Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ALEX ALPIN CONSTRUCT SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 6, înmatriculată la 23 iunie 2022.

Identitate

Denumire legală
ALEX ALPIN CONSTRUCT SRL
CUI
22842883
Nr. înmatriculare
J40/11961/2022
EUID
ROONRC.J40/11961/2022
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
23 iunie 2022

Sediu social

Adresă
INDEPENDENȚEI, nr. 202 B, CAMERA 42, București Sectorul 6, București
Localitate
București Sectorul 6, București

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 17 septembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 3 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 22.06.2022
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • MITEA ALEXANDRU IULIAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
289 mii lei02008: 18 mii lei2009: 41 mii lei2010: 76 mii lei2011: 31 mii lei2012: 39 mii lei2013: 108 mii lei2014: 216 mii lei2015: 176 mii lei2016: 7 mii lei2017: 43 mii lei2018: 140 mii lei2019: 248 mii lei2020: 289 mii lei2021: 210 mii lei2022: 92 mii lei2023: 113 mii lei2024: 62 mii lei2025: 185 mii lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
159 mii lei0-203 mii lei2008: 5 mii lei2009: 8 mii lei2010: 11 mii lei2011: 4 mii lei2012: 13 mii lei2013: -7 mii lei2014: 32 mii lei2015: 45 mii lei2016: 1.325 lei2017: 34 mii lei2018: 71 mii lei2019: 124 mii lei2020: 159 mii lei2021: -26 mii lei2022: -203 mii lei2023: -86 mii lei2024: -14 mii lei2025: 12 mii lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 293 din 436 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4399, municipiul București, peste 33% dintre firmele clasei. Locul 77.397 din 132.982 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 200%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025184.505 lei11.956 lei293.213 lei806.284 lei-316.853 lei
202461.593 lei-14.355 lei242.082 lei767.026 lei-328.809 lei
2023112.563 lei-85.941 lei1232.031 lei742.621 lei-314.455 lei
202292.234 lei-202.846 lei1243.084 lei662.956 lei-228.514 lei
2021209.836 lei-25.908 lei340.539 lei557.565 lei-25.668 lei
2020289.251 lei159.051 lei309.828 lei0 lei501.186 lei
2019248.439 lei123.644 lei199.766 lei0 lei342.135 lei
2018140.362 lei71.142 lei219.027 lei0 lei219.027 lei
201743.062 lei34.401 lei160.552 lei12.667 lei147.885 lei
20166.733 lei1.325 lei118.440 lei4.957 lei113.483 lei
2015176.440 lei44.959 lei120.129 lei7.971 lei112.158 lei
2014216.293 lei32.202 lei78.275 lei11.076 lei67.199 lei
2013107.961 lei-6.574 lei52.155 lei17.158 lei34.997 lei
201239.391 lei13.205 lei52.293 lei10.722 lei41.571 lei
201131.007 lei3.866 lei38.215 lei9.849 lei28.366 lei
201075.670 lei11.495 lei30.343 lei5.833 lei24.510 lei
200941.129 lei7.532 lei15.079 lei2.064 lei13.015 lei
200818.035 lei5.283 lei5.534 lei51 lei5.483 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
184.505 lei
Venituri totale
184.505 lei
Cheltuieli totale
171.971 lei
Profit brut
12.534 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
11.956 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
6.937 lei
Active circulante
286.276 lei
Stocuri
28.662 lei
Creanțe
222.244 lei
Casa și conturi la bănci
35.370 lei
Datorii
806.284 lei
Capitaluri
-316.853 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
61.593 lei
Venituri totale
61.593 lei
Cheltuieli totale
75.328 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
13.735 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
14.355 lei
Active imobilizate
5.146 lei
Active circulante
236.936 lei
Stocuri
Creanțe
222.204 lei
Casa și conturi la bănci
14.732 lei
Datorii
767.026 lei
Capitaluri
-328.809 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
112.563 lei
Venituri totale
112.563 lei
Cheltuieli totale
197.379 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
84.816 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
85.941 lei
Active imobilizate
2.657 lei
Active circulante
229.374 lei
Stocuri
Creanțe
221.475 lei
Casa și conturi la bănci
7.899 lei
Datorii
742.621 lei
Capitaluri
-314.455 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

  • 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înmatriculare la registrul comerțului
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
    • Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014

Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑