ALEX INDEPENDENT FREIGHT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Casimcea, Comuna Casimcea, înmatriculată la 18 mai 2018.
Identitate
- Denumire legală
- ALEX INDEPENDENT FREIGHT S.R.L.
- CUI
- 39373943
- Nr. înmatriculare
- J36/268/2018
- EUID
- ROONRC.J36/268/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 18 mai 2018
Sediu social
- Adresă
- VIILOR, nr. 3, camera nr.1, Sat Casimcea, Comuna Casimcea, Tulcea
- Localitate
- Sat Casimcea, Comuna Casimcea, Tulcea
- Cod poștal
- 827025
Contact
- Telefon
- 0749 952 597
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 13 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 7 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 18.05.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PUIU GABRIELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 37 din 188 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Tulcea, peste 81% dintre firmele clasei. Locul 938 din 5.318 în tot județul, și locul 1.092 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 55%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.355.873 lei | 107.560 lei | 3 | 609.736 lei | 356.525 lei | 253.211 lei |
| 2024 | 876.632 lei | 185.145 lei | 2 | 428.157 lei | 181.506 lei | 246.651 lei |
| 2023 | 455.173 lei | 78.823 lei | 1 | 103.439 lei | 41.933 lei | 61.506 lei |
| 2022 | 418.577 lei | -24.700 lei | 2 | 132.732 lei | 151.773 lei | -19.041 lei |
| 2021 | 308.888 lei | -22.895 lei | 2 | 159.755 lei | 154.096 lei | 5.659 lei |
| 2020 | 484.469 lei | 10.922 lei | 1 | 206.256 lei | 194.824 lei | 36.733 lei |
| 2019 | 136.604 lei | 26.128 lei | 1 | 62.704 lei | 10.765 lei | 51.939 lei |
| 2018 | 124.063 lei | 25.611 lei | 1 | 29.608 lei | 3.797 lei | 25.811 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.355.873 lei
- Venituri totale
- 1.359.920 lei
- Cheltuieli totale
- 1.227.999 lei
- Profit brut
- 131.921 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 107.560 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 131.524 lei
- Active circulante
- 478.212 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 358.517 lei
- Casa și conturi la bănci
- 119.695 lei
- Datorii
- 356.525 lei
- Capitaluri
- 253.211 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 876.632 lei
- Venituri totale
- 878.206 lei
- Cheltuieli totale
- 675.558 lei
- Profit brut
- 202.648 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 185.145 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 56.205 lei
- Active circulante
- 371.952 lei
- Stocuri
- 20.418 lei
- Creanțe
- 267.823 lei
- Casa și conturi la bănci
- 83.711 lei
- Datorii
- 181.506 lei
- Capitaluri
- 246.651 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 455.173 lei
- Venituri totale
- 457.402 lei
- Cheltuieli totale
- 374.098 lei
- Profit brut
- 83.304 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 78.823 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 40.439 lei
- Active circulante
- 63.000 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 25.589 lei
- Casa și conturi la bănci
- 37.411 lei
- Datorii
- 41.933 lei
- Capitaluri
- 61.506 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN Rev.2)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului