Sari la conținut
Marți, 1 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ALCALIN IASI 2G SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, înmatriculată la 21 octombrie 2014.

Identitate

Denumire legală
ALCALIN IASI 2G SRL
CUI
33715168
Nr. înmatriculare
J22/1612/2014
EUID
ROONRC.J22/1612/2014
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
21 octombrie 2014

Sediu social

Adresă
IAZULUI, nr. 12, Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iași
Cod poștal
707317

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu (până la 6 apr)
Inactiv fiscal
nu (reactivat la 21 nov)
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 21.10.2014
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • GACHI DUMITRU GABRIEL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
405 mii lei02014: 42 mii lei2015: 339 mii lei2016: 405 mii lei2017: 321 mii lei2018: 298 mii lei2019: 235 mii lei2020: 300 mii lei2023: 173 mii lei2024: 216 mii lei201420152016201720182019202020232024
Rezultat net
239 mii lei02014: 36 mii lei2015: 198 mii lei2016: 239 mii lei2017: 181 mii lei2018: 143 mii lei2019: 97 mii lei2020: 93 mii lei2023: 79 mii lei2024: 82 mii lei201420152016201720182019202020232024

Poziție în sector

Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Iași; ultimul an depus este 2024.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2024216.237 lei81.637 lei2226.984 lei10.116 lei216.868 lei
2023172.916 lei79.163 lei2267.368 lei11.137 lei256.231 lei
2020299.814 lei92.582 lei1.011.605 lei28.450 lei983.155 lei
2019235.100 lei96.523 lei2963.997 lei73.423 lei890.574 lei
2018298.339 lei142.610 lei818.305 lei24.253 lei794.052 lei
2017321.116 lei181.081 lei4669.544 lei17.914 lei651.630 lei
2016404.572 lei238.901 lei4520.740 lei47.154 lei473.586 lei
2015339.300 lei198.087 lei1246.899 lei12.214 lei234.685 lei
201441.729 lei36.398 lei37.850 lei1.252 lei36.598 lei
Toți indicatorii

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
216.237 lei
Venituri totale
216.237 lei
Cheltuieli totale
132.438 lei
Profit brut
83.799 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
81.637 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
130.532 lei
Active circulante
96.452 lei
Stocuri
Creanțe
41.200 lei
Casa și conturi la bănci
55.252 lei
Datorii
10.116 lei
Capitaluri
216.868 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
172.916 lei
Venituri totale
172.916 lei
Cheltuieli totale
92.024 lei
Profit brut
80.892 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
79.163 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
130.532 lei
Active circulante
136.836 lei
Stocuri
Creanțe
51.316 lei
Casa și conturi la bănci
85.520 lei
Datorii
11.137 lei
Capitaluri
256.231 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
299.814 lei
Venituri totale
299.814 lei
Cheltuieli totale
204.234 lei
Profit brut
95.580 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
92.582 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
1.011.605 lei
Stocuri
Creanțe
4.000 lei
Casa și conturi la bănci
1.007.605 lei
Datorii
28.450 lei
Capitaluri
983.155 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
235.100 lei
Venituri totale
235.100 lei
Cheltuieli totale
136.226 lei
Profit brut
98.874 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
96.523 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
963.997 lei
Stocuri
Creanțe
21.105 lei
Casa și conturi la bănci
942.892 lei
Datorii
73.423 lei
Capitaluri
890.574 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
298.339 lei
Venituri totale
298.339 lei
Cheltuieli totale
152.746 lei
Profit brut
145.593 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
142.610 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
818.305 lei
Stocuri
Creanțe
24.857 lei
Casa și conturi la bănci
793.448 lei
Datorii
24.253 lei
Capitaluri
794.052 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
321.116 lei
Venituri totale
321.128 lei
Cheltuieli totale
136.836 lei
Profit brut
184.292 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
181.081 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
669.544 lei
Stocuri
Creanțe
9.840 lei
Casa și conturi la bănci
659.704 lei
Datorii
17.914 lei
Capitaluri
651.630 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
404.572 lei
Venituri totale
404.583 lei
Cheltuieli totale
158.527 lei
Profit brut
246.056 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
238.901 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
520.740 lei
Stocuri
Creanțe
34.234 lei
Casa și conturi la bănci
486.506 lei
Datorii
47.154 lei
Capitaluri
473.586 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2015 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
339.300 lei
Venituri totale
339.300 lei
Cheltuieli totale
131.045 lei
Profit brut
208.255 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
198.087 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
246.899 lei
Stocuri
2.999 lei
Creanțe
45.183 lei
Casa și conturi la bănci
198.717 lei
Datorii
12.214 lei
Capitaluri
234.685 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2014 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
41.729 lei
Venituri totale
41.731 lei
Cheltuieli totale
4.081 lei
Profit brut
37.650 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
36.398 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
37.850 lei
Stocuri
109 lei
Creanțe
15.135 lei
Casa și conturi la bănci
22.606 lei
Datorii
1.252 lei
Capitaluri
36.598 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Contracte publice

  • 8 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 87 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Servicii de publicitate si informare

    15.000 lei · UNIVERSITATEA TEHNICA GHEORGHE ASACHI DIN IASI · CPV 79341000-6 Servicii de publicitate (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Servicii de publicitate si informare ARCA

    14.000 lei · UNIVERSITATEA PENTRU STIINTELE VIETII " ION IONESCU DE LA BRAD" DIN IASI · CPV 79341000-6 Servicii de publicitate (Rev.2) · fonduri europene

  3. Cumpărare directă

    Servicii de promovare mkt

    15.000 lei · UNIVERSITATEA TEHNICA GHEORGHE ASACHI DIN IASI · CPV 79342200-5 Servicii de promovare (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Servicii de promovare si informare de utilitate publica in REPORTER DE IASI mkt

    10.000 lei · UNIVERSITATEA TEHNICA GHEORGHE ASACHI DIN IASI · CPV 98390000-3 Alte servicii (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Servicii de publicitate in REPORTER DE IASI mkt

    10.000 lei · UNIVERSITATEA TEHNICA GHEORGHE ASACHI DIN IASI · CPV 98390000-3 Alte servicii (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 1 februarie 2021 și 18 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  2. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  3. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  4. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  5. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  6. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
    • Reactivată fiscal de ANAF
    • Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
    • Declarată inactivă fiscal de ANAF
  7. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  8. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  9. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
    • Înmatriculare la registrul comerțului