ALBARES LEATHER S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Iași, înmatriculată la 5 decembrie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- ALBARES LEATHER S.R.L.
- CUI
- 36802501
- Nr. înmatriculare
- J22/2556/2016
- EUID
- ROONRC.J22/2556/2016
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 decembrie 2016
Sediu social
- Adresă
- CHIȘINĂULUI, nr. 6, NR. CADASTRAL 150362-C1-U2, HALĂ PRODUCȚIE 10, Municipiul Iași, Iași
- Localitate
- Municipiul Iași, Iași
- Cod poștal
- 700181
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.12.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- URSACHE CONSTANTIN CIPRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 9 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1512, județul Iași. Locul 2.584 din 25.162 în tot județul, și locul 802 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 58%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.496.936 lei | 393.944 lei | 20 | 3.834.906 lei | 2.714.766 lei | 1.121.125 lei |
| 2024 | 1.577.596 lei | 117.945 lei | 17 | 2.955.307 lei | 2.347.056 lei | 609.236 lei |
| 2023 | 1.670.337 lei | 310.181 lei | 16 | 2.284.516 lei | 1.792.313 lei | 493.188 lei |
| 2022 | 1.384.941 lei | 271.281 lei | 16 | 3.823.871 lei | 3.486.198 lei | 338.658 lei |
| 2021 | 1.512.823 lei | 122.054 lei | 16 | 3.800.016 lei | 3.617.620 lei | 189.431 lei |
| 2020 | 978.485 lei | -70.460 lei | 9 | 3.074.667 lei | 3.308.821 lei | -233.169 lei |
| 2019 | 579.809 lei | 368.531 lei | 9 | 2.903.253 lei | 2.227.911 lei | 676.327 lei |
| 2018 | 0 lei | 313.109 lei | — | 959.803 lei | 650.139 lei | 309.664 lei |
| 2017 | 500 lei | -3.695 lei | — | 644.794 lei | 648.089 lei | -3.295 lei |
| 2016 | 0 lei | 0 lei | — | 648.489 lei | 648.089 lei | 400 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.496.936 lei
- Venituri totale
- 2.409.021 lei
- Cheltuieli totale
- 1.982.866 lei
- Profit brut
- 426.155 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 393.944 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.726.466 lei
- Active circulante
- 2.108.440 lei
- Stocuri
- 1.233.704 lei
- Creanțe
- 776.339 lei
- Casa și conturi la bănci
- 98.397 lei
- Datorii
- 2.714.766 lei
- Capitaluri
- 1.121.125 lei
- Capital subscris vărsat
- 510 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.577.596 lei
- Venituri totale
- 1.783.087 lei
- Cheltuieli totale
- 1.649.367 lei
- Profit brut
- 133.720 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 117.945 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.893.541 lei
- Active circulante
- 1.061.766 lei
- Stocuri
- 663.806 lei
- Creanțe
- 377.400 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.560 lei
- Datorii
- 2.347.056 lei
- Capitaluri
- 609.236 lei
- Capital subscris vărsat
- 510 lei
- Număr mediu de salariați
- 17
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.670.337 lei
- Venituri totale
- 1.851.783 lei
- Cheltuieli totale
- 1.524.899 lei
- Profit brut
- 326.884 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 310.181 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.654.779 lei
- Active circulante
- 629.737 lei
- Stocuri
- 138.682 lei
- Creanțe
- 307.108 lei
- Casa și conturi la bănci
- 183.947 lei
- Datorii
- 1.792.313 lei
- Capitaluri
- 493.188 lei
- Capital subscris vărsat
- 510 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.384.941 lei
- Venituri totale
- 1.421.174 lei
- Cheltuieli totale
- 1.136.044 lei
- Profit brut
- 285.130 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 271.281 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.391.436 lei
- Active circulante
- 2.432.435 lei
- Stocuri
- 1.400.135 lei
- Creanțe
- 495.014 lei
- Casa și conturi la bănci
- 537.286 lei
- Datorii
- 3.486.198 lei
- Capitaluri
- 338.658 lei
- Capital subscris vărsat
- 510 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.512.823 lei
- Venituri totale
- 1.618.125 lei
- Cheltuieli totale
- 1.480.970 lei
- Profit brut
- 137.155 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 122.054 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.441.034 lei
- Active circulante
- 2.358.982 lei
- Stocuri
- 1.145.847 lei
- Creanțe
- 628.145 lei
- Casa și conturi la bănci
- 584.990 lei
- Datorii
- 3.617.620 lei
- Capitaluri
- 189.431 lei
- Capital subscris vărsat
- 510 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 978.485 lei
- Venituri totale
- 894.286 lei
- Cheltuieli totale
- 957.232 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 62.946 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 70.460 lei
- Active imobilizate
- 1.324.517 lei
- Active circulante
- 1.750.150 lei
- Stocuri
- 1.171.402 lei
- Creanțe
- 357.032 lei
- Casa și conturi la bănci
- 221.716 lei
- Datorii
- 3.308.821 lei
- Capitaluri
- -233.169 lei
- Capital subscris vărsat
- 510 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 579.809 lei
- Venituri totale
- 1.181.781 lei
- Cheltuieli totale
- 807.444 lei
- Profit brut
- 374.337 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 368.531 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 870.395 lei
- Active circulante
- 2.032.858 lei
- Stocuri
- 1.389.605 lei
- Creanțe
- 472.181 lei
- Casa și conturi la bănci
- 171.072 lei
- Datorii
- 2.227.911 lei
- Capitaluri
- 676.327 lei
- Capital subscris vărsat
- 510 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 316.000 lei
- Cheltuieli totale
- 2.891 lei
- Profit brut
- 313.109 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 313.109 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 642.812 lei
- Active circulante
- 316.991 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 316.515 lei
- Casa și conturi la bănci
- 476 lei
- Datorii
- 650.139 lei
- Capitaluri
- 309.664 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 500 lei
- Venituri totale
- 500 lei
- Cheltuieli totale
- 4.195 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.695 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.695 lei
- Active imobilizate
- 643.861 lei
- Active circulante
- 933 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 433 lei
- Datorii
- 648.089 lei
- Capitaluri
- -3.295 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 648.056 lei
- Active circulante
- 433 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 433 lei
- Datorii
- 648.089 lei
- Capitaluri
- 400 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 1399 · Fabricarea altor articole textile n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1512 · Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament (CAEN Rev.2)
- 2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic (CAEN Rev.2)
- 2229 · Fabricarea altor produse din material plastic (CAEN Rev.2)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 2592 · Fabricarea ambalajelor ușoare din metal (CAEN Rev.2)
- 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 2849 · Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.2)
- 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului