AGROINDUSTRIALA DEALU TULCEA SA
societate pe acțiuni, cu sediul în Municipiul Tulcea, înmatriculată la 14 mai 1991.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- AGROINDUSTRIALA DEALU TULCEA SA
- CUI
- 2364709
- Nr. înmatriculare
- J36/176/1991
- EUID
- ROONRC.J36/176/1991
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Data înmatriculării
- 14 mai 1991
Sediu social
- Adresă
- Str. LIVEZILOR, nr. 3, Municipiul Tulcea, Tulcea
- Localitate
- Municipiul Tulcea, Tulcea
- Cod poștal
- 8800
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2006 (cod 1083, din 8 iul)
- mandat administratori expirat (cod 2065, din 8 iul)
- mandat cenzori expirat (cod 2070, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 2.131.310 lei.
- Obligații principale
- 578.331 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 1.552.979 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 175.846 lei | 376.833 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 271.221 lei | 946.981 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | 43.678 lei | 151.060 lei | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 87.586 lei | 78.105 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Tulcea →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- ALBĂCEANU GHEORGHE — administrator
- GALBUR VASILE — administrator
- ROMINSOL IPURL — lichidator judiciar
- APOSTOL PEICIU PAUL — reprezentant al persoanei juridice
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.230 lei | 1.499 lei | — | 171.716 lei | 4.903.489 lei | -4.720.794 lei |
| 2023 | 2.636 lei | -4.467 lei | — | 170.217 lei | 4.905.578 lei | -4.724.382 lei |
| 2022 | 4.524 lei | 904 lei | — | 174.684 lei | 4.905.577 lei | -4.719.914 lei |
| 2021 | 4.686 lei | 4.035 lei | — | 246.873 lei | 4.978.670 lei | -4.720.818 lei |
| 2020 | 6.146 lei | 5.291 lei | — | 243.873 lei | 4.979.076 lei | -4.724.224 lei |
| 2019 | 14.776 lei | 13.780 lei | — | 289.661 lei | 5.030.404 lei | -4.729.764 lei |
| 2018 | 2.174 lei | 616 lei | — | 276.130 lei | 5.030.404 lei | -4.743.295 lei |
| 2017 | 13.272 lei | 132.287 lei | — | 275.315 lei | 5.745.173 lei | -5.458.879 lei |
| 2016 | 1.776 lei | -549 lei | — | 148.132 lei | 5.035.559 lei | -4.876.448 lei |
| 2015 | 2.602 lei | 262 lei | — | 148.920 lei | 5.035.797 lei | -4.875.898 lei |
| 2014 | 2.488 lei | 1.137 lei | — | 148.509 lei | 5.035.649 lei | -4.876.161 lei |
| 2013 | 1.610 lei | -1.452.780 lei | — | 147.379 lei | 5.035.406 lei | -4.877.048 lei |
| 2012 | 1.925 lei | -1.002 lei | — | 147.174 lei | 3.582.421 lei | -3.424.268 lei |
| 2011 | 4.452 lei | 1.589 lei | — | 147.814 lei | 3.582.058 lei | -3.423.265 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.230 lei
- Venituri totale
- 2.230 lei
- Cheltuieli totale
- 446 lei
- Profit brut
- 1.784 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.499 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 144.619 lei
- Active circulante
- 27.097 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.932 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.165 lei
- Datorii
- 4.903.489 lei
- Capitaluri
- -4.720.794 lei
- Capital subscris vărsat
- 714.968 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.636 lei
- Venituri totale
- 2.636 lei
- Cheltuieli totale
- 7.103 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.467 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.467 lei
- Active imobilizate
- 144.619 lei
- Active circulante
- 25.598 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.932 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.666 lei
- Datorii
- 4.905.578 lei
- Capitaluri
- -4.724.382 lei
- Capital subscris vărsat
- 714.718 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.524 lei
- Venituri totale
- 4.524 lei
- Cheltuieli totale
- 3.620 lei
- Profit brut
- 904 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 904 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 144.619 lei
- Active circulante
- 30.065 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.932 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.133 lei
- Datorii
- 4.905.577 lei
- Capitaluri
- -4.719.914 lei
- Capital subscris vărsat
- 714.719 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 14 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a. (CAEN Rev.1)
- 0112 · Cultivarea legumelor, a specialităților horticole și a produselor de seră (CAEN Rev.1)
Istoric
- Stare
- mandat cenzori expirat (8 iul → prezent)
- faliment (8 iul → prezent)
- este sub incidența Legii nr. 85/2006 (8 iul → prezent)
- mandat administratori expirat (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: faliment
- Stare la registrul comerțului: este sub incidența Legii nr. 85/2006
- Stare la registrul comerțului: mandat administratori expirat
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.