AGRO GRALINA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Hălmagiu, Comuna Hălmagiu, înmatriculată la 23 iunie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- AGRO GRALINA S.R.L.
- CUI
- 46359550
- Nr. înmatriculare
- J2/1144/2022
- EUID
- ROONRC.J2/1144/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 iunie 2022
Sediu social
- Adresă
- AVRAM IANCU, nr. 25, Sat Hălmagiu, Comuna Hălmagiu, Arad
- Localitate
- Sat Hălmagiu, Comuna Hălmagiu, Arad
- Cod poștal
- 317160
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.06.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- IOANĂȘ MARIANA-VIORICA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 180 din 546 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Arad, peste 67% dintre firmele clasei. Locul 2.923 din 14.419 în tot județul, și locul 2.741 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.089.915 lei | -45.500 lei | 3 | 140.308 lei | 226.983 lei | -86.675 lei |
| 2024 | 1.129.765 lei | 74.810 lei | 3 | 168.481 lei | 209.656 lei | -41.175 lei |
| 2023 | 1.010.594 lei | -72.249 lei | 3 | 102.231 lei | 218.217 lei | -115.986 lei |
| 2022 | 454.691 lei | -43.937 lei | 3 | 122.459 lei | 166.196 lei | -43.737 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.089.915 lei
- Venituri totale
- 1.090.285 lei
- Cheltuieli totale
- 1.107.475 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 17.190 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 45.500 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 140.308 lei
- Stocuri
- 120.962 lei
- Creanțe
- 12.825 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.521 lei
- Datorii
- 226.983 lei
- Capitaluri
- -86.675 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.129.765 lei
- Venituri totale
- 1.189.765 lei
- Cheltuieli totale
- 1.084.077 lei
- Profit brut
- 105.688 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 74.810 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 168.481 lei
- Stocuri
- 119.935 lei
- Creanțe
- 12.142 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.404 lei
- Datorii
- 209.656 lei
- Capitaluri
- -41.175 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.010.594 lei
- Venituri totale
- 1.010.619 lei
- Cheltuieli totale
- 1.072.762 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 62.143 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 72.249 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 102.231 lei
- Stocuri
- 64.903 lei
- Creanțe
- 6.242 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.086 lei
- Datorii
- 218.217 lei
- Capitaluri
- -115.986 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 454.691 lei
- Venituri totale
- 454.691 lei
- Cheltuieli totale
- 494.081 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 39.390 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 43.937 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 122.459 lei
- Stocuri
- 57.350 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 65.109 lei
- Datorii
- 166.196 lei
- Capitaluri
- -43.737 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN Rev.2)
- 0113 · Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului