AIR HVAC COOL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Lipova, Oraș Lipova, înmatriculată la 25 octombrie 2004.
Identitate
- Denumire legală
- AIR HVAC COOL S.R.L.
- CUI
- 16875550
- Nr. înmatriculare
- J02/1808/2004
- EUID
- ROONRC.J02/1808/2004
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 octombrie 2004
Sediu social
- Adresă
- IANCU JIANU, nr. 25 D, Loc. Lipova, Oraș Lipova, Arad
- Localitate
- Loc. Lipova, Oraș Lipova, Arad
- Cod poștal
- 315400
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.10.2004
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ARDELEAN RAUL-COSMIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 46 din 200 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, județul Arad, peste 78% dintre firmele clasei. Locul 4.309 din 14.419 în tot județul, și locul 3.593 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 64%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 568.477 lei | -302.426 lei | 2 | 530.357 lei | 347.668 lei | 182.689 lei |
| 2024 | 1.587.630 lei | 231.560 lei | 6 | 934.745 lei | 416.930 lei | 517.815 lei |
| 2023 | 1.620.115 lei | 155.715 lei | 6 | 1.051.085 lei | 764.830 lei | 286.255 lei |
| 2022 | 706.307 lei | 1.756 lei | 5 | 1.038.882 lei | 908.342 lei | 130.540 lei |
| 2021 | 623.440 lei | 56.331 lei | 4 | 394.216 lei | 265.432 lei | 128.784 lei |
| 2020 | 424.036 lei | -30.481 lei | 2 | 227.927 lei | 155.474 lei | 72.453 lei |
| 2019 | 288.832 lei | -30.380 lei | 2 | 227.062 lei | 131.892 lei | 102.935 lei |
| 2018 | 374.304 lei | 69.549 lei | 2 | 234.230 lei | 121.848 lei | 133.314 lei |
| 2017 | 558.009 lei | 9.472 lei | — | 333.754 lei | 303.564 lei | 63.766 lei |
| 2016 | 279.183 lei | 796 lei | 4 | 358.531 lei | 353.257 lei | 54.294 lei |
| 2015 | 445.324 lei | 83.066 lei | 4 | 301.314 lei | 335.638 lei | 53.498 lei |
| 2014 | 445.958 lei | -10.674 lei | 4 | 272.731 lei | 404.368 lei | -29.567 lei |
| 2013 | 424.351 lei | -2.557 lei | 4 | 258.361 lei | 387.006 lei | -18.894 lei |
| 2012 | 387.527 lei | 35.464 lei | 4 | 392.806 lei | 530.688 lei | -16.337 lei |
| 2011 | 751.047 lei | -51.276 lei | 5 | 503.075 lei | 669.289 lei | -51.801 lei |
| 2010 | 999.463 lei | -50.380 lei | 9 | 552.509 lei | 684.639 lei | -525 lei |
| 2009 | 610.471 lei | -49.424 lei | 8 | 442.555 lei | 551.797 lei | 49.855 lei |
| 2008 | 396.390 lei | -16.420 lei | 15 | 422.628 lei | 370.267 lei | 99.279 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 568.477 lei
- Venituri totale
- 534.320 lei
- Cheltuieli totale
- 836.746 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 302.426 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 302.426 lei
- Active imobilizate
- 408.479 lei
- Active circulante
- 121.878 lei
- Stocuri
- 25 lei
- Creanțe
- 94.786 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.067 lei
- Datorii
- 347.668 lei
- Capitaluri
- 182.689 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.587.630 lei
- Venituri totale
- 1.639.531 lei
- Cheltuieli totale
- 1.393.783 lei
- Profit brut
- 245.748 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 231.560 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 498.191 lei
- Active circulante
- 436.554 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 316.217 lei
- Casa și conturi la bănci
- 120.337 lei
- Datorii
- 416.930 lei
- Capitaluri
- 517.815 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.620.115 lei
- Venituri totale
- 1.623.321 lei
- Cheltuieli totale
- 1.451.405 lei
- Profit brut
- 171.916 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 155.715 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 585.689 lei
- Active circulante
- 465.396 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 217.408 lei
- Casa și conturi la bănci
- 247.988 lei
- Datorii
- 764.830 lei
- Capitaluri
- 286.255 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 706.307 lei
- Venituri totale
- 706.312 lei
- Cheltuieli totale
- 697.493 lei
- Profit brut
- 8.819 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.756 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 258.673 lei
- Active circulante
- 780.209 lei
- Stocuri
- 429.175 lei
- Creanțe
- 164.006 lei
- Casa și conturi la bănci
- 187.028 lei
- Datorii
- 908.342 lei
- Capitaluri
- 130.540 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 623.440 lei
- Venituri totale
- 640.513 lei
- Cheltuieli totale
- 577.948 lei
- Profit brut
- 62.565 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 56.331 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 261.313 lei
- Active circulante
- 132.903 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 101.235 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.668 lei
- Datorii
- 265.432 lei
- Capitaluri
- 128.784 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 424.036 lei
- Venituri totale
- 424.225 lei
- Cheltuieli totale
- 450.465 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 26.240 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 30.481 lei
- Active imobilizate
- 182.679 lei
- Active circulante
- 45.248 lei
- Stocuri
- 4.403 lei
- Creanțe
- 30.409 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.436 lei
- Datorii
- 155.474 lei
- Capitaluri
- 72.453 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 288.832 lei
- Venituri totale
- 291.938 lei
- Cheltuieli totale
- 319.430 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 27.492 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 30.380 lei
- Active imobilizate
- 182.058 lei
- Active circulante
- 45.004 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.702 lei
- Casa și conturi la bănci
- 37.302 lei
- Datorii
- 131.892 lei
- Capitaluri
- 102.935 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 374.304 lei
- Venituri totale
- 396.284 lei
- Cheltuieli totale
- 322.992 lei
- Profit brut
- 73.292 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 69.549 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 185.967 lei
- Active circulante
- 48.263 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.982 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.281 lei
- Datorii
- 121.848 lei
- Capitaluri
- 133.314 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 558.009 lei
- Venituri totale
- 558.039 lei
- Cheltuieli totale
- 542.987 lei
- Profit brut
- 15.052 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.472 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 189.876 lei
- Active circulante
- 143.878 lei
- Stocuri
- 44.778 lei
- Creanțe
- 39.750 lei
- Casa și conturi la bănci
- 59.350 lei
- Datorii
- 303.564 lei
- Capitaluri
- 63.766 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 279.183 lei
- Venituri totale
- 288.830 lei
- Cheltuieli totale
- 285.146 lei
- Profit brut
- 3.684 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 796 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 193.786 lei
- Active circulante
- 164.745 lei
- Stocuri
- 148.005 lei
- Creanțe
- 15.520 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.220 lei
- Datorii
- 353.257 lei
- Capitaluri
- 54.294 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 445.324 lei
- Venituri totale
- 559.069 lei
- Cheltuieli totale
- 476.003 lei
- Profit brut
- 83.066 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 83.066 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 198.672 lei
- Active circulante
- 102.642 lei
- Stocuri
- 90.011 lei
- Creanțe
- 7.194 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.437 lei
- Datorii
- 335.638 lei
- Capitaluri
- 53.498 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 445.958 lei
- Venituri totale
- 445.958 lei
- Cheltuieli totale
- 456.632 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 10.674 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.674 lei
- Active imobilizate
- 197.876 lei
- Active circulante
- 74.855 lei
- Stocuri
- 69.940 lei
- Creanțe
- 4.422 lei
- Casa și conturi la bănci
- 493 lei
- Datorii
- 404.368 lei
- Capitaluri
- -29.567 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 424.351 lei
- Venituri totale
- 424.704 lei
- Cheltuieli totale
- 427.261 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.557 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.557 lei
- Active imobilizate
- 204.968 lei
- Active circulante
- 53.393 lei
- Stocuri
- 44.851 lei
- Creanțe
- 8.410 lei
- Casa și conturi la bănci
- 132 lei
- Datorii
- 387.006 lei
- Capitaluri
- -18.894 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 387.527 lei
- Venituri totale
- 488.104 lei
- Cheltuieli totale
- 452.640 lei
- Profit brut
- 35.464 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.464 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 211.109 lei
- Active circulante
- 181.697 lei
- Stocuri
- 171.942 lei
- Creanțe
- 9.677 lei
- Casa și conturi la bănci
- 78 lei
- Datorii
- 530.688 lei
- Capitaluri
- -16.337 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 751.047 lei
- Venituri totale
- 791.179 lei
- Cheltuieli totale
- 842.455 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 51.276 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 51.276 lei
- Active imobilizate
- 242.578 lei
- Active circulante
- 260.497 lei
- Stocuri
- 254.463 lei
- Creanțe
- 4.638 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.396 lei
- Datorii
- 669.289 lei
- Capitaluri
- -51.801 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 999.463 lei
- Venituri totale
- 999.941 lei
- Cheltuieli totale
- 1.043.871 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 43.930 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 50.380 lei
- Active imobilizate
- 313.861 lei
- Active circulante
- 238.648 lei
- Stocuri
- 225.087 lei
- Creanțe
- 13.456 lei
- Casa și conturi la bănci
- 105 lei
- Datorii
- 684.639 lei
- Capitaluri
- -525 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 610.471 lei
- Venituri totale
- 612.534 lei
- Cheltuieli totale
- 657.625 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 45.091 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 49.424 lei
- Active imobilizate
- 366.157 lei
- Active circulante
- 76.398 lei
- Stocuri
- 73.427 lei
- Creanțe
- 2.149 lei
- Casa și conturi la bănci
- 822 lei
- Datorii
- 551.797 lei
- Capitaluri
- 49.855 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 396.390 lei
- Venituri totale
- 417.780 lei
- Cheltuieli totale
- 434.200 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 16.420 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 16.420 lei
- Active imobilizate
- 404.391 lei
- Active circulante
- 18.237 lei
- Stocuri
- 15.662 lei
- Creanțe
- 787 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.788 lei
- Datorii
- 370.267 lei
- Capitaluri
- 99.279 lei
- Capital subscris vărsat
- 43.980 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
Contracte publice
- 114 cumpărături directe, de la 15 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 2,4 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Orasul Lipova54 de atribuiri · cel mult 1,2 mil. lei
- Serviciul de Telecomunicatii Speciale2 atribuiri · cel mult 924 mii lei
- SPITALUL DE PSIHIATRIE GATAIA18 atribuiri · cel mult 129 mii lei
- LICEUL "SEVER BOCU" LIPOVA16 atribuiri · cel mult 83 mii lei
- COMUNA BUTENI2 atribuiri · cel mult 25 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA PAULIS5 atribuiri · cel mult 22 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
Lucrari de instalare echipamente aer conditionat
4.402,33 lei · COMUNA BUTENI · CPV 45331220-4 Lucrari de instalare de echipament de aer conditionat (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Servicii de exploatare centrale cu combustibil solid pentru blocurile ANL
9.022,55 lei · Orasul Lipova · CPV 50720000-8 Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii mentenanta instalatii termice si de aer conditionat
13.445,36 lei · LICEUL "SEVER BOCU" LIPOVA · CPV 50720000-8 Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Servicii exploatare instalatie centrale termice combustibil solid ANL Lipova
9.022,55 lei · Orasul Lipova · CPV 50720000-8 Servicii de reparare si de intretinere a incalzirii centrale (Rev.2)
- Cumpărare directă3 loturi
Servicii de mentenanță, întreținere, reparații instalații de încălzire centrală și de aer cond
10.084,03 lei · Orasul Lipova · CPV 45259300-0 Reparare si intretinere a centralelor termice (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 7 ianuarie 2021 și 26 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
- 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.2)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.2)
- 9522 · Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2005
- Înregistrare în scopuri de TVA
2004
- Înmatriculare la registrul comerțului