ADO CRUISE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, înmatriculată la 14 februarie 2011.
Identitate
- Denumire legală
- ADO CRUISE SRL
- CUI
- 28033407
- Nr. înmatriculare
- J12/282/2011
- EUID
- ROONRC.J12/282/2011
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 februarie 2011
Sediu social
- Adresă
- Str. PATRICIU BARBU, nr. 86, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Localitate
- Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Cod poștal
- 400141
Contact
- Telefon
- 0742 079 001
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 15 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.02.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ADOREAN ALEXANDRU-RAUL — administrator
- ADOREAN CARMEN COSMINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 41 din 65 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7911, județul Cluj, peste 38% dintre firmele clasei. Locul 22.630 din 42.438 în tot județul, și locul 13.034 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 186.154 lei | 57.563 lei | 1 | 993.903 lei | 3.747 lei | 990.156 lei |
| 2024 | 178.743 lei | 61.444 lei | 1 | 1.373.760 lei | 187.609 lei | 1.186.151 lei |
| 2023 | 715.594 lei | 720.284 lei | 1 | 878.596 lei | -314.330 lei | 1.139.135 lei |
| 2022 | 128.312 lei | 77.754 lei | 1 | 468.508 lei | -4.134 lei | 418.851 lei |
| 2021 | 99.347 lei | 258.606 lei | 1 | 444.046 lei | 49.158 lei | 341.097 lei |
| 2020 | 59.837 lei | -11.067 lei | 1 | 145.857 lei | 5.877 lei | 82.491 lei |
| 2019 | 201.552 lei | 37.439 lei | 1 | 173.926 lei | 14.650 lei | 93.558 lei |
| 2018 | 170.778 lei | 43.261 lei | 1 | 189.654 lei | 3.849 lei | 136.389 lei |
| 2017 | 74.830 lei | 23.225 lei | 1 | 117.096 lei | 15.469 lei | 68.328 lei |
| 2016 | 61.951 lei | 11.110 lei | 1 | 111.693 lei | 3.131 lei | 65.104 lei |
| 2015 | 60.269 lei | 10.977 lei | 1 | 82.151 lei | 1.643 lei | 73.994 lei |
| 2014 | 66.329 lei | 11.710 lei | 1 | 127.326 lei | 34.377 lei | 70.017 lei |
| 2013 | 86.524 lei | 46.068 lei | 1 | 124.974 lei | 30.356 lei | 63.307 lei |
| 2012 | 100.096 lei | 14.210 lei | 2 | 76.677 lei | 49.810 lei | 17.238 lei |
| 2011 | 92.185 lei | 2.828 lei | 1 | 34.440 lei | 25.498 lei | 3.028 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 186.154 lei
- Venituri totale
- 188.935 lei
- Cheltuieli totale
- 129.604 lei
- Profit brut
- 59.331 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 57.563 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.406 lei
- Active circulante
- 990.497 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 284.674 lei
- Casa și conturi la bănci
- 705.823 lei
- Datorii
- 3.747 lei
- Capitaluri
- 990.156 lei
- Capital subscris vărsat
- 25.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 178.743 lei
- Venituri totale
- 179.485 lei
- Cheltuieli totale
- 116.468 lei
- Profit brut
- 63.017 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 61.444 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 1.373.760 lei
- Stocuri
- 420 lei
- Creanțe
- 673.376 lei
- Casa și conturi la bănci
- 699.964 lei
- Datorii
- 187.609 lei
- Capitaluri
- 1.186.151 lei
- Capital subscris vărsat
- 25.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 715.594 lei
- Venituri totale
- 817.029 lei
- Cheltuieli totale
- 91.496 lei
- Profit brut
- 725.533 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 720.284 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 878.596 lei
- Stocuri
- 3.234 lei
- Creanțe
- 275.222 lei
- Casa și conturi la bănci
- 600.140 lei
- Datorii
- -314.330 lei
- Capitaluri
- 1.139.135 lei
- Capital subscris vărsat
- 25.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 15 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 7911 · Activități ale agențiilor turistice (CAEN Rev.2)
- 7912 · Activități ale tur-operatorilor (CAEN Rev.2)
- 7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- certificat de înmatriculare preschimbat (cel puțin din 21 octombrie 2013 → 7 iulie 2024)
- funcțiune (8 iulie 2026 → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: funcțiune
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.