ALERAR COMPANY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brăila, înmatriculată la 10 noiembrie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- ALERAR COMPANY S.R.L.
- CUI
- 38470360
- Nr. înmatriculare
- J2017000888097
- EUID
- ROONRC.J2017000888097
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 noiembrie 2017
Sediu social
- Adresă
- VICTOR VÂLCOVICI, nr. 81, Municipiul Brăila, Brăila
- Localitate
- Municipiul Brăila, Brăila
- Cod poștal
- 810166
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.11.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BUZOIANU CLAUDIU- RĂZVAN — administrator
- BUZOIANU DANIELA -VIOLETA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 18 din 54 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4752, județul Brăila, peste 69% dintre firmele clasei. Locul 1.632 din 6.905 în tot județul, și locul 1.869 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 12%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 812.697 lei | 16.169 lei | 2 | 3.142.934 lei | 1.653.332 lei | 1.489.602 lei |
| 2024 | 925.862 lei | 137.924 lei | 2 | 3.025.506 lei | 1.552.073 lei | 1.473.433 lei |
| 2023 | 969.697 lei | 138.252 lei | 2 | 2.035.024 lei | 699.515 lei | 1.335.509 lei |
| 2022 | 1.461.772 lei | 229.592 lei | 2 | 1.795.784 lei | 598.528 lei | 1.197.256 lei |
| 2021 | 2.034.220 lei | 202.406 lei | 3 | 1.941.776 lei | 974.111 lei | 967.665 lei |
| 2020 | 2.320.190 lei | 374.453 lei | 3 | 1.472.045 lei | 706.786 lei | 765.259 lei |
| 2019 | 1.729.507 lei | 326.068 lei | 2 | 1.016.081 lei | 625.275 lei | 390.806 lei |
| 2018 | 466.192 lei | 64.555 lei | 1 | 517.475 lei | 452.737 lei | 64.738 lei |
| 2017 | 4.192 lei | -17 lei | — | 66.577 lei | 66.394 lei | 183 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 812.697 lei
- Venituri totale
- 896.666 lei
- Cheltuieli totale
- 859.706 lei
- Profit brut
- 36.960 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.169 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 713.139 lei
- Active circulante
- 2.429.795 lei
- Stocuri
- 2.354.275 lei
- Creanțe
- 59.319 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.201 lei
- Datorii
- 1.653.332 lei
- Capitaluri
- 1.489.602 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 925.862 lei
- Venituri totale
- 927.072 lei
- Cheltuieli totale
- 768.270 lei
- Profit brut
- 158.802 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 137.924 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 890.981 lei
- Active circulante
- 2.134.525 lei
- Stocuri
- 2.061.642 lei
- Creanțe
- 49.941 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.942 lei
- Datorii
- 1.552.073 lei
- Capitaluri
- 1.473.433 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 969.697 lei
- Venituri totale
- 976.297 lei
- Cheltuieli totale
- 829.543 lei
- Profit brut
- 146.754 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 138.252 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 129.561 lei
- Active circulante
- 1.905.463 lei
- Stocuri
- 1.825.083 lei
- Creanțe
- 39.438 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.942 lei
- Datorii
- 699.515 lei
- Capitaluri
- 1.335.509 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.461.772 lei
- Venituri totale
- 1.461.812 lei
- Cheltuieli totale
- 1.219.751 lei
- Profit brut
- 242.061 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 229.592 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 205.948 lei
- Active circulante
- 1.589.836 lei
- Stocuri
- 1.532.937 lei
- Creanțe
- 17.634 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39.265 lei
- Datorii
- 598.528 lei
- Capitaluri
- 1.197.256 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.034.220 lei
- Venituri totale
- 2.036.237 lei
- Cheltuieli totale
- 1.815.789 lei
- Profit brut
- 220.448 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 202.406 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 258.597 lei
- Active circulante
- 1.683.179 lei
- Stocuri
- 1.533.845 lei
- Creanțe
- 63.914 lei
- Casa și conturi la bănci
- 85.420 lei
- Datorii
- 974.111 lei
- Capitaluri
- 967.665 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.320.190 lei
- Venituri totale
- 2.346.190 lei
- Cheltuieli totale
- 1.949.294 lei
- Profit brut
- 396.896 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 374.453 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 203.496 lei
- Active circulante
- 1.268.549 lei
- Stocuri
- 1.135.356 lei
- Creanțe
- 104.326 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.867 lei
- Datorii
- 706.786 lei
- Capitaluri
- 765.259 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.729.507 lei
- Venituri totale
- 1.734.906 lei
- Cheltuieli totale
- 1.391.454 lei
- Profit brut
- 343.452 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 326.068 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 27.690 lei
- Active circulante
- 988.391 lei
- Stocuri
- 841.842 lei
- Creanțe
- 101.051 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.498 lei
- Datorii
- 625.275 lei
- Capitaluri
- 390.806 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 466.192 lei
- Venituri totale
- 466.236 lei
- Cheltuieli totale
- 396.829 lei
- Profit brut
- 69.407 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 64.555 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.421 lei
- Active circulante
- 510.054 lei
- Stocuri
- 416.213 lei
- Creanțe
- 78.230 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.611 lei
- Datorii
- 452.737 lei
- Capitaluri
- 64.738 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.192 lei
- Venituri totale
- 4.192 lei
- Cheltuieli totale
- 3.991 lei
- Profit brut
- 201 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 17 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 66.577 lei
- Stocuri
- 62.852 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 3.725 lei
- Datorii
- 66.394 lei
- Capitaluri
- 183 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 4 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante · valoare însumată de cel mult 5 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Filarmonica "Lyra-George Cavadia" Braila3 atribuiri · cel mult 3 mii lei
- AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA BRAILAo atribuire · cel mult 2 mii lei
Ultimele 4 atribuiri
- T4 2020Cumpărare directă nr. DA26800164
PANOU PROTECTIE ALUMINIU COVID 19
2.080 lei · AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA BRAILA · CPV 44175000-7 · Cumparare directa
- T4 2020Cumpărare directă nr. DA26619752
PANOU PROTECTIE ALUMINIU COVID 19
1.300 lei · Filarmonica "Lyra-George Cavadia" Braila · CPV 44175000-7 · Cumparare directa
- T4 2020Cumpărare directă nr. DA26628514
PACHET MATERIALE INTRETINERE SI REPARATII
445 lei · Filarmonica "Lyra-George Cavadia" Braila · CPV 44175000-7 · Cumparare directa
- T3 2020Cumpărare directă nr. DA26319284
Panou publicitar
840 lei · Filarmonica "Lyra-George Cavadia" Braila · CPV 30192170-3 · Cumparare directa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului