ALIPRINT SERVICE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 13 mai 2013.
Identitate
- Denumire legală
- ALIPRINT SERVICE SRL
- CUI
- 31628480
- Nr. înmatriculare
- J2013001226359
- EUID
- ROONRC.J2013001226359
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 13 mai 2013
Sediu social
- Adresă
- MARTIR PETRU DOMĂȘNEANU, bl. 64, et. 2, ap. 5, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 300351
Contact
- Telefon
- 0731 388 972
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 18 iulie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 23 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 13.05.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- COLESNIUC ALIN DIMITRIE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 44 din 83 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3312, județul Timiș, peste 48% dintre firmele clasei. Locul 12.396 din 31.408 în tot județul, și locul 10.371 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 340.176 lei | -4.111 lei | 1 | 277.063 lei | 250.459 lei | 30.821 lei |
| 2024 | 314.223 lei | -7.140 lei | 1 | 298.774 lei | 259.865 lei | 34.933 lei |
| 2023 | 286.593 lei | 1.988 lei | 1 | 313.818 lei | 265.497 lei | 42.073 lei |
| 2022 | 277.978 lei | 342 lei | 1 | 290.617 lei | 250.532 lei | 40.085 lei |
| 2021 | 258.976 lei | 1.425 lei | 1 | 186.214 lei | 146.471 lei | 39.743 lei |
| 2020 | 221.191 lei | -16.210 lei | 1 | 158.859 lei | 120.541 lei | 38.318 lei |
| 2019 | 238.626 lei | 6.868 lei | 1 | 143.304 lei | 88.776 lei | 54.528 lei |
| 2018 | 173.702 lei | 16.050 lei | 1 | 75.728 lei | 28.073 lei | 47.655 lei |
| 2017 | 176.322 lei | 23.395 lei | 1 | 62.878 lei | 37.063 lei | 25.815 lei |
| 2016 | 164.426 lei | 2.180 lei | 1 | 50.517 lei | 48.097 lei | 2.420 lei |
| 2015 | 164.513 lei | 1.813 lei | 1 | 63.395 lei | 40.527 lei | 22.868 lei |
| 2014 | 180.959 lei | 20.816 lei | 1 | 71.999 lei | 50.943 lei | 21.056 lei |
| 2013 | 85.012 lei | 16.993 lei | 1 | 37.814 lei | 20.621 lei | 17.193 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 340.176 lei
- Venituri totale
- 381.544 lei
- Cheltuieli totale
- 385.295 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.751 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.111 lei
- Active imobilizate
- 35.427 lei
- Active circulante
- 241.636 lei
- Stocuri
- 214.564 lei
- Creanțe
- 12.992 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.080 lei
- Datorii
- 250.459 lei
- Capitaluri
- 30.821 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 314.223 lei
- Venituri totale
- 316.518 lei
- Cheltuieli totale
- 323.658 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 7.140 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 7.140 lei
- Active imobilizate
- 50.911 lei
- Active circulante
- 247.863 lei
- Stocuri
- 232.883 lei
- Creanțe
- 13.783 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.197 lei
- Datorii
- 259.865 lei
- Capitaluri
- 34.933 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 286.593 lei
- Venituri totale
- 287.307 lei
- Cheltuieli totale
- 282.648 lei
- Profit brut
- 4.659 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.988 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 67.138 lei
- Active circulante
- 246.680 lei
- Stocuri
- 231.232 lei
- Creanțe
- 6.782 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.666 lei
- Datorii
- 265.497 lei
- Capitaluri
- 42.073 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 3312 · Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
- 3313 · Repararea echipamentelor electronice și optice (CAEN Rev.2)
- 3314 · Repararea echipamentelor electrice (CAEN Rev.2)
- 3319 · Repararea altor echipamente (CAEN Rev.2)
- 4651 · Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
- 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4666 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou (CAEN Rev.2)
- 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6399 · Alte activități de servicii informaționale n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7733 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 9511 · Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN Rev.2)
- 9512 · Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.2)
- 9609 · Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Sunt afișate cele mai recente 14 din 15 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.