ADC BAU&RENT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 14 mai 2020.
Identitate
- Denumire legală
- ADC BAU&RENT S.R.L.
- CUI
- 42502665
- Nr. înmatriculare
- J2020000796088
- EUID
- ROONRC.J2020000796088
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 mai 2020
Sediu social
- Adresă
- SATURN, nr. 44, sc. A, ap. 13, Municipiul Brașov, Brașov
- Localitate
- Municipiul Brașov, Brașov
- Cod poștal
- 500440
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 4 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.05.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GRIGOREAN ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 23 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7732, județul Brașov, peste 87% dintre firmele clasei. Locul 5.261 din 25.588 în tot județul, și locul 8.296 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 0%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 902.859 lei | 277.677 lei | 1 | 2.674.258 lei | 1.378.214 lei | 1.298.314 lei |
| 2024 | 899.009 lei | 416.760 lei | 1 | 1.702.316 lei | 681.887 lei | 1.020.636 lei |
| 2023 | 601.064 lei | -30.090 lei | 1 | 1.572.710 lei | 970.480 lei | 603.876 lei |
| 2022 | 465.286 lei | 113.111 lei | 1 | 1.139.778 lei | 507.254 lei | 633.966 lei |
| 2021 | 457.277 lei | 266.163 lei | 1 | 1.019.827 lei | 499.283 lei | 520.855 lei |
| 2020 | 302.669 lei | 254.492 lei | 1 | 427.996 lei | 173.304 lei | 254.692 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 902.859 lei
- Venituri totale
- 904.669 lei
- Cheltuieli totale
- 607.401 lei
- Profit brut
- 297.268 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 277.677 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.634.372 lei
- Active circulante
- 39.886 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 14.752 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.134 lei
- Datorii
- 1.378.214 lei
- Capitaluri
- 1.298.314 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 899.009 lei
- Venituri totale
- 909.362 lei
- Cheltuieli totale
- 469.986 lei
- Profit brut
- 439.376 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 416.760 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.443.700 lei
- Active circulante
- 258.616 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 167.253 lei
- Casa și conturi la bănci
- 91.363 lei
- Datorii
- 681.887 lei
- Capitaluri
- 1.020.636 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 601.064 lei
- Venituri totale
- 609.632 lei
- Cheltuieli totale
- 634.553 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 24.921 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 30.090 lei
- Active imobilizate
- 1.231.107 lei
- Active circulante
- 341.603 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 173.141 lei
- Casa și conturi la bănci
- 168.462 lei
- Datorii
- 970.480 lei
- Capitaluri
- 603.876 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 465.286 lei
- Venituri totale
- 469.467 lei
- Cheltuieli totale
- 352.400 lei
- Profit brut
- 117.067 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 113.111 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 625.632 lei
- Active circulante
- 514.146 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 49.912 lei
- Casa și conturi la bănci
- 464.234 lei
- Datorii
- 507.254 lei
- Capitaluri
- 633.966 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 457.277 lei
- Venituri totale
- 457.451 lei
- Cheltuieli totale
- 187.443 lei
- Profit brut
- 270.008 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 266.163 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 531.882 lei
- Active circulante
- 487.945 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 53.914 lei
- Casa și conturi la bănci
- 434.031 lei
- Datorii
- 499.283 lei
- Capitaluri
- 520.855 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 302.669 lei
- Venituri totale
- 302.669 lei
- Cheltuieli totale
- 45.368 lei
- Profit brut
- 257.301 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 254.492 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 228.149 lei
- Active circulante
- 199.847 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 33.627 lei
- Casa și conturi la bănci
- 166.220 lei
- Datorii
- 173.304 lei
- Capitaluri
- 254.692 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 6831 · Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului