ALLEVENTS TRADING SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dobroești, Comuna Dobroești, înmatriculată la 21 decembrie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- ALLEVENTS TRADING SRL
- CUI
- 36287830
- Nr. înmatriculare
- J2021001290528
- EUID
- ROONRC.J2021001290528
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 decembrie 2021
Sediu social
- Adresă
- Dobroești Fundeni, nr. 24A BIS, et. PARTER, Sat Dobroești, Comuna Dobroești, Ilfov
- Localitate
- Sat Dobroești, Comuna Dobroești, Ilfov
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 11.06.2025
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 223.487 lei.
- Obligații principale
- 207.957 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 15.530 lei
- Din care contestate
- 0 lei
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 36.529 lei | 8.224 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 124.764 lei | 5.220 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 46.664 lei | 2.086 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Ilfov →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- POPA DANIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Ilfov; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.025.163 lei | 594.000 lei | 25 | 2.549.057 lei | 1.698.233 lei | 850.824 lei |
| 2023 | 5.256.853 lei | 1.152.081 lei | 21 | 2.811.886 lei | 1.359.192 lei | 1.452.694 lei |
| 2022 | 2.003.785 lei | 112.903 lei | 9 | 2.234.683 lei | 1.600.912 lei | 633.771 lei |
| 2021 | 1.834.147 lei | 121.414 lei | 13 | 1.673.174 lei | 1.023.695 lei | 649.479 lei |
| 2020 | 1.793.698 lei | 64.513 lei | 19 | 1.791.153 lei | 1.274.104 lei | 517.049 lei |
| 2019 | 4.329.717 lei | 520.760 lei | 23 | 1.399.072 lei | 715.799 lei | 683.273 lei |
| 2018 | 4.124.038 lei | 354.775 lei | 18 | 611.265 lei | 441.911 lei | 169.354 lei |
| 2017 | 212.772 lei | -185.579 lei | 2 | 242.442 lei | 362.913 lei | -185.421 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.025.163 lei
- Venituri totale
- 5.025.189 lei
- Cheltuieli totale
- 4.283.473 lei
- Profit brut
- 741.716 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 594.000 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.408.385 lei
- Active circulante
- 1.140.672 lei
- Stocuri
- 8.083 lei
- Creanțe
- 1.027.489 lei
- Casa și conturi la bănci
- 105.100 lei
- Datorii
- 1.698.233 lei
- Capitaluri
- 850.824 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 25
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.256.853 lei
- Venituri totale
- 5.292.621 lei
- Cheltuieli totale
- 4.088.493 lei
- Profit brut
- 1.204.128 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.152.081 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.216.422 lei
- Active circulante
- 1.595.464 lei
- Stocuri
- 15.731 lei
- Creanțe
- 956.931 lei
- Casa și conturi la bănci
- 622.802 lei
- Datorii
- 1.359.192 lei
- Capitaluri
- 1.452.694 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 21
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.003.785 lei
- Venituri totale
- 2.003.791 lei
- Cheltuieli totale
- 1.871.212 lei
- Profit brut
- 132.579 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 112.903 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 800.936 lei
- Active circulante
- 1.433.747 lei
- Stocuri
- 64.424 lei
- Creanțe
- 772.187 lei
- Casa și conturi la bănci
- 597.136 lei
- Datorii
- 1.600.912 lei
- Capitaluri
- 633.771 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 21 de cumpărături directe, de la 7 autorități contractante (2022–2024) · valoare însumată de cel mult 2,4 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Comuna Herasti5 atribuiri · cel mult 885 mii lei
- COMUNA VEDEA (CONSILIUL LOCAL VEDEA)8 atribuiri · cel mult 716 mii lei
- COMUNA HOTARELE2 atribuiri · cel mult 484 mii lei
- COMUNA MIHAI BRAVU (CONSILIUL LOCAL)3 atribuiri · cel mult 341 mii lei
- COMUNA VARASTI (PRIMARIA VARASTI)o atribuire · cel mult 8 mii lei
- Comuna Schitu (Consiliul Local Schitu Giurgiu)o atribuire · cel mult 2 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de catering pentru alte societăți și instituții
13,71 lei · COMUNA BUCSANI (PRIMARIA BUCSANI) · CPV 55523000-2 Servicii de catering pentru alte societati sau institutii (Rev.2)
- Cumpărare directă
Pachet alimentar Program naţional "Masă sănătoasă"
240.610,50 lei · Comuna Herasti · CPV 55523000-2 Servicii de catering pentru alte societati sau institutii (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie masa calda elevi
34.686,30 lei · COMUNA VEDEA (CONSILIUL LOCAL VEDEA) · CPV 55523000-2 Servicii de catering pentru alte societati sau institutii (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie masa calda elevi
53.606,10 lei · COMUNA VEDEA (CONSILIUL LOCAL VEDEA) · CPV 55523000-2 Servicii de catering pentru alte societati sau institutii (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie masa calda elevi
119.825,40 lei · COMUNA VEDEA (CONSILIUL LOCAL VEDEA) · CPV 55523000-2 Servicii de catering pentru alte societati sau institutii (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Ilfov →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 22 noiembrie 2022 și 3 septembrie 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1039 · Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 1083 · Prelucrarea ceaiului și cafelei (CAEN Rev.3)
- 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.3)
- 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.3)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.3)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.3)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.3)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente (CAEN Rev.3)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4726 · Comerț cu amănuntul al produselor din tutun (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 54 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017