre firmele clasei. Locul 49.745 din 132.176 în tot județul, și locul 21.514 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 61%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025393.900 lei-29.460 lei3683.226 lei747.398 lei-64.172 lei
20241.019.713 lei131.167 lei6702.533 lei739.684 lei-34.711 lei
20231.364.307 lei200.427 lei8735.833 lei904.518 lei-165.878 lei
20221.077.405 lei12.660 lei7789.438 lei1.158.422 lei-366.305 lei
2021856.262 lei36.196 lei5618.102 lei980.450 lei-359.350 lei
2020692.487 lei-134.810 lei6784.869 lei1.183.116 lei-395.546 lei
2019841.524 lei1.383 lei9988.342 lei1.225.300 lei-211.213 lei
2018287.340 lei-217.505 lei9641.121 lei868.511 lei-212.505 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
393.900 lei
Venituri totale
432.857 lei
Cheltuieli totale
458.855 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
25.998 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
29.460 lei
Active imobilizate
134.500 lei
Active circulante
548.726 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
507.028 lei
Casa și conturi la bănci
41.698 lei
Datorii
747.398 lei
Capitaluri
-64.172 lei
Capital subscris vărsat
5.000 lei
Număr mediu de salariați
3

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.019.713 lei
Venituri totale
1.057.461 lei
Cheltuieli totale
895.490 lei
Profit brut
161.971 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
131.167 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
216.236 lei
Active circulante
486.297 lei
Stocuri
Creanțe
337.784 lei
Casa și conturi la bănci
148.513 lei
Datorii
739.684 lei
Capitaluri
-34.711 lei
Capital subscris vărsat
5.000 lei
Număr mediu de salariați
6

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.364.307 lei
Venituri totale
1.386.421 lei
Cheltuieli totale
1.172.152 lei
Profit brut
214.269 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
200.427 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
366.096 lei
Active circulante
369.737 lei
Stocuri
107.653 lei
Creanțe
236.100 lei
Casa și conturi la bănci
25.984 lei
Datorii
904.518 lei
Capitaluri
-165.878 lei
Capital subscris vărsat
5.000 lei
Număr mediu de salariați
8

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 18 cumpărături directe, de la 9 autorități contractante (2021–2024) · valoare însumată de cel mult 173 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Tractare auto

    200 lei · Casa de Asigurari de Sanatate a Municipiului Bucuresti · CPV 50118110-9 Servicii de remorcare a vehiculelor (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Servicii transport auto cu platforma

    400 lei · Casa de Asigurari de Sanatate a Municipiului Bucuresti · CPV 60000000-8 Servicii de transport (cu exceptia transportului de deseuri) (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    TRactari auto

    1.000 lei · ORASUL CHITILA (CONSILIUL LOCAL CHITILA) · CPV 50118110-9 Servicii de remorcare a vehiculelor (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Servicii de transport pe platforma

    200 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE STATISTICA · CPV 50118110-9 Servicii de remorcare a vehiculelor (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Servicii transport auto cu platforma

    200 lei · Casa de Asigurari de Sanatate a Municipiului Bucuresti · CPV 60000000-8 Servicii de transport (cu exceptia transportului de deseuri) (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din București

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 10 februarie 2021 și 13 mai 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Sunt afișate primele 24 din 25 activități autorizate în ordinea registrului.

Istoric

Stare
  • funcțiune (8 iul → prezent)
  • este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții (8 iul → prezent)

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2026

    • Stare la registrul comerțului: este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții
  2. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  3. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  4. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  5. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  6. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  7. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  8. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  9. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑