ALEXCO-BIOPROD S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șelaru, Comuna Șelaru, înmatriculată la 19 iunie 2015.
Identitate
- Denumire legală
- ALEXCO-BIOPROD S.R.L.
- CUI
- 34673761
- Nr. înmatriculare
- J15/408/2015
- EUID
- ROONRC.J15/408/2015
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 iunie 2015
Sediu social
- Adresă
- nr. 728, Sat Șelaru, Comuna Șelaru, Dâmbovița
- Localitate
- Sat Șelaru, Comuna Șelaru, Dâmbovița
Contact
- Telefon
- 0767 625 422
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 22 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.06.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NISTOR NICOLAE-ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 52 din 129 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, județul Dâmbovița, peste 60% dintre firmele clasei. Locul 4.436 din 10.727 în tot județul, și locul 2.540 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 31%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 316.421 lei | 107.318 lei | 2 | 249.310 lei | 141.752 lei | 107.558 lei |
| 2024 | 456.721 lei | 214.358 lei | 1 | 255.667 lei | 41.069 lei | 214.598 lei |
| 2023 | 152.675 lei | 80.431 lei | — | 127.099 lei | 46.468 lei | 80.631 lei |
| 2022 | 51.111 lei | 33.419 lei | — | 40.809 lei | 7.190 lei | 33.619 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 316.421 lei
- Venituri totale
- 316.422 lei
- Cheltuieli totale
- 205.520 lei
- Profit brut
- 110.902 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 107.318 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.747 lei
- Active circulante
- 246.563 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 209.501 lei
- Casa și conturi la bănci
- 37.062 lei
- Datorii
- 141.752 lei
- Capitaluri
- 107.558 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 456.721 lei
- Venituri totale
- 456.721 lei
- Cheltuieli totale
- 231.469 lei
- Profit brut
- 225.252 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 214.358 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.403 lei
- Active circulante
- 252.264 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 213.168 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39.096 lei
- Datorii
- 41.069 lei
- Capitaluri
- 214.598 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 152.675 lei
- Venituri totale
- 152.675 lei
- Cheltuieli totale
- 55.219 lei
- Profit brut
- 97.456 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 80.431 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.628 lei
- Active circulante
- 125.471 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 78.861 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.610 lei
- Datorii
- 46.468 lei
- Capitaluri
- 80.631 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 2369 · Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos (CAEN Rev.2)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2015
- Înmatriculare la registrul comerțului