AKTRION S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 9 februarie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- AKTRION S.R.L.
- CUI
- 27438160
- Nr. înmatriculare
- J40/2208/2021
- EUID
- ROONRC.J40/2208/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 februarie 2021
Sediu social
- Adresă
- Dumitru Zosimma, nr. 38, et. 1, CAMERA 3, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 11536
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 09.02.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- FREDERIC PATRIER — administrator
- RICHMOND PETER DONALD — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 39 din 429 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7120, municipiul București, peste 91% dintre firmele clasei. Locul 12.460 din 132.176 în tot județul, și locul 10.630 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 42%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.926.359 lei | -1.048.737 lei | 8 | 4.670.238 lei | 2.151.905 lei | 2.542.018 lei |
| 2024 | 6.756.506 lei | 249.731 lei | 8 | 5.928.097 lei | 2.358.060 lei | 3.590.755 lei |
| 2023 | 4.255.351 lei | 680.847 lei | 6 | 4.576.917 lei | 1.238.068 lei | 3.341.024 lei |
| 2022 | 1.656.679 lei | 155.157 lei | 7 | 3.504.699 lei | 602.055 lei | 2.904.824 lei |
| 2021 | 1.393.861 lei | -293.374 lei | 7 | 3.283.711 lei | 534.634 lei | 2.749.667 lei |
| 2020 | 1.522.146 lei | 9.302 lei | 9 | 3.591.929 lei | 548.888 lei | 3.043.041 lei |
| 2019 | 3.303.172 lei | 652.949 lei | 9 | 3.732.631 lei | 698.892 lei | 3.033.739 lei |
| 2018 | 3.577.643 lei | 939.208 lei | 10 | 3.043.167 lei | 662.378 lei | 2.380.789 lei |
| 2017 | 2.008.676 lei | 189.954 lei | 10 | 1.790.540 lei | 348.959 lei | 1.441.581 lei |
| 2016 | 1.589.045 lei | 2.191 lei | 10 | 1.396.769 lei | 151.860 lei | 1.244.909 lei |
| 2015 | 1.477.537 lei | 272.798 lei | 8 | 1.538.197 lei | 315.654 lei | 1.236.915 lei |
| 2014 | 1.357.215 lei | 276.282 lei | 10 | 1.094.368 lei | 142.785 lei | 965.533 lei |
| 2013 | 1.375.187 lei | 393.194 lei | 10 | 804.107 lei | 117.355 lei | 689.252 lei |
| 2012 | 903.598 lei | 312.849 lei | 11 | 505.145 lei | 209.087 lei | 296.058 lei |
| 2011 | 30.012 lei | -17.502 lei | 2 | 84.390 lei | 101.892 lei | -17.502 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.926.359 lei
- Venituri totale
- 4.236.428 lei
- Cheltuieli totale
- 5.285.165 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.048.737 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.048.737 lei
- Active imobilizate
- 9.610 lei
- Active circulante
- 4.660.628 lei
- Stocuri
- 8.492 lei
- Creanțe
- 1.702.781 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.949.355 lei
- Datorii
- 2.151.905 lei
- Capitaluri
- 2.542.018 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.756.506 lei
- Venituri totale
- 7.127.787 lei
- Cheltuieli totale
- 6.832.806 lei
- Profit brut
- 294.981 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 249.731 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.054 lei
- Active circulante
- 5.913.043 lei
- Stocuri
- 16.692 lei
- Creanțe
- 2.385.568 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.510.783 lei
- Datorii
- 2.358.060 lei
- Capitaluri
- 3.590.755 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.255.351 lei
- Venituri totale
- 4.408.768 lei
- Cheltuieli totale
- 3.565.345 lei
- Profit brut
- 843.423 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 680.847 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.176 lei
- Active circulante
- 4.572.741 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.865.516 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.707.225 lei
- Datorii
- 1.238.068 lei
- Capitaluri
- 3.341.024 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 15 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2931 · Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule (CAEN Rev.2)
- 2932 · Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule (CAEN Rev.2)
- 3099 · Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 3311 · Repararea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.2)
- 3312 · Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
- 3313 · Repararea echipamentelor electronice și optice (CAEN Rev.2)
- 3314 · Repararea echipamentelor electrice (CAEN Rev.2)
- 3317 · Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 3319 · Repararea altor echipamente (CAEN Rev.2)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.2)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 5229 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 36 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 17 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.