Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ADIDAN TRANSLUX RAPID S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Pitești, înmatriculată la 26 martie 2019.

Identitate

Denumire legală
ADIDAN TRANSLUX RAPID S.R.L.
CUI
40846948
Nr. înmatriculare
J2019000947039
EUID
ROONRC.J2019000947039
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
26 martie 2019

Sediu social

Adresă
Bănănăi, nr. 60, Camera 6, Municipiul Pitești, Argeș
Localitate
Municipiul Pitești, Argeș
Cod poștal
110182

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 16 apr)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 26.03.2019
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • ŢUGUI DANIEL-IULIAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
3,0 mil. lei02019: 243 mii lei2020: 1,1 mil. lei2021: 1,7 mil. lei2022: 2,1 mil. lei2023: 2,3 mil. lei2024: 3,0 mil. lei2025: 2,6 mil. lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
303 mii lei02019: 102 mii lei2020: 275 mii lei2021: 37 mii lei2022: 272 mii lei2023: 303 mii lei2024: 153 mii lei2025: 285 mii lei2019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 332 din 2.027 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Argeș, peste 84% dintre firmele clasei. Locul 2.246 din 20.058 în tot județul, și locul 2.712 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 14%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20252.567.630 lei285.352 lei51.608.965 lei375.520 lei1.280.255 lei
20242.976.895 lei153.203 lei41.045.918 lei97.825 lei994.903 lei
20232.302.806 lei302.623 lei4919.998 lei125.108 lei841.700 lei
20222.142.138 lei271.912 lei4804.950 lei122.123 lei686.637 lei
20211.666.008 lei36.812 lei5558.200 lei147.285 lei414.725 lei
20201.065.265 lei275.281 lei4613.650 lei235.736 lei377.914 lei
2019242.759 lei102.433 lei2290.320 lei187.687 lei102.633 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.567.630 lei
Venituri totale
2.732.210 lei
Cheltuieli totale
2.374.414 lei
Profit brut
357.796 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
285.352 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
801.561 lei
Active circulante
807.404 lei
Stocuri
19.198 lei
Creanțe
550.200 lei
Casa și conturi la bănci
238.006 lei
Datorii
375.520 lei
Capitaluri
1.280.255 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.976.895 lei
Venituri totale
3.072.281 lei
Cheltuieli totale
2.840.819 lei
Profit brut
231.462 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
153.203 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
412.518 lei
Active circulante
633.400 lei
Stocuri
8.299 lei
Creanțe
372.355 lei
Casa și conturi la bănci
252.746 lei
Datorii
97.825 lei
Capitaluri
994.903 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.302.806 lei
Venituri totale
2.347.733 lei
Cheltuieli totale
2.025.180 lei
Profit brut
322.553 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
302.623 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
478.020 lei
Active circulante
441.978 lei
Stocuri
8.299 lei
Creanțe
263.033 lei
Casa și conturi la bănci
170.646 lei
Datorii
125.108 lei
Capitaluri
841.700 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

  • 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑