ADALMAN PROD COM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brăila, înmatriculată la 28 iulie 1997.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- ADALMAN PROD COM SRL
- CUI
- 9688060
- Nr. înmatriculare
- J1997000420095
- EUID
- ROONRC.J1997000420095
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 iulie 1997
Sediu social
- Adresă
- VASILE LUPU, nr. 3, bl. B22, sc. 1, et. PARTER, ap. 3, Municipiul Brăila, Brăila
- Localitate
- Municipiul Brăila, Brăila
- Cod poștal
- 810282
Contact
- Telefon
- 0239 623 081
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 2 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 104.873 lei.
- Obligații principale
- 102.670 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 2.203 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 97.484 lei | 2.176 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 3.705 lei | 19 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 1.481 lei | 8 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Brăila →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- IORGA MIHAELA — lichidator judiciar
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.448.430 lei | 44.631 lei | 2 | 1.035.648 lei | 913.882 lei | 121.766 lei |
| 2023 | 2.573.556 lei | 13.796 lei | 2 | 1.058.361 lei | 981.225 lei | 77.136 lei |
| 2022 | 2.309.168 lei | 26.060 lei | 2 | 1.018.499 lei | 725.212 lei | 293.287 lei |
| 2021 | 2.236.477 lei | 20.914 lei | 3 | 1.149.309 lei | 752.082 lei | 397.227 lei |
| 2020 | 2.194.436 lei | 20.310 lei | 3 | 991.175 lei | 611.765 lei | 379.410 lei |
| 2019 | 2.741.988 lei | 23.753 lei | 3 | 876.539 lei | 517.439 lei | 359.100 lei |
| 2018 | 2.776.591 lei | 33.272 lei | 3 | 666.032 lei | 330.685 lei | 335.347 lei |
| 2017 | 2.766.864 lei | 44.729 lei | 4 | 956.460 lei | 377.806 lei | 578.654 lei |
| 2016 | 3.106.093 lei | 53.913 lei | 5 | 1.018.456 lei | 484.531 lei | 533.925 lei |
| 2015 | 2.701.305 lei | 76.462 lei | 4 | 807.179 lei | 327.167 lei | 480.012 lei |
| 2014 | 2.372.791 lei | 28.838 lei | 6 | 715.803 lei | 312.254 lei | 403.549 lei |
| 2013 | 2.575.880 lei | 19.180 lei | 6 | 587.217 lei | 212.506 lei | 374.711 lei |
| 2012 | 2.799.710 lei | 71.728 lei | 6 | 566.964 lei | 211.433 lei | 355.531 lei |
| 2011 | 2.428.425 lei | 79.722 lei | 5 | 490.840 lei | 207.037 lei | 283.803 lei |
| 2010 | 1.677.968 lei | 33.313 lei | 5 | 473.124 lei | 269.044 lei | 204.080 lei |
| 2009 | 1.587.703 lei | 51.735 lei | 4 | 481.292 lei | 310.525 lei | 170.767 lei |
| 2008 | 1.372.933 lei | 32.185 lei | 5 | 454.835 lei | 335.802 lei | 119.033 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.448.430 lei
- Venituri totale
- 2.454.922 lei
- Cheltuieli totale
- 2.401.789 lei
- Profit brut
- 53.133 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 44.631 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.000 lei
- Active circulante
- 1.005.648 lei
- Stocuri
- 983.838 lei
- Creanțe
- 21.542 lei
- Casa și conturi la bănci
- 268 lei
- Datorii
- 913.882 lei
- Capitaluri
- 121.766 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.573.556 lei
- Venituri totale
- 2.573.562 lei
- Cheltuieli totale
- 2.551.038 lei
- Profit brut
- 22.524 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.796 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 52.130 lei
- Active circulante
- 1.006.231 lei
- Stocuri
- 910.732 lei
- Creanțe
- 91.323 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.176 lei
- Datorii
- 981.225 lei
- Capitaluri
- 77.136 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.309.168 lei
- Venituri totale
- 2.309.169 lei
- Cheltuieli totale
- 2.277.366 lei
- Profit brut
- 31.803 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 26.060 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 54.261 lei
- Active circulante
- 964.238 lei
- Stocuri
- 847.095 lei
- Creanțe
- 63.283 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.860 lei
- Datorii
- 725.212 lei
- Capitaluri
- 293.287 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1039 · Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 1101 · Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice (CAEN Rev.3)
- 1102 · Fabricarea vinurilor din struguri (CAEN Rev.3)
- 1330 · Finisarea materialelor textile (CAEN Rev.3)
- 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) (CAEN Rev.3)
- 1396 · Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile (CAEN Rev.3)
- 1410 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare (CAEN Rev.3)
- 1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN Rev.3)
- 1422 · Fabricarea de articole de lenjerie de corp (CAEN Rev.3)
- 1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN Rev.3)
- 1424 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană (CAEN Rev.3)
- 1429 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 1712 · Fabricarea hârtiei și cartonului (CAEN Rev.3)
- 1721 · Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton (CAEN Rev.3)
- 1722 · Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton (CAEN Rev.3)
- 1723 · Fabricarea articolelor de papetărie (CAEN Rev.3)
- 1724 · Fabricarea tapetului (CAEN Rev.3)
- 1725 · Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice (CAEN Rev.3)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 3524 · Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare (CAEN Rev.3)
- 4360 · Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 154 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
- Stare
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
- faliment (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: faliment
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.