ALFA-OMEGA TV PRODUCTION SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 21 aprilie 1994.
Identitate
- Denumire legală
- ALFA-OMEGA TV PRODUCTION SRL
- CUI
- 5614540
- Nr. înmatriculare
- J1994001365350
- EUID
- ROONRC.J1994001365350
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 aprilie 1994
Sediu social
- Adresă
- AUREL POP, nr. 8, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
Contact
- Telefon
- 0256 284 912
- Fax
- 0256 284 912
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 15 aprilie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 11 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.05.1994
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- PEŢAN MIRELA DANA — administrator
- PEŢAN TUDOR DENUŢ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 6 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6020, județul Timiș. Locul 9.001 din 31.408 în tot județul, și locul 5.132 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 8%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 543.343 lei | 5.257 lei | 3 | 40.295 lei | 67.997 lei | -27.702 lei |
| 2024 | 593.738 lei | -33.199 lei | 4 | 134.699 lei | 167.658 lei | -32.959 lei |
| 2023 | 627.541 lei | 35.647 lei | 3 | 104.291 lei | 68.403 lei | 35.888 lei |
| 2022 | 649.225 lei | 11.038 lei | 5 | 112.732 lei | 93.735 lei | 18.997 lei |
| 2021 | 729.979 lei | 38.016 lei | 7 | 85.710 lei | 46.171 lei | 39.539 lei |
| 2020 | 693.869 lei | 16.971 lei | 6 | 96.452 lei | 94.928 lei | 1.524 lei |
| 2019 | 681.495 lei | 41.317 lei | 8 | 99.995 lei | 110.389 lei | -10.394 lei |
| 2018 | 709.938 lei | -59.220 lei | 10 | 85.465 lei | 136.613 lei | -51.148 lei |
| 2017 | 591.272 lei | 1.464 lei | 11 | 100.211 lei | 124.222 lei | 8.204 lei |
| 2016 | 535.843 lei | 6.500 lei | 9 | 106.036 lei | 99.296 lei | 6.740 lei |
| 2015 | 420.038 lei | 7.817 lei | 7 | 90.329 lei | 38.161 lei | 52.168 lei |
| 2014 | 381.668 lei | 5.527 lei | 5 | 70.175 lei | 20.243 lei | 49.932 lei |
| 2013 | 414.650 lei | 44.649 lei | 8 | 78.229 lei | 27.225 lei | 51.004 lei |
| 2012 | 468.143 lei | 24.200 lei | 10 | 109.561 lei | 97.674 lei | 11.887 lei |
| 2011 | 591.880 lei | 43.842 lei | 13 | 131.353 lei | 188.366 lei | -12.314 lei |
| 2010 | 551.945 lei | 722 lei | 11 | 98.802 lei | 151.248 lei | -52.446 lei |
| 2009 | 586.411 lei | 24.541 lei | 11 | 119.224 lei | 151.431 lei | -32.207 lei |
| 2008 | 434.423 lei | -53.773 lei | 11 | 97.058 lei | 151.637 lei | -54.579 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 543.343 lei
- Venituri totale
- 608.381 lei
- Cheltuieli totale
- 602.610 lei
- Profit brut
- 5.771 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.257 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 40.295 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 38.097 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.198 lei
- Datorii
- 67.997 lei
- Capitaluri
- -27.702 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 593.738 lei
- Venituri totale
- 595.507 lei
- Cheltuieli totale
- 628.706 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 33.199 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 33.199 lei
- Active imobilizate
- 65.217 lei
- Active circulante
- 69.482 lei
- Stocuri
- 19.330 lei
- Creanțe
- 49.098 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.054 lei
- Datorii
- 167.658 lei
- Capitaluri
- -32.959 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 627.541 lei
- Venituri totale
- 633.348 lei
- Cheltuieli totale
- 592.750 lei
- Profit brut
- 40.598 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.647 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 104.291 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 85.561 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.730 lei
- Datorii
- 68.403 lei
- Capitaluri
- 35.888 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 1820 · Reproducerea înregistrărilor (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4761 · Comerț cu amănuntul al cărților (CAEN Rev.3)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN Rev.3)
- 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 5811 · Activități de editare a cărților (CAEN Rev.3)
- 5812 · Activități de editare a ziarelor (CAEN Rev.3)
- 5813 · Activități de editare a revistelor și periodicelor (CAEN Rev.3)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.3)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.3)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5912 · Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5913 · Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5914 · Proiecția de filme cinematografice (CAEN Rev.3)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.3)
- 6010 · Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio (CAEN Rev.3)
- 6020 · Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video (CAEN Rev.3)
- 6031 · Activități ale agențiilor de știri (CAEN Rev.3)
- 6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi (CAEN Rev.3)
- 6110 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit (CAEN Rev.3)
- 6120 · Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 6190 · Alte activități de telecomunicații (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 39 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.