AGROFAN ZEA MAYS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Mîndrești, Comuna Valea Mărului, înmatriculată la 22 noiembrie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- AGROFAN ZEA MAYS SRL
- CUI
- 32502870
- Nr. înmatriculare
- J2013001432178
- EUID
- ROONRC.J2013001432178
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 noiembrie 2013
Sediu social
- Adresă
- IVAN MÂNDRU, nr. 105, Sat Mîndrești, Comuna Valea Mărului, Galați
- Localitate
- Sat Mîndrești, Comuna Valea Mărului, Galați
- Cod poștal
- 807321
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 4 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.11.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MUNTEANU-DOCA ADINA-MĂDĂLINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 210 din 340 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0111, județul Galați, peste 39% dintre firmele clasei. Locul 4.068 din 13.829 în tot județul, și locul 4.870 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 157%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 450.901 lei | -101.227 lei | 1 | 3.135.116 lei | 1.441.507 lei | -235.018 lei |
| 2024 | 175.124 lei | -122.827 lei | 1 | 2.194.318 lei | 1.068.270 lei | -133.790 lei |
| 2023 | 107.565 lei | -442.099 lei | 1 | 2.772.604 lei | 1.196.376 lei | -10.964 lei |
| 2022 | 164.225 lei | -32.464 lei | 1 | 567.688 lei | 136.552 lei | 431.136 lei |
| 2021 | 361.430 lei | 114.253 lei | 1 | 649.274 lei | 185.675 lei | 463.599 lei |
| 2020 | 254.622 lei | 132.409 lei | 2 | 535.052 lei | 185.706 lei | 349.346 lei |
| 2019 | 349.293 lei | 50.016 lei | 4 | 230.482 lei | -12.771 lei | 243.253 lei |
| 2018 | 366.901 lei | 41.999 lei | 4 | 284.425 lei | 91.188 lei | 193.237 lei |
| 2017 | 322.120 lei | 120.917 lei | 3 | 163.605 lei | 12.367 lei | 151.238 lei |
| 2016 | 147.896 lei | 75.858 lei | 2 | 122.527 lei | 23.205 lei | 99.322 lei |
| 2015 | — | -1.879 lei | — | 23.463 lei | 0 lei | 23.463 lei |
| 2014 | 47.854 lei | 22.450 lei | — | 25.431 lei | 89 lei | 25.342 lei |
| 2013 | 5.500 lei | 2.692 lei | — | 7.973 lei | 5.081 lei | 2.892 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 450.901 lei
- Venituri totale
- 735.811 lei
- Cheltuieli totale
- 827.740 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 91.929 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 101.227 lei
- Active imobilizate
- 1.898.618 lei
- Active circulante
- 1.236.498 lei
- Stocuri
- 80.855 lei
- Creanțe
- 1.100.139 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.504 lei
- Datorii
- 1.441.507 lei
- Capitaluri
- -235.018 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 175.124 lei
- Venituri totale
- 711.698 lei
- Cheltuieli totale
- 834.289 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 122.591 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 122.827 lei
- Active imobilizate
- 2.035.853 lei
- Active circulante
- 158.465 lei
- Stocuri
- 60.722 lei
- Creanțe
- 40.126 lei
- Casa și conturi la bănci
- 57.617 lei
- Datorii
- 1.068.270 lei
- Capitaluri
- -133.790 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 107.565 lei
- Venituri totale
- 479.096 lei
- Cheltuieli totale
- 921.021 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 441.925 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 442.099 lei
- Active imobilizate
- 2.353.570 lei
- Active circulante
- 419.034 lei
- Stocuri
- 84 lei
- Creanțe
- 308.360 lei
- Casa și conturi la bănci
- 110.590 lei
- Datorii
- 1.196.376 lei
- Capitaluri
- -10.964 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 164.225 lei
- Venituri totale
- 241.491 lei
- Cheltuieli totale
- 273.901 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 32.410 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 32.464 lei
- Active imobilizate
- 247.964 lei
- Active circulante
- 319.724 lei
- Stocuri
- 107.751 lei
- Creanțe
- 37.019 lei
- Casa și conturi la bănci
- 174.954 lei
- Datorii
- 136.552 lei
- Capitaluri
- 431.136 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 361.430 lei
- Venituri totale
- 374.746 lei
- Cheltuieli totale
- 256.633 lei
- Profit brut
- 118.113 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 114.253 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 318.217 lei
- Active circulante
- 331.057 lei
- Stocuri
- 58.256 lei
- Creanțe
- 50.686 lei
- Casa și conturi la bănci
- 222.115 lei
- Datorii
- 185.675 lei
- Capitaluri
- 463.599 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 254.622 lei
- Venituri totale
- 480.092 lei
- Cheltuieli totale
- 345.769 lei
- Profit brut
- 134.323 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 132.409 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 397.307 lei
- Active circulante
- 137.745 lei
- Stocuri
- 84 lei
- Creanțe
- 30.238 lei
- Casa și conturi la bănci
- 107.423 lei
- Datorii
- 185.706 lei
- Capitaluri
- 349.346 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 349.293 lei
- Venituri totale
- 552.843 lei
- Cheltuieli totale
- 499.633 lei
- Profit brut
- 53.210 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 50.016 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 88.706 lei
- Active circulante
- 141.776 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 55.333 lei
- Casa și conturi la bănci
- 86.443 lei
- Datorii
- -12.771 lei
- Capitaluri
- 243.253 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 366.901 lei
- Venituri totale
- 379.798 lei
- Cheltuieli totale
- 334.152 lei
- Profit brut
- 45.646 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 41.999 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 90.156 lei
- Active circulante
- 194.269 lei
- Stocuri
- 37.018 lei
- Creanțe
- 13.511 lei
- Casa și conturi la bănci
- 143.740 lei
- Datorii
- 91.188 lei
- Capitaluri
- 193.237 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 322.120 lei
- Venituri totale
- 362.591 lei
- Cheltuieli totale
- 238.392 lei
- Profit brut
- 124.199 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 120.917 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 76.603 lei
- Active circulante
- 87.002 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 315 lei
- Casa și conturi la bănci
- 86.687 lei
- Datorii
- 12.367 lei
- Capitaluri
- 151.238 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 147.896 lei
- Venituri totale
- 147.896 lei
- Cheltuieli totale
- 70.513 lei
- Profit brut
- 77.383 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 75.858 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 122.527 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 122.527 lei
- Datorii
- 23.205 lei
- Capitaluri
- 99.322 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 1.879 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.879 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.879 lei
- Active imobilizate
- 180 lei
- Active circulante
- 23.283 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 853 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.430 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 23.463 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 47.854 lei
- Venituri totale
- 47.894 lei
- Cheltuieli totale
- 24.006 lei
- Profit brut
- 23.888 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.450 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 180 lei
- Active circulante
- 25.251 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 419 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.832 lei
- Datorii
- 89 lei
- Capitaluri
- 25.342 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.500 lei
- Venituri totale
- 5.961 lei
- Cheltuieli totale
- 3.104 lei
- Profit brut
- 2.857 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.692 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 284 lei
- Active circulante
- 7.689 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 7.689 lei
- Datorii
- 5.081 lei
- Capitaluri
- 2.892 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN Rev.2)
- 0113 · Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor (CAEN Rev.2)
- 0119 · Cultivarea altor plante din culturi nepermanente (CAEN Rev.2)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7211 · Cercetare- dezvoltare în biotehnologie (CAEN Rev.2)
- 7219 · Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (1)
2013
- Înmatriculare la registrul comerțului