ALEXIA COM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Hoghilag, Comuna Hoghilag, înmatriculată la 11 decembrie 2003.
Identitate
- Denumire legală
- ALEXIA COM SRL
- CUI
- 15990399
- Nr. înmatriculare
- J32/1621/2003
- EUID
- ROONRC.J32/1621/2003
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 11 decembrie 2003
Sediu social
- Adresă
- nr. 297, Sat Hoghilag, Comuna Hoghilag, Sibiu
- Localitate
- Sat Hoghilag, Comuna Hoghilag, Sibiu
- Cod poștal
- 3132
Contact
- Telefon
- 0269 866 887
- Fax
- 0269 866 887
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 mai 2018. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.12.2003
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ȘANCU ALINA MARIA — administrator
- ȘANCU NICOLAE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 247 din 495 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Sibiu, peste 50% dintre firmele clasei. Locul 4.343 din 15.678 în tot județul, și locul 3.843 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 14%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 659.891 lei | 253 lei | 2 | 642.741 lei | 554.093 lei | 98.648 lei |
| 2024 | 768.262 lei | 593 lei | 2 | 491.607 lei | 403.213 lei | 98.394 lei |
| 2023 | 728.079 lei | 250 lei | 2 | 521.932 lei | 471.248 lei | 97.801 lei |
| 2022 | 704.160 lei | 1.700 lei | 3 | 404.407 lei | 381.773 lei | 97.551 lei |
| 2021 | 642.648 lei | 776 lei | 4 | 416.116 lei | 395.181 lei | 95.852 lei |
| 2020 | 758.669 lei | 1.857 lei | 5 | 323.719 lei | 303.559 lei | 95.077 lei |
| 2019 | 810.375 lei | 269 lei | 5 | 384.749 lei | 366.447 lei | 93.219 lei |
| 2018 | 720.760 lei | 375 lei | 4 | 463.075 lei | 445.082 lei | 92.910 lei |
| 2017 | 898.822 lei | 814 lei | 4 | 507.009 lei | 454.127 lei | 79.882 lei |
| 2016 | 975.332 lei | 1.053 lei | 4 | 228.085 lei | 227.518 lei | 29.067 lei |
| 2015 | 967.110 lei | 1.223 lei | 4 | 302.217 lei | 281.703 lei | 28.014 lei |
| 2014 | 844.087 lei | 1.045 lei | 4 | 290.443 lei | 263.652 lei | 26.791 lei |
| 2013 | 639.842 lei | 1.837 lei | 5 | 285.250 lei | 259.504 lei | 25.746 lei |
| 2012 | 499.058 lei | 591 lei | 6 | 267.440 lei | 326.365 lei | 23.909 lei |
| 2011 | 401.312 lei | 656 lei | 6 | 331.947 lei | 308.629 lei | 23.318 lei |
| 2010 | 381.854 lei | 999 lei | 4 | 331.527 lei | 308.865 lei | 22.662 lei |
| 2009 | 550.472 lei | 1.823 lei | — | 383.352 lei | 377.220 lei | 25.123 lei |
| 2008 | 704.880 lei | 966 lei | 8 | 235.513 lei | 217.900 lei | 23.300 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 659.891 lei
- Venituri totale
- 674.354 lei
- Cheltuieli totale
- 672.034 lei
- Profit brut
- 2.320 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 253 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 459.131 lei
- Active circulante
- 183.610 lei
- Stocuri
- 83.066 lei
- Creanțe
- 99.307 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.237 lei
- Datorii
- 554.093 lei
- Capitaluri
- 98.648 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 768.262 lei
- Venituri totale
- 768.262 lei
- Cheltuieli totale
- 767.152 lei
- Profit brut
- 1.110 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 593 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 364.340 lei
- Active circulante
- 127.267 lei
- Stocuri
- 83.650 lei
- Creanțe
- 40.317 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.300 lei
- Datorii
- 403.213 lei
- Capitaluri
- 98.394 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 728.079 lei
- Venituri totale
- 738.510 lei
- Cheltuieli totale
- 737.455 lei
- Profit brut
- 1.055 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 250 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 417.633 lei
- Active circulante
- 104.299 lei
- Stocuri
- 61.200 lei
- Creanțe
- 41.390 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.709 lei
- Datorii
- 471.248 lei
- Capitaluri
- 97.801 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.2)
- 8291 · Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.