AMB AUTOHAUS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, înmatriculată la 5 martie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- AMB AUTOHAUS S.R.L.
- CUI
- 38966314
- Nr. înmatriculare
- J2018000803129
- EUID
- ROONRC.J2018000803129
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 martie 2018
Sediu social
- Adresă
- FABRICII, nr. 1, ap. 121, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Localitate
- Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Cod poștal
- 400620
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.03.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BĂLȚĂTESCU IOAN-ALEXANDRU — administrator
- BĂLȚĂTESCU MARIA ROXANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 9 din 164 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4511, județul Cluj, peste 95% dintre firmele clasei. Locul 887 din 42.640 în tot județul, și locul 2.317 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 78%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16.385.042 lei | 479.187 lei | 10 | 5.016.020 lei | 4.114.141 lei | 902.779 lei |
| 2024 | 9.182.857 lei | 409.840 lei | 6 | 3.837.197 lei | 3.266.356 lei | 571.741 lei |
| 2023 | 7.094.835 lei | 96.565 lei | 5 | 2.625.370 lei | 2.463.469 lei | 161.901 lei |
| 2022 | 6.427.652 lei | 65.096 lei | 5 | 2.034.333 lei | 1.968.997 lei | 65.336 lei |
| 2021 | 5.847.272 lei | 28.342 lei | 4 | 1.369.831 lei | 1.360.613 lei | 9.218 lei |
| 2020 | 5.927.848 lei | 8.988 lei | 3 | 560.937 lei | 581.847 lei | -18.377 lei |
| 2019 | 1.347.459 lei | -29.028 lei | — | 193.798 lei | 225.265 lei | -27.457 lei |
| 2018 | 563.195 lei | 1.371 lei | 2 | 348.563 lei | 346.992 lei | 1.571 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 16.385.042 lei
- Venituri totale
- 16.476.812 lei
- Cheltuieli totale
- 15.921.065 lei
- Profit brut
- 555.747 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 479.187 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 157.447 lei
- Active circulante
- 4.858.573 lei
- Stocuri
- 4.134.274 lei
- Creanțe
- 269.599 lei
- Casa și conturi la bănci
- 454.700 lei
- Datorii
- 4.114.141 lei
- Capitaluri
- 902.779 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.182.857 lei
- Venituri totale
- 9.198.677 lei
- Cheltuieli totale
- 8.722.669 lei
- Profit brut
- 476.008 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 409.840 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 70.495 lei
- Active circulante
- 3.766.702 lei
- Stocuri
- 3.587.650 lei
- Creanțe
- 134.747 lei
- Casa și conturi la bănci
- 44.305 lei
- Datorii
- 3.266.356 lei
- Capitaluri
- 571.741 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.094.835 lei
- Venituri totale
- 7.146.407 lei
- Cheltuieli totale
- 7.033.983 lei
- Profit brut
- 112.424 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 96.565 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 64.263 lei
- Active circulante
- 2.561.107 lei
- Stocuri
- 2.254.145 lei
- Creanțe
- 146.543 lei
- Casa și conturi la bănci
- 160.419 lei
- Datorii
- 2.463.469 lei
- Capitaluri
- 161.901 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.427.652 lei
- Venituri totale
- 6.477.962 lei
- Cheltuieli totale
- 6.398.116 lei
- Profit brut
- 79.846 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 65.096 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 61.738 lei
- Active circulante
- 1.972.595 lei
- Stocuri
- 1.607.665 lei
- Creanțe
- 146.059 lei
- Casa și conturi la bănci
- 218.871 lei
- Datorii
- 1.968.997 lei
- Capitaluri
- 65.336 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.847.272 lei
- Venituri totale
- 5.852.002 lei
- Cheltuieli totale
- 5.817.324 lei
- Profit brut
- 34.678 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.342 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 55.246 lei
- Active circulante
- 1.314.585 lei
- Stocuri
- 915.920 lei
- Creanțe
- 167.378 lei
- Casa și conturi la bănci
- 231.287 lei
- Datorii
- 1.360.613 lei
- Capitaluri
- 9.218 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.927.848 lei
- Venituri totale
- 5.932.673 lei
- Cheltuieli totale
- 5.873.547 lei
- Profit brut
- 59.126 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.988 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 55.996 lei
- Active circulante
- 504.941 lei
- Stocuri
- 348.775 lei
- Creanțe
- 86.720 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.446 lei
- Datorii
- 581.847 lei
- Capitaluri
- -18.377 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.347.459 lei
- Venituri totale
- 1.348.744 lei
- Cheltuieli totale
- 1.364.295 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 15.551 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 29.028 lei
- Active imobilizate
- 20.410 lei
- Active circulante
- 173.388 lei
- Stocuri
- 100.358 lei
- Creanțe
- 14.581 lei
- Casa și conturi la bănci
- 58.449 lei
- Datorii
- 225.265 lei
- Capitaluri
- -27.457 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 563.195 lei
- Venituri totale
- 564.041 lei
- Cheltuieli totale
- 557.036 lei
- Profit brut
- 7.005 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.371 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 348.563 lei
- Stocuri
- 264.088 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 84.475 lei
- Datorii
- 346.992 lei
- Capitaluri
- 1.571 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 7731 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 7733 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) (CAEN Rev.3)
- 7734 · Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 9540 · Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului