AGRO EMG RUTIER S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șendreni, Comuna Șendreni, înmatriculată la 17 octombrie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- AGRO EMG RUTIER S.R.L.
- CUI
- 40014749
- Nr. înmatriculare
- J17/1456/2018
- EUID
- ROONRC.J17/1456/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 17 octombrie 2018
Sediu social
- Adresă
- PRINCIPALĂ, nr. 150, camera 1, Sat Șendreni, Comuna Șendreni, Galați
- Localitate
- Sat Șendreni, Comuna Șendreni, Galați
- Cod poștal
- 807290
Contact
- Telefon
- 0757 118 473
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 2 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 21 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 17.10.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ENACHE MARIUS-GIGI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 165 din 497 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Galați, peste 67% dintre firmele clasei. Locul 3.502 din 13.829 în tot județul, și locul 3.247 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 8%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 576.759 lei | 45.779 lei | 2 | 139.826 lei | 145.457 lei | 485 lei |
| 2024 | 624.979 lei | 88.513 lei | 2 | 150.532 lei | 199.575 lei | -45.294 lei |
| 2023 | 468.968 lei | -10.157 lei | 2 | 83.755 lei | 225.315 lei | -133.807 lei |
| 2022 | 543.022 lei | -102.342 lei | 2 | 96.479 lei | 232.258 lei | -123.650 lei |
| 2021 | 502.701 lei | -28.461 lei | 2 | 70.563 lei | 94.520 lei | -21.308 lei |
| 2020 | 373.553 lei | 3.481 lei | 2 | 79.946 lei | 72.793 lei | 7.153 lei |
| 2019 | 189.212 lei | 3.432 lei | 2 | 59.998 lei | 56.366 lei | 3.632 lei |
| 2018 | 0 lei | 0 lei | 0 | 900 lei | 700 lei | 200 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 576.759 lei
- Venituri totale
- 576.929 lei
- Cheltuieli totale
- 519.071 lei
- Profit brut
- 57.858 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 45.779 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.785 lei
- Active circulante
- 134.041 lei
- Stocuri
- 49 lei
- Creanțe
- 85.751 lei
- Casa și conturi la bănci
- 48.241 lei
- Datorii
- 145.457 lei
- Capitaluri
- 485 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 624.979 lei
- Venituri totale
- 624.979 lei
- Cheltuieli totale
- 520.804 lei
- Profit brut
- 104.175 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 88.513 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 14.806 lei
- Active circulante
- 135.726 lei
- Stocuri
- 49 lei
- Creanțe
- 89.030 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.647 lei
- Datorii
- 199.575 lei
- Capitaluri
- -45.294 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 468.968 lei
- Venituri totale
- 468.971 lei
- Cheltuieli totale
- 474.438 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.467 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.157 lei
- Active imobilizate
- 19.855 lei
- Active circulante
- 63.900 lei
- Stocuri
- 49 lei
- Creanțe
- 52.171 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.680 lei
- Datorii
- 225.315 lei
- Capitaluri
- -133.807 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN Rev.2)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului