ADAPTA FINANCE VEST S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Lugoj, înmatriculată la 23 iunie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- ADAPTA FINANCE VEST S.R.L.
- CUI
- 37828488
- Nr. înmatriculare
- J2017002635358
- EUID
- ROONRC.J2017002635358
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 iunie 2017
Sediu social
- Adresă
- ION PĂUN PINCIO, nr. 9, Municipiul Lugoj, Timiș
- Localitate
- Municipiul Lugoj, Timiș
- Cod poștal
- 305500
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.06.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- OPREA SORIN-LIVIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 1 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6611, județul Timiș. Locul 16.370 din 31.251 în tot județul, și locul 10.356 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 1.320%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 213.023 lei | 96.059 lei | 1 | 266.783 lei | 229.508 lei | 37.275 lei |
| 2024 | 15.000 lei | -57.507 lei | 1 | 176.125 lei | 234.909 lei | -58.784 lei |
| 2023 | 23.522 lei | -30.463 lei | — | 338.040 lei | 339.317 lei | -1.277 lei |
| 2022 | 66.160 lei | 32.132 lei | 1 | 353.893 lei | 324.708 lei | 29.185 lei |
| 2021 | 283.653 lei | 7.787 lei | 1 | 291.385 lei | 183.638 lei | 107.747 lei |
| 2020 | 30.805 lei | 2.916 lei | 1 | 168.178 lei | 68.217 lei | 99.961 lei |
| 2019 | 42.713 lei | -3.187 lei | 1 | 211.178 lei | 114.173 lei | 97.005 lei |
| 2018 | 74.946 lei | 45.169 lei | 1 | 215.231 lei | 115.040 lei | 100.191 lei |
| 2017 | 70.508 lei | 54.822 lei | 1 | 57.763 lei | 2.741 lei | 55.022 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 213.023 lei
- Venituri totale
- 213.023 lei
- Cheltuieli totale
- 114.877 lei
- Profit brut
- 98.146 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 96.059 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 82.558 lei
- Active circulante
- 184.225 lei
- Stocuri
- 2.641 lei
- Creanțe
- 152.107 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.477 lei
- Datorii
- 229.508 lei
- Capitaluri
- 37.275 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 15.000 lei
- Venituri totale
- 15.000 lei
- Cheltuieli totale
- 72.507 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 57.507 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 57.507 lei
- Active imobilizate
- 136.820 lei
- Active circulante
- 39.305 lei
- Stocuri
- 2.521 lei
- Creanțe
- 34.995 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.789 lei
- Datorii
- 234.909 lei
- Capitaluri
- -58.784 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 23.522 lei
- Venituri totale
- 23.522 lei
- Cheltuieli totale
- 52.164 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 28.642 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 30.463 lei
- Active imobilizate
- 301.955 lei
- Active circulante
- 36.085 lei
- Stocuri
- 2.521 lei
- Creanțe
- 29.582 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.982 lei
- Datorii
- 339.317 lei
- Capitaluri
- -1.277 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului