Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

AGRO STELIAN S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Plopana, Comuna Plopana, înmatriculată la 19 aprilie 2022.

Identitate

Denumire legală
AGRO STELIAN S.R.L.
CUI
45987662
Nr. înmatriculare
J4/649/2022
EUID
ROONRC.J4/649/2022
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
19 aprilie 2022

Sediu social

Adresă
PLOPANA, Sat Plopana, Comuna Plopana, Bacău
Localitate
Sat Plopana, Comuna Plopana, Bacău
Cod poștal
607440

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 iul)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 19.04.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • ANCHIDIN STELIAN-VALERIU — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
311 mii lei02022: fără date2023: 111 mii lei2024: 311 mii lei2025: 233 mii lei2022202320242025
Rezultat net
350 mii lei02022: 350 mii lei2023: 5 mii lei2024: 101 mii lei2025: 64 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 113 din 142 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0111, județul Bacău, peste 21% dintre firmele clasei. Locul 6.995 din 14.204 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 25%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025233.371 lei64.469 lei627.808 lei317.271 lei329.177 lei
2024311.367 lei101.139 lei590.576 lei336.958 lei264.708 lei
2023110.682 lei5.369 lei438.282 lei295.218 lei163.568 lei
2022350.069 lei380.819 lei30.550 lei350.269 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
233.371 lei
Venituri totale
329.753 lei
Cheltuieli totale
253.004 lei
Profit brut
76.749 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
64.469 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
130.265 lei
Active circulante
497.543 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
409.399 lei
Casa și conturi la bănci
88.144 lei
Datorii
317.271 lei
Capitaluri
329.177 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
311.367 lei
Venituri totale
409.571 lei
Cheltuieli totale
289.168 lei
Profit brut
120.403 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
101.139 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
237.581 lei
Active circulante
352.995 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
286.788 lei
Casa și conturi la bănci
66.207 lei
Datorii
336.958 lei
Capitaluri
264.708 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
110.682 lei
Venituri totale
208.462 lei
Cheltuieli totale
202.070 lei
Profit brut
6.392 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
5.369 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
281.113 lei
Active circulante
157.169 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
117.464 lei
Casa și conturi la bănci
39.705 lei
Datorii
295.218 lei
Capitaluri
163.568 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
Venituri totale
385.527 lei
Cheltuieli totale
35.458 lei
Profit brut
350.069 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
350.069 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
377.495 lei
Active circulante
3.324 lei
Stocuri
Creanțe
2.907 lei
Casa și conturi la bănci
417 lei
Datorii
30.550 lei
Capitaluri
350.269 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului