AGRO INVEST VALEA DACILOR SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Valea Dacilor, Municipiul Medgidia, înmatriculată la 16 decembrie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- AGRO INVEST VALEA DACILOR SRL
- CUI
- 33906010
- Nr. înmatriculare
- J2014002392131
- EUID
- ROONRC.J2014002392131
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 decembrie 2014
Sediu social
- Adresă
- GĂRII, nr. 40, Loc. Valea Dacilor, Municipiul Medgidia, Constanța
- Localitate
- Loc. Valea Dacilor, Municipiul Medgidia, Constanța
- Cod poștal
- 905602
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 2 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.12.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PALAȘ DANIEL — administrator
- PALAVRĂ MIHAELA OFELIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 6 din 73 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4621, județul Constanța, peste 93% dintre firmele clasei. Locul 46 din 26.023 în tot județul, și locul 368 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 11%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 177.903.219 lei | 6.404.385 lei | 41 | 140.081.417 lei | 97.543.140 lei | 37.394.930 lei |
| 2024 | 199.674.919 lei | 814.318 lei | 39 | 97.564.160 lei | 66.558.139 lei | 31.006.021 lei |
| 2023 | 248.687.483 lei | -8.409.046 lei | 40 | 96.651.619 lei | 66.459.916 lei | 30.191.703 lei |
| 2022 | 243.957.998 lei | 17.209.490 lei | 38 | 90.848.245 lei | 52.292.861 lei | 38.555.384 lei |
| 2021 | 199.273.713 lei | 13.211.304 lei | 29 | 60.803.614 lei | 35.247.194 lei | 25.556.420 lei |
| 2020 | 76.453.454 lei | 4.011.643 lei | 25 | 33.213.554 lei | 20.868.438 lei | 12.345.116 lei |
| 2019 | 88.186.830 lei | 3.046.396 lei | 23 | 17.668.171 lei | 9.334.699 lei | 8.333.472 lei |
| 2018 | 88.974.583 lei | 2.678.104 lei | 20 | 11.990.092 lei | 6.703.015 lei | 5.287.077 lei |
| 2017 | 55.937.991 lei | 1.260.575 lei | 15 | 13.866.118 lei | 11.257.146 lei | 2.608.972 lei |
| 2016 | 37.661.951 lei | 1.201.835 lei | 6 | 6.333.471 lei | 4.985.074 lei | 1.348.397 lei |
| 2015 | 6.464.748 lei | 117.229 lei | 1 | 2.103.513 lei | 1.986.551 lei | 116.962 lei |
| 2014 | 0 lei | -467 lei | — | 733 lei | 1.000 lei | -267 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 177.903.219 lei
- Venituri totale
- 178.508.866 lei
- Cheltuieli totale
- 171.961.153 lei
- Profit brut
- 6.547.713 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.404.385 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.362.183 lei
- Active circulante
- 105.719.234 lei
- Stocuri
- 70.767.661 lei
- Creanțe
- 34.929.624 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.949 lei
- Datorii
- 97.543.140 lei
- Capitaluri
- 37.394.930 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 41
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 199.674.919 lei
- Venituri totale
- 201.326.680 lei
- Cheltuieli totale
- 200.512.362 lei
- Profit brut
- 814.318 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 814.318 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 22.773.266 lei
- Active circulante
- 74.790.894 lei
- Stocuri
- 53.858.525 lei
- Creanțe
- 20.930.358 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.011 lei
- Datorii
- 66.558.139 lei
- Capitaluri
- 31.006.021 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 39
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 248.687.483 lei
- Venituri totale
- 249.155.645 lei
- Cheltuieli totale
- 257.564.691 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.409.046 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.409.046 lei
- Active imobilizate
- 17.186.393 lei
- Active circulante
- 79.465.226 lei
- Stocuri
- 61.400.035 lei
- Creanțe
- 18.058.527 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.664 lei
- Datorii
- 66.459.916 lei
- Capitaluri
- 30.191.703 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 40
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 243.957.998 lei
- Venituri totale
- 244.193.078 lei
- Cheltuieli totale
- 224.416.200 lei
- Profit brut
- 19.776.878 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.209.490 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.725.758 lei
- Active circulante
- 75.122.487 lei
- Stocuri
- 59.027.655 lei
- Creanțe
- 15.945.589 lei
- Casa și conturi la bănci
- 149.243 lei
- Datorii
- 52.292.861 lei
- Capitaluri
- 38.555.384 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 38
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 199.273.713 lei
- Venituri totale
- 199.422.396 lei
- Cheltuieli totale
- 184.360.328 lei
- Profit brut
- 15.062.068 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.211.304 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.862.808 lei
- Active circulante
- 49.940.806 lei
- Stocuri
- 36.599.534 lei
- Creanțe
- 12.339.243 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.002.029 lei
- Datorii
- 35.247.194 lei
- Capitaluri
- 25.556.420 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 29
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 76.453.454 lei
- Venituri totale
- 76.631.540 lei
- Cheltuieli totale
- 72.039.055 lei
- Profit brut
- 4.592.485 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.011.643 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.604.974 lei
- Active circulante
- 28.608.580 lei
- Stocuri
- 17.425.116 lei
- Creanțe
- 9.963.215 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.220.249 lei
- Datorii
- 20.868.438 lei
- Capitaluri
- 12.345.116 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 25
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 88.186.830 lei
- Venituri totale
- 88.194.905 lei
- Cheltuieli totale
- 84.693.179 lei
- Profit brut
- 3.501.726 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.046.396 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.160.185 lei
- Active circulante
- 14.507.986 lei
- Stocuri
- 9.770.788 lei
- Creanțe
- 11.913.028 lei
- Casa și conturi la bănci
- -7.175.830 lei
- Datorii
- 9.334.699 lei
- Capitaluri
- 8.333.472 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 23
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 88.974.583 lei
- Venituri totale
- 89.018.229 lei
- Cheltuieli totale
- 85.860.645 lei
- Profit brut
- 3.157.584 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.678.104 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.227.948 lei
- Active circulante
- 7.762.144 lei
- Stocuri
- 9.614.116 lei
- Creanțe
- 7.155.506 lei
- Casa și conturi la bănci
- -9.007.478 lei
- Datorii
- 6.703.015 lei
- Capitaluri
- 5.287.077 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 55.937.991 lei
- Venituri totale
- 55.970.432 lei
- Cheltuieli totale
- 54.605.599 lei
- Profit brut
- 1.364.833 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.260.575 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.066.091 lei
- Active circulante
- 9.800.027 lei
- Stocuri
- 7.376.014 lei
- Creanțe
- 3.860.217 lei
- Casa și conturi la bănci
- -1.436.204 lei
- Datorii
- 11.257.146 lei
- Capitaluri
- 2.608.972 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 37.661.951 lei
- Venituri totale
- 37.686.666 lei
- Cheltuieli totale
- 36.380.372 lei
- Profit brut
- 1.306.294 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.201.835 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.953.682 lei
- Active circulante
- 4.379.789 lei
- Stocuri
- 1.864.430 lei
- Creanțe
- 2.404.449 lei
- Casa și conturi la bănci
- 110.910 lei
- Datorii
- 4.985.074 lei
- Capitaluri
- 1.348.397 lei
- Capital subscris vărsat
- 29.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.464.748 lei
- Venituri totale
- 6.467.962 lei
- Cheltuieli totale
- 6.332.483 lei
- Profit brut
- 135.479 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 117.229 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 334.968 lei
- Active circulante
- 1.768.545 lei
- Stocuri
- 1.320.065 lei
- Creanțe
- 440.710 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.770 lei
- Datorii
- 1.986.551 lei
- Capitaluri
- 116.962 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 467 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 467 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 467 lei
- Active imobilizate
- 467 lei
- Active circulante
- 266 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 266 lei
- Datorii
- 1.000 lei
- Capitaluri
- -267 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN Rev.3)
- 0141 · Creșterea bovinelor de lapte (CAEN Rev.3)
- 0145 · Creșterea ovinelor și caprinelor (CAEN Rev.3)
- 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN Rev.3)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.3)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.3)
- 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înregistrare în scopuri de TVA
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înmatriculare la registrul comerțului