AMA BEST PARTNERS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Mureș, înmatriculată la 13 aprilie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- AMA BEST PARTNERS S.R.L.
- CUI
- 39183981
- Nr. înmatriculare
- J26/552/2018
- EUID
- ROONRC.J26/552/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 13 aprilie 2018
Sediu social
- Adresă
- EDEN, nr. 31, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Localitate
- Municipiul Târgu Mureș, Mureș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 17 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 13.04.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NEMEȘ-RUS FLORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 11 din 15 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6612, județul Mureș, peste 33% dintre firmele clasei. Locul 10.457 din 16.897 în tot județul, și locul 6.422 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 35%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 140.688 lei | 13.980 lei | 1 | 136.452 lei | 122.375 lei | 14.230 lei |
| 2024 | 216.363 lei | 13.613 lei | 1 | 122.655 lei | 107.710 lei | 15.262 lei |
| 2023 | 124.663 lei | 20.287 lei | 1 | 111.514 lei | 92.521 lei | 20.672 lei |
| 2022 | 237.809 lei | 28.281 lei | 1 | 66.399 lei | 36.590 lei | 30.341 lei |
| 2021 | 120.052 lei | 37.822 lei | 1 | 71.392 lei | 7.976 lei | 63.559 lei |
| 2020 | 90.137 lei | 45.142 lei | 1 | 67.265 lei | 14.528 lei | 52.737 lei |
| 2019 | 86.635 lei | 33.355 lei | 1 | 51.206 lei | 17.658 lei | 33.595 lei |
| 2018 | 16.593 lei | 9.063 lei | 1 | 9.567 lei | 350 lei | 9.263 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 140.688 lei
- Venituri totale
- 230.751 lei
- Cheltuieli totale
- 210.297 lei
- Profit brut
- 20.454 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.980 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 136.452 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 132 lei
- Casa și conturi la bănci
- 136.320 lei
- Datorii
- 122.375 lei
- Capitaluri
- 14.230 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 216.363 lei
- Venituri totale
- 237.575 lei
- Cheltuieli totale
- 221.871 lei
- Profit brut
- 15.704 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.613 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 81.645 lei
- Active circulante
- 41.010 lei
- Stocuri
- 50 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 40.960 lei
- Datorii
- 107.710 lei
- Capitaluri
- 15.262 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 124.663 lei
- Venituri totale
- 125.245 lei
- Cheltuieli totale
- 103.731 lei
- Profit brut
- 21.514 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.287 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.328 lei
- Active circulante
- 109.186 lei
- Stocuri
- 55.294 lei
- Creanțe
- 1.572 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.320 lei
- Datorii
- 92.521 lei
- Capitaluri
- 20.672 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 237.809 lei
- Venituri totale
- 238.693 lei
- Cheltuieli totale
- 208.073 lei
- Profit brut
- 30.620 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.281 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.005 lei
- Active circulante
- 63.394 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 28.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.394 lei
- Datorii
- 36.590 lei
- Capitaluri
- 30.341 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 120.052 lei
- Venituri totale
- 120.052 lei
- Cheltuieli totale
- 81.173 lei
- Profit brut
- 38.879 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 37.822 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.133 lei
- Active circulante
- 60.259 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 60.259 lei
- Datorii
- 7.976 lei
- Capitaluri
- 63.559 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 90.137 lei
- Venituri totale
- 90.977 lei
- Cheltuieli totale
- 44.980 lei
- Profit brut
- 45.997 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 45.142 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.915 lei
- Active circulante
- 47.350 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.982 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39.368 lei
- Datorii
- 14.528 lei
- Capitaluri
- 52.737 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 86.635 lei
- Venituri totale
- 86.635 lei
- Cheltuieli totale
- 52.408 lei
- Profit brut
- 34.227 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 33.355 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 24.641 lei
- Active circulante
- 26.565 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 72 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.493 lei
- Datorii
- 17.658 lei
- Capitaluri
- 33.595 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 16.593 lei
- Venituri totale
- 16.593 lei
- Cheltuieli totale
- 7.356 lei
- Profit brut
- 9.237 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.063 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 9.567 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 12 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.555 lei
- Datorii
- 350 lei
- Capitaluri
- 9.263 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii (CAEN Rev.2)
- 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului